Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат гранде пунто двигателя тресе на обороти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат гранде пунто двигателя тресе на обороти?

    Здравейте, двигателя е 1.2 8 клапана ,69кс. Притриса на празен ход, не е свещи или кабели. Ще съм благодарен за предположения?

    #2
    Изчисти дросела, мисля, че този двигател няма стъпково моторче, ама ако има и в него може да е проблема. Тея коли имат проблеми с алтернатора, може ако не зарежда като хората да се мъчи колата и от там, неравномерна работа. Те причините може да са много, ама това са по известните с които съм се сблъсквал. Също така, на малките двигатели им свършва бързо живота и си трябва ревизийка на клапани, но да не те хвърляме в излишни разходи си провери първо дросела, алтернатора, дебитомер и т.н.
    Последна редакция от mell0; 17.09.2018, 11:47.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      Няма стъпков мотор, ще изчистя дросела, определено е мръсен, ще замеря и динамото. Надали е от двигателя, колата е 4годишна и на 90 000км но...

      Коментар


        #4
        igdrazil написа: Преглед на мнението
        Здравейте, двигателя е 1.2 8 клапана ,69кс. Притриса на празен ход, не е свещи или кабели. Ще съм благодарен за предположения?
        Здравей колега до къде я докара с претрисането. Аз имам същият проблем и не намирам решение.

        Коментар

        Working...
        X