Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за ремонт и спиране на влага

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за ремонт и спиране на влага

    Здравейте,

    Ще започваме ремонт на кухня, но в момента имаме циментен плот, който под него е с рафтчета и завеса. Проблема е там, че под плота има влага и следователно образувал се мухъл. Искаме да разбием плота и да се направи както трябва, но ако се сложат шкафчета и т.н. ме е страх да не стане на първата година още да се надуят, мухлясът и прочие. Било е тереса на времето и е направено на кухня и общо взето има само 2 вътрешни стени. Та въпроса е какво може да се направи, четох една тема по-долу, че само с вътрешна изолация няма да стане, а трябва и външна това ще реши ли проблема? Мислехме да не правим никаква изолация, защото колкото и да е тези шкафчета ще изолират все пак цялата кухня ще е в тях и ще пуснем един радиатор за да е отопляема (преди това сме ползвали печки и не знам този мухъл откога е). Та моля мнения, чакаме майстор днес само за мнение, но искам да чуя и вашето
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Колега, пусни и някоя снимка, че така ще е много трудно човек да се ориентира и даде мнение.

    Иначе мухъл има, щото има влага, а влагата става от конденз от разликата между външната и вътрешна температура. Т.е. за да спреш мухъла трябва да спреш конденза (влагата), т.е. да сложиш някакъв вид изолация.

    В моята маза имаше влага - циментовия под и стените на около 50 см височина, мазата е доста под нивото на улицата, намазах с хидроизолационна замаска отвътре (очевидно отвън няма как) и вече 6 години няма и помен от влага.

    Само че в мазата температурата е относително постоянна целогодишно, при теб има големи разлики и трябва да решиш този проблем първо.
    Последна редакция от todorakiggg; 26.09.2018, 14:38.

    Коментар


      #3
      Слагаш на пода 5 см фибран, правиш лека замаска и след това плочки, правиш и изолация на другите страни, може и вътрешна и външна. Така направихме на щерката в апартамента.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Здравейте, ами снимка малко трудно, че не съм там. Общо взето помещението е 2.30 на 2.30 и вратата и прозореца се падат едно срещу друго (плотовете ще са от 2те страни т.е. влизаш вляво и дясно плотове срещу теб прозорец). Вътрешни стени са където е вратата и отляво, където ще е мивката и единия плот. За пода не знам нужно ли е или казвате е голям плюс? Мен ме притеснява, че като се вдигне пода какво ще се случи с вратата и прага, който е там то ще стане цяло стъпало все пак ще станат 7-8см. За хидроизолационна замазка сякаш съм навит, мисля, че беше Хидрозол (може и да има други марки), но не знам само тя дали ще помогне. За САМО вътрешна изолация може ли да става дума? Защото за външна сякаш не съм навит... ще стане много грозно отвън да има само на кухнята, то или цялата къща или :D ...
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          Прежали наличието на праг пред наличието на влага, колкото до стените и с вътрешна изолация ще стане.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Зависи като е с тухли ако измажеш стената с хитро изолация и пода може да намали влагата .
            Ако отвън има изолация може да намали .
            При нас и ма изолация от двете страни вътре под прозореца все имаше влага сега сложих плочки и вече не ремонтирам стени.
            При нас е панел.другия апартамент е тухла и там няма влага и нетрябва да се ремонтира и да се слагат плочки.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Освен изолацията, трябва да има и проветрение. Влагата може да идва от конденз, но като става дума за кухня, влагата идва и от самото готвене- врят разни неща на котлона. Конденз с кухна на балкона ще имаш почти винаги, защото в кухнята печеш нещо и става жега, а навън зимата е -20 и т.н. Изолацията е добре да я има, но направи проветряване+ мазане с нещо против мухъл и после латекс за влажни помещения. Така или иначе ако не направиш перфектно проветрение, след няколко години пак ще се появи де. Предвиди просто шкафовете да могат да се дръпнат, почисти и боядиса наново
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                А добре да питам ако се намажат външните стени и пода с Хидрозол т.е. такава замазва за хидроизолация и после примерно вата с гипскартон или само гипскартон, а на пода плочки? Дали ще имам проблем? Аз не знам колко да е това проветрение, не знам шкафовете плътно ли ги слагат до стената или оставят до 1 сантиметър да има циркулация?
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  Задната страна има поне 5-7см .и отстрани трябва да има но ако вече е сложен шкафа е друго .
                  Ако имаш абсорбатор го пускаш поне като се готви .
                  Фурната на печката също се отваря след ползване .
                  На терасата преди сме събирали с влагоуловител 2литра вода.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Според мен, ако не изолираш пода от там ще идва студ и конденза ще е много повече, колкото до стените сложи отвътре фибран 3 или 4 см.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Ако нямаш мощен аспиратор, винаги ще имаш влага. Ама да е такъв за комин.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        Какво ще рече такъв за комин? Т.е. за стените хидроизолираща замазка после фибран с шпакловка и дишаща боя там на варова основа ли как се водеше? Или трябва да е първо фибрана после хидроизолиращата замазка? По принцип винаги се оставя фурната отворена след като се ползва, абсорбатора също се пуска, когато се готви.
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар

                        Working...
                        X