Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    За мен едно НЕ за СТИЛО. Не може да е толкова разочароващо и по-лошо след Браво/а, Мареа. Трябваше да е само по-добро от тях. А е обратното.
    И ми го казваха, и не вярвах, докато не го купих. Мареата е модел почти без забележка.
    Стилото дори с най-хубавите двигатели, е кола, сбъркана още на чертожната маса, в много,много отношения.
    Едно да за ПУНТО 2 фейслифт!!!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #62
      За търсенето и аз правя долу горе така, само че избягвам източни и френски коли по финансови причини за поддържане. Ако се замисли повече какво търсим от един автомобил всеки си има някакви критерии. Моите се свеждат до следното.
      1.Да ме закара от т.А до т.Б без проблеми.
      2. Да ми е поджоба.
      3. Да ми е удобна.
      4. На робувам на марка и лукс.
      Колкото до тази Брава даже и нея да взема ще съм около нулата във финансови разходи, а след време и на моргата да я дам няма да ми е жал. Тя има това което липсва в моята, климатик и хидравлика, иначе като модел на кого не му харесва?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #63
        Не си купувай кола 1996г. за основна. Голяма грешка ще е.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #64
          Tempras написа: Преглед на мнението
          За мен едно НЕ за СТИЛО. Не може да е толкова разочароващо и по-лошо след Браво/а, Мареа. Трябваше да е само по-добро от тях. А е обратното.
          И ми го казваха, и не вярвах, докато не го купих. Мареата е модел почти без забележка.
          Стилото дори с най-хубавите двигатели, е кола, сбъркана още на чертожната маса, в много,много отношения.
          Едно да за ПУНТО 2 фейслифт!!!
          Има има адски скърцаща пластмаса в купето по вратите и табло адски....
          Има предвид че с 5 врати е много грозна ли ???
          Двоврадката по маса
          Последна редакция от fifo td 100; 30.09.2018, 23:32.

          Коментар


            #65
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            Кви цигани бе, знаеш ли защо са без печки изобщо кви пици кви сладоледи.
            .........

            Пп Оги сдържах се.
            Защото там няма зима ???

            Коментар


              #66
              Моята е от Италия и си има свещи в антифриза. По-скоро е възможност при поръчването като нова, а не задължително оборудване според държавата, за която е предвидена.

              Банков, не знам за какво говориш.

              Коментар


                #67
                Колкото до подгревните свещи на антифриза, да се включа и аз... Моята също е от Италия (Флоренция) но си е с подгрев. Вероятно по искане на купувача, или понеже е GT изпълнение...
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #68
                  Няма как да е екстра, защото представи си отиде някой да си купува кола и няма никаква представа за това, от какъв зор ще знае за какво иде реч и защо ти трябва да преценяваш дали колата се нуждае от това. Най-вероятно производителят преценява и ги слага при поръчка в Северния район на Италия, но със сигурност не е екстра.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #69
                    Защо търсиш пак Брава? Ако държиш за спорта, отиди да я видиш, но да купуваш пак на ново кола от 1996... Кола на 22 години.
                    По-добре потърси нещо по-новичко, което да го търкаляш едно 5-10 години напред
                    Примерно това
                    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=8ckwqb
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #70
                      /\ /\

                      Ами колега, нали затова са брошурите и шоу-румите на производителите на автомобили - за да отидеш и да избереш автомобил и да го оборудваш точно така, както смяташ, че е ще е най-добре за нуждите ти. Слагат пред теб списъка с екстрите и започваш:

                      - климатик - 2000 евро
                      - алум. джанти - 1600 евро
                      - цвят "късна пролетна джанка" - металик - 800 евро
                      - допълнителен подгрев за по-бързо загряване - 650 евро.
                      - аудиосистема със CD-чейнджър - 1200 евро

                      И така нататък. Според логиката, която представяш, може да отидеш и от какъв зор ще знаеш какво е климатик и защо ти е нужно? По-добре е производителят да прецени дали ти трябва, в зависимост дали поръчваш колата в Плевен или в Драгоман? А производителят как ще прецени дали искаш хубаво аудио?

