Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърд съединител Fiat Marea Jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърд съединител Fiat Marea Jtd

    Здравейте,колеги!Вчера приятелче ми кара колата и каза,че ми е твърд съединителят!Замислих се и аз и наистина в скоро време съединителя сякаш е по-твърд!Съединителя ми е сменян преди 25 000км. с комплект Валео и демфер втора ръка(от автоморга като човека гарантираше за него!)и наистина засега съм няма проблеми с него!Педала не е непоносим за каране,но е по-твърд!Сещам се като излезе от сервиза след смяната колко мекичък беше...Забелязах и друго,колата губи спирачна течност!За около 2-3000 км. от мах слиза на min казанчето.Прегледах апаратите и маркучетата,уж няма течове.Какъв може да е проблемът?

    #2
    Проблемът може да е в долната помпа на съединителя, чийто уплътнения са остарели и когато колата е в покой - пропускат течност. Тя остава върху кутията и се стича по нея, като количеството е много малко и може би не успява да ти образува капка под колата, а събира прахоляк и боклуци, от които става слой по самата кутия. Ако това е проблемът, в скоро време ще започне да изпуска повече и повече, като в един момент вече ще виждаш и капки/локва под колата.

    Свали акумулатора и огледай хубаво помпата, забърши с парцалче около нея, подсуши и наблюдавай няколко дни.

    Влошеното състояние на помпата може да влияе на усещането за твърдост на педала, но това може и да е просто заради качеството на комплекта и по-точно - на притискателния диск. Аз съм със същия комплект и имам подобни оплаквания след подобен пробег (около 25 000 км). При мен оригиналните помпи сдадоха багажа за кратък период - в рамките на 6 месеца смених първо горната, после и долната.

    Коментар


      #3
      Благодаря,колега за отговора!Възможна ли е снимка,за да се ориентирам за помпата?Възможно ли е да е от нея?Имам чувството,ме педала е мек и в последните 20-25%натискане се втвърдява!За горната помпа?Тя влияе ли на твърдостта на педала?Някакви “тестове”,за да разбера коя част ме предава и да имам такъв съединител?Маховик може ли да е?

      Коментар


        #4
        Не, маховикът е твърдо свързан с коляновия вал и с притискателния диск, няма общо с помпите и движението им.

        Снимка нямам, но можеш да я видш как изглежда на тези картинки:

        https://www.google.com/search?q=mare...=lnms&tbm=isch

        Като махнеш акумулатора, ще я видиш на скоростната кутия под стойката на акумулатора. Самата стойка има 2 големи дупки, през едната има достъп за обезвъздушаване. Ако не си сменял скоро спирачната течност, може да започнеш с подмяна на течността в съединителя.

        Коментар


          #5
          Колеги,точно “долната” помпа е виновникът,надявам се!Махнах акумулатора и отдолу беше мизерия от спирачна течност и пепел...Колегата ogi28b беше прав-Благодаря ти!Днес ще сменяме помпата,та имам въпрос-Каква марка?

          Коментар


            #6
            Някой колега може ли да напише марки,които стават? и тези, от които да се пазя?

            Коментар


              #7
              Колеги,смених “долната” помпа и нещата се подобриха!Ноо съединителя сякаш пак си е твърдичък?Къде може да има пак проблем?

              Коментар


                #8
                Чакай чакай, ако очакваш да е като на кола със жило, е няма да стане още повече си с демфер. А ако някога си го усещал лек, то вероятно е било след смяна на съединител и някой просто не му се е занимавало да обезвъдушава като хората, защото знае че след три четири дни ще се обезвъдуши и ще пак плътен
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Колега,съединителят е твърд!Днес след интензивно каране съм с адски болки в крака!Съединителят не беше твърд преди да почне да губи спирачна течност(беше нормален,не мек ,а нормален).Имам база за сравнение тъй като притежавам рено лагуна 2,2 dci с демфер!Съединителя е адски твърд и се надявам на помощ защото нямам изход вече от 1-2 ден насамМарката на новата помпичка е LPR!Възможно ли е да не е обезвъздушена правилно системата?

                  Коментар


                    #10
                    Яко не е обезвъдушена ще потъва педала.
                    По скоро прилича на притискател или задръстена система на течността.
                    Я проверете маркучето до помпата
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Маркучето да го сваля от казанчето до помпата и да видя да не е запушено? Възможно ли е от спирачна течност?Съединителят е нов на 24000-25000 хиляди е!Комплектът е Валео,демфера-втора ръка,но уж проверен!Тресене при потегляне няма...Няма и буксуване...Няма симптомите както преди да сменя съединителя!Но след смяната беше адски мек и откакто се появи проблема с течността започна и неговото втвърдяване...Горна помпа възможно ли е да е виновна?
                      Последна редакция от glupaka; 19.09.2018, 20:33.

                      Коментар


                        #12
                        Възможно е проблемът да е във всеки един детайл, ето в какъв ред са разположени:

                        1. Казанче със спирачна течност. То е само резервоар, от него проблеми не може да има.
                        2. От казанчето тръгва метална тръба, която влиза в горната помпа. По принцип няма причина да има проблем с тръбата.
                        3. Горна помпа - възможно е поради старост да не работи добре и да внася някакво съпротивление. Моята я смених, защото се разпадна ухото, към което се захваща педала.
                        4. Метална тръбичка от горната помпа към меката връзка. Същото като т. 2
                        5. Мека връзка - на практика е спирачен маркуч, но не съм сигурен дали е същия по размери и щуцери и като някой от тези по спирачната система. Меката връзка е гумена и като всеки спирачен маркуч от гума - може да се запуши, от което да има проблеми с усещането за твърдост
                        6. Метална тръбичка от меката връзка към долната помпа. Като 2. и 4.
                        7. Долна помпа - може да не е качествена и буталото да се движи много трудно. Вариант е да се пробва с друга. Моята беше най-евтината възможна, която намерих на националния празник 22 септ., в един магазин на "Симеон".
                        8. Самият комплект съединител и по-точно притискателния диск да се е втвърдил и от там да внася усещане за твърдост. Казах и по-рано в темата - моят съединител е същият и след такъв пробег също ми се струва, че е много по-твърд отколкото трябва, сравнено с други марки коли с хидравлични съединители.

                        Маховикът не е част от съединителя и няма нищо общо с твърдостта му.

                        Коментар


                          #13
                          Колега ogi28b,благодаря за изчерпателния отговор!Ако приема,че не е комплектът съединител,а проблемът е по хидравличната система ?Смених долна помпа на марката LPR 8110 за 40лв. с отстъпката!Спирачната течност е сменена почти при смяната на задния мост(не е източена системата просто изкапа много течност и наляхме почти цяло шише от 250мл)-преди около година!Към кое да се насоча? Горната помпа макар да няма течове?Маркучето от казанчето до долния цилиндър,както спомена колегата-Bankov?Спирачната течност-да е лоша марка?Не искам да сменям наред,а да ги степенувам по вероятност!
                          Последна редакция от glupaka; 21.09.2018, 14:01.

                          Коментар


                            #14
                            При така изброените ремонти и подменени части, според мен най-вероятно причината е в ниското каччество на притискателния диск.

                            Коментар


                              #15
                              Погледни първо маркуча, но както каза Оги, най вероятна причина е притискателя.
                              За съжаление Валео нещо редовно се дънят на съединители. Няколко пъти ми се е случвало да сваляме кутия