Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Tempras написа: Преглед на мнението
    Да,потвръждавам, че Стило дизел няма НИКАКВО ПАРНО първите 10-15км, с нов термостат, със стар, все тази.
    И Стило нов внос за 1500лв също не ми звучи добре.
    По-добре да се вземе от собственик,регистрирано, за около 2 бона.
    Самата истина и за парното и за покупката
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #47
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      Самата истина и за парното и за покупката
      Ще играе картона пред радиатора тогава щом БМВ имат специални клапи...

      И тази кола за 1500 още 2 000 за стягане... По добре си карай старата.... Или тези 1500 лв ги дай за първоначална за нещо по читаво от 3/4 000 лева....
      Все едно аз да си дам моето тд 100 дето съм му правил помпа съединител амортисьори накладки предни и задни) носачи тампони на двигателя и обслужване за някакво жтд за 1500/2000 дето ще правя всичко на ново..

      А и авансатор

      Коментар


        #48
        Благодаря, явно сте прави, твърдо ще търся нещо регистрирано. От друга страна в България регистриран не значи поддържан. А щом е регистриран защо ще я продава? Впрочем вие от къде си купувате колите, всички ли сте вие собственик след бабата. На моята аз съм първи в България имам оригинални италиански документи на името на една жена.
        Последна редакция от NikMar; 29.09.2018, 23:07.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #49
          Tempras написа: Преглед на мнението
          Да,потвръждавам, че Стило дизел няма НИКАКВО ПАРНО първите 10-15км, с нов термостат, със стар, все тази.
          И Стило нов внос за 1500лв също не ми звучи добре.
          По-добре да се вземе от собственик,регистрирано, за около 2 бона.
          Аз казвам истината, но явно има тука хора, които упорито се опитват да убедят колко са велики дизелите. Само че аз си правя колите сам и знам дали има проблем и дали е изправно, за новите къмън рейл не трябва да си такъв разбираш, то си е като бензинова кола. Стария дизел не е като къмън рейла, така че няма сравнение, те са по непретенциозни от към нафта. Високото налягане на впръскване на къмън рейла го ебава, особено с хубавата българска нафта зимата.

          На 1.2 двигателя с 6 скорости са къси, което ще рече, че ratio-то на 6-та е като на 5-та и съответно другите скорости са по-къси с цел икономия в града. Пак по-добре отколкото 5-къси като на Грандето примерно, тука поне с 3500 си 140. Това го казвам, защото и на моето Браво е същото и на повечето коли с малки двигатели и 6 скорости е така.
          Последна редакция от mell0; 29.09.2018, 23:27.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #50
            Когато колата е регистрирана най малкото можеш да я тестваш на пътя.
            Отделно тази регистрация е около 400лв с еко таксата.
            Отделно можеш да намажеш платен данък.г.о и преглед за няколко месеца напред.
            Отделно колата може да се окаже обслужвана в сериозен сервиз, и да има доказуемо сменен ангренаж преди 20-25к с остатъчен пробег.
            И прочие.
            Препоръчвам регистрирана кола.
            Но пак с повече внимание при покупката.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #51
              Tempras написа: Преглед на мнението
              Когато колата е регистрирана най малкото можеш да я тестваш на пътя.
              Отделно тази регистрация е около 400лв с еко таксата.
              Отделно можеш да намажеш платен данък.г.о и преглед за няколко месеца напред.
              Отделно колата може да се окаже обслужвана в сериозен сервиз, и да има доказуемо сменен ангренаж преди 20-25к с остатъчен пробег.
              И прочие.
              Препоръчвам регистрирана кола.
              Но пак с повече внимание при покупката.
              То такива има и тука (регистрирани) обслужени и готово за каране с фактури от сервиз... Но иска търсене и чакане да падне...
              Едно време си ги карахме без номера из трут и до КАТ колите качваш се и караш като мъж...

              Колкото до човека с изрядното ждт... Не ти е била в ред колата ако е била е щяла да пали без да се замисли.
              Брачеда ми ги ръсеше такива едно време дизел трактор не плати зимата... Аааааа оооо да ми трака на главата никога взе една Бора за 6 000 лв 1.6 на газ кара е 3 г като чужда и двигателя почна да гори на една бутилка газ по 1 л масло.. И даде няколко бона за ремонт... За здравата немска кола дето за 2.25 ще кара цял ден на пръдня...

              Коментар


                #52
                Баба ми казваше "като спах нощес и измислих". Та ми дойдоха няколко въпроса:
                1. За регистрирана кола. Ок, всичко пито и платено, но защо е решил да я продава, гледах всички коли където се сетих в нета. Най-често срещаните Стило бензин са 1,6 от фаталните 2001-2002 г. не си залужава да се пускам в този филм. Например тази https://bazar.bg/obiava-22799214/fiat-stilo , ако сравним например с Димитровградската плюсове и минуси. Минус за мен е разликата от 3 г., и че е дизел /което евентуално мога да прижомам/, човека е решил да си вземе нещо по-ново или му е писнало от нея, само той си знае. Както и Севлиевското, на снимките е със Старозагорски номера, но ми каза че е вече с Габровски, за няма и месец купил и после решил да се оттърве от нея. През времето когато е блъскана по нашите "хубави" пътища само той си знае в кой квартален гараж е ремонтирана и какви свестни части са сложени. Това което писа fifo за регистрирана кола минала през сервиз е много добро, но рядко срещано. Тази например https://www.cars.bg/offer/c2725012 пак хваща окото , но незнам детските им болести на тези Фабии.
                2. Вземаш нерегистрирана, плащаш всичко и ти излиза с 1000-1500 лв. горница, но занаеш какво си правил и не очакваш кой знае какви изненади. За разлика от нашенските ремонти "направи си сам" всеки знае, че хората навън не си цапат ръцете а си дават колите в сервизи.
                В крайна сметка май ще съм на изчакване, ако някой не иска да ми подари хубава кола
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #53
                  Регистрираната е по-добре откъм разходи, но като се замислиш какво, кой и как я е правил тук ти се отщява. Не че в Италия са големи майстори, ама им имам повечко вяра честно казано. Иначе, ако намериш регистрирана, която е карана от читав човек, което е огромна рядкост е най-добрия вариант за тези пари.