                      -----

                      batproho, навремето като открих това в моята, започнах да гледам всяко JTD и съм виждал GT-та със и без такова, Брава ELX и SX също със и без подгрев. Съвсем произволно, без никаква логика. Затова си мисля, че не е свързано с конкретното ниво на оборудване.

                      Коментар


                        #71
                        Климатикът е екстра, която всеки знае за какво служи, както и аудио, навигация, скорости, лайсни, кожа и т.н. дори и най-незнаещия човек, защото реално за визуални части или част от управлението на колата. Подгрева на антифриза е част от двигателя и ти пряко не виждаш за какво служи освен ако не ти обяснят много добробно как работи двигателят, не мисля, че някой производител дава да си избираш какви неща по-двигателя искаш. Може да си прав, но на мен не ми се струва логично, не съм и виждал такава екстра на нов автомобил, освен печка.

                        Kay_ И аз съм за пунтото 1.4, ще вложи повече пари, но ще кара доста време напред, което като погледнеш в бъдещето си е добра инвестиция.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #72
                          Подгрена на антифриза със свещи или пък с електрически нагревател на 220 волта е екстра която се монтира на автомобили предназначени за продажба Германия, Сканинавия и Швейцария. Колите произведени за италянския пазар нямат подгрев.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #73
                            /\ /\ Климатикът е екстра, която ти знаеш за какво служи и може би затова смяташ, че всеки знае за какво служи. Аз пък познавам доста хора, които не знаят какво точно е климатик и какви са полезните му свойства. Някои смятат, че като си пуснат климатика - в купето ще стане по-топло, отколкото ако не го пуснат. Някои неща за едни са елементарни, но за други - твърде сложни. Хора всякакви.

                            ABS е нещо, което не виждаш и ако шофираш правилно, може през целия си живот никога да не разбереш дали имаш или нямаш, защото не го виждаш пряко, както виждаш лайсни, навигация и др. Но това не пречи да се предлага като допълнително оборудване срещу определена сума. Сигурен съм, че не мислиш сериозно, че има разлики в оборудването, които заводът сам решава дали да прави или не, само защото една кола е поръчана в София, друга - в Пловдив, а трета - в Лом?

                            Както и да е де, съжалявам, че се отклонихме от темата, просто стана въпрос за отоплението и дадох пример с моята кола, тъй като написаното по-рано противоречеше на фактите.

                            Ред.: Банков, може би си изпуснал, но написах, че моята кола е от Италия, там е произведена, там е продадена за първи път, никога не е стъпвала в Германия, камо ли в Швеция и други подобни. И си има подгрев на антифриза.

                            Един мой приятел караше Сеат Кордоба Варио, който през целия си живот е живял в Испания преди това, и също имаше подгрев. Там обаче вече не знам дали на всички е слагано без изключение или пак е имало варианти.

                            Коментар


                              #74
                              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                              Подгрена на антифриза със свещи или пък с електрически нагревател на 220 волта е екстра която се монтира на автомобили предназначени за продажба Германия, Сканинавия и Швейцария. Колите произведени за италянския пазар нямат подгрев.
                              Неее на бай Стоян "фикуса" е дизел от Италия от мотофое и има подгрее и от от южната част....
                              За този подгрев зная че е задължителен за дизел защото дизела е по съвършен от бензина и НЕ загрява добре на място..... Има цял ден да си пафкаш на празен ход до де загре зимата на -20. Палиш чакаш 2/3 м. и двигаш платната на 1 караш малко после 2 без форсиране...
                              То така и се обезваздушава най добре дизел на каране както и охладителната система. Под товар..

                              Коментар


                                #75
                                Загубих си достатъчно време да проверя в fiat.it и конфигуратор за нова кола Tipo 1.6 mjet, като предварително проверих - няма подгрев на антифриза. Минах през всички опции, никъде го няма като опция. Черно на бяло ...
                                Fiat Bravo II 1.4 16v
                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                                Коментар

                                Working...
                                X