Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома2 1,9 150 Въпрос за смяна на маслото на мотора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крома2 1,9 150 Въпрос за смяна на маслото на мотора

    Здравейте колеги. Исках да си купя въпросният автомобил, дори е почти уреден да ми го докарат, но съм силно притеснен от това на колко време трябва да се сменя маслото. Ето това видях в немалко сайтове "Change 30000 km/12 months" Това означава ли, че маслото трябва да се сменя на максимум 30000км. или максимум 12 месеца, ако за този период не са достигнати километрите. Говоря за маслото което препоръчва производителя Селениа В.Р. Пюр енерджи 5w30.
    Някой може ли да каже ангренажния ремък на колко километра се сменя или на колко време
    Благодаря
    Последна редакция от mihr; 23.09.2018, 22:29.

    #2
    Е ако смяната на масло всяка година ще те бутне ,то тая кола въобще не е за тебе.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Приятелю аз минавам 8-10К км на година. И не става въпрос за бутане, а за това какво препоръчва производителя. Имам ръководство в което не прочетох да го пише
      Последна редакция от mihr; 23.09.2018, 22:27.

      Коментар


        #4
        Това е дълга тема и е доста дискутирана тука, аз лично сменям масло на километри, а не на години...
        Пунтото ми последните години не се кара много и за 2 години минавам към 14 хиляди км основно извън градско, маслото го сменям като станат километрите, ползвам само пълна синтетика масла.
        Ако колата е в гаранция, тогава каквото е казал производителя...

        Коментар


          #5
          И аз на моята Брава го сменям на километри. Но тук говорим за доста по-нов автомобил с компютър, датчици, ДПФ и ако нещо се обърка е лошо и скъпо. Затова питам

          Коментар


            #6
            Здравейте колеги. Исках да си купя въпросният автомобил, дори е почти уреден да ми го докарат, но съм силно притеснен от това на колко време трябва да се сменя маслото. Ето това видях в немалко сайтове "Change 30000 km/12 months" Това означава ли, че маслото трябва да се сменя на максимум 30000км. или максимум 12 месеца, ако за този период не са достигнати километрите. Говоря за маслото което препоръчва производителя Селениа В.Р. Пюр енерджи 5w30.
            Някой може ли да каже ангренажния ремък на колко километра се сменя или на колко време
            Благодаря
            Така го каза и един специалист в туба 10 000 км е най добре за двигателя.... Не гледайте, че на някой масла пише 20/30/40 000... А за тези който лашкат градско всяка година се сменя маслото то е 50/60 лв
            ако това те бута за какво ти е тая кола..
            Може и да си лашкаш по 20/30 000 или по 5 г с него то си е за тебе

            Коментар


              #7
              Ако караш колата предимно градско и с много студени стартове, маслото се сменя на макс 10 хил. км. Ако ежедневно караш по 300 км. Може да го сменяш и на 15 хил. км. Въпреки че се съмнявам да не доливаш, имайки предвид констуртимните особености на мотора.
              Маслото за нашите географии е 5/40.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Ако караш колата предимно градско и с много студени стартове, маслото се сменя на макс 10 хил. км. Ако ежедневно караш по 300 км. Може да го сменяш и на 15 хил. км. Въпреки че се съмнявам да не доливаш, имайки предвид констуртимните особености на мотора.
                Маслото за нашите географии е 5/40.
                Те са ???
                Аз като разбера, че гори масло си викам... Изял си е хляба вече....

                Коментар


                  #9
                  Моята крома е на 350 000 реални км и не пипа масло.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    Мотора работи с много силна картерна вентилация, при скапан сепаратор всичко тръгва по турбо пътищата това е за 1.9мжтд
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      Мотора работи с много силна картерна вентилация, при скапан сепаратор всичко тръгва по турбо пътищата това е за 1.9мжтд
                      Аха защото тези жтд ги дават като много корави двигатели....
                      Не се уморяват не горят масло... А на един познат на реални 250 к. 156 1.9 гори масло и не е в турбото проверявано е...

                      Коментар


                        #12
                        а този сепаратор сменя ли се..или се чисти..?
                        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                        Коментар


                          #13
                          Вчера смених маслото на бравото и аз в последната година попаднах на служебна кола и за година и половина едвам навъртях 10000 км. Та вчера го смених, като сложих 5W30. Интерсно, бравото заводски няма филтър за твърди частици и до сега го карах с 5W40. В АИталия преди време много държаха да сложат Selenia 5W30, но то не се бараше. Сега един приятел го купува, та гледаха едни спецификации, едно нещо, не ти е работа.
                          Като принцип и отговор на въпроса в темата - до сега, до последната смяна която е изключение, масло съм сменял всяка година и обикновенно на 10-12000 км.
                          За мен също е интересен въпросът за сепаратора на картерни газове. Някой няма ли да напише нещо за него?
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар

                          Working...
                          X