                  fifo to 100 - остани си заблуден. Аз съм правил и пипал толкова коли, че мнение имам от собствен опит, а твоето е базирано на някой друг. Плюс това да те светна, колите от Италия идват без печки или подгревни на антифриз, сети сам защо.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #54
                    Аз моята я взех регистрирана от човек. Момчето беше прекупвач и беше честен с мен. Колата е купувана от Ауто Италия тук и преди 6месеца е била ударена отзад. Пича работи в сервиз на застрахователна компания и се е разбрал с предната собственичка да я купи. Така, той я оправя и я пуска да се продава. Колата беше с ГО и преглед, данъка ау го плати човека за първото тримесечие(докато си беше в него), летни гуми Тойо на 2години и зимни гуми, които бяха зле, но ги карах и тях. В сервизната книжка си пишеше, че масла, филтри, ролки и ремъци им е дошло времето. Така като я взех директно я обслужих. Аз търсех само регистрирана кола. Първо, че едни 300-500лева няма да ги давам за еко такси и бля бля. Другото е как ще преценя продавача. Ако го видя да ми прави някакви тънки сметки-бягам надалеч. Може би най-честата причина за продажбата е закупуване на друга кола. Аз така исках да продам Бравата, но получавах предложения за 500-600лв, които по скоро ме ядосваха и не я продадох. Така си ги караме и двете.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #55
                      Регистрираната е по-добре откъм разходи, но като се замислиш какво, кой и как я е правил тук ти се отщява. Не че в Италия са големи майстори, ама им имам повечко вяра честно казано. Иначе, ако намериш регистрирана, която е карана от читав човек, което е огромна рядкост е най-добрия вариант за тези пари.

                      fifo to 100 - остани си заблуден. Аз съм правил и пипал толкова коли, че мнение имам от собствен опит, а твоето е базирано на някой друг. Плюс това да те светна, колите от Италия идват без печки или подгревни на антифриз, сети сам защо.
                      Щото са цигани и са ги свалили и продали за парче Пиза и сладолед....
                      Пратих ти клипове видя го на тях даже и други ти го казаха.
                      В ред ли е дизела си пали без проблем.

                      Коментар


                        #56
                        Кви цигани бе, знаеш ли защо са без печки изобщо кви пици кви сладоледи.
                        .........

                        Пп Оги сдържах се.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #57
                          Натъкнах се на 2 обяви които ми харесаха https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi за 2800 лв ще я даде, и тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=8ccgvb , която първоначално ме учуди з/о пишеше че е 2006г., обадих му се и сега е реалната година. Казва че колата е докарана от познати от Италия на 26000 км и километрите й са реални, като гледам номера е малко след моя, значи е тук е карана от около 2008 г. Все пак с Бравите мисля, че доста съм запознат и утре ще я погледнем поне от спортна страст. Та ако се запитам дали да похарча 3000 лв за по-нова с почти същите възможности като колата от 1996 г. , за която след махането на старата и ще съм почти на нула взех да се почесвам там дето не ме сърби. Тази Брава на практика отговаря на всичките ми изисквания, с изключение на възрастта.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #58
                            Кола, произведена през 1996 г., на 52 000 км... Може и да има някоя такава по света, ама със сигурност не е тази трошка от обявата. Много ѝ е провървяло на тази кола. В Италия навъртяла 26 000 км. за 12 г. и тук още толкова за 10 г. Снимана толкова свенливо, че от снимките нищо не се вижда. Любовта е сляпа. Бягай мноооого далече от този измамник. Вероятно е врътнал само първата цифра от километража . Ти си избери на колко е, след като я видиш. Ако беше наистина на тези километри, колата щеше да има вероятно някаква колекционерска стойност и със сигурност нямаше да струва 1500 лв. с коментар на цената на място .
                            Другото, което искам да вметна, е: Стило=Проблеми (защото темата е за Стило). Поне такова е реномето на модела. А по дилемата кола нов внос срещу регистрирана такава, мнението ми е, че вероятността да попаднеш на кола с множество проблеми е 99 % и в двата случая.
                            Последна редакция от snake; 30.09.2018, 18:56.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #59
                              Далеч съм от мисълта за реални километри, но от спортна страст ще я погледна. Колкото до Стилото кажи какво да избера?
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                #60
                                Не мога да ти дам съвет, колега. Всички знаем, че състоянието на една кола зависи най-вече от предишния собственик. Но при толкова богат избор, да се хвърляме на доказано проблемни модели, мисля, че не си струва. И освен това, да си купиш дизелова кола сега, както те съветват някои форумски корифеи, е все едно да си купиш фабрика на 9 септември. Аз лично, тъй като не робувам на марки, търся коли по следния прост начин. Задавам в мобиле критерии като година на производство, гориво, ръчна СК, мощност, брой врати, категория (седан, хечбек, комби или каквото ти е по вкуса), цвят, само обяви на частни лица (или пък само на регистрирани търговци)... и разбира се цена. Без да уточнявам марката. И каквото се получи . Така попаднах на линеата. Не че много съм прокопсал с нея .
                                Последна редакция от snake; 30.09.2018, 19:16.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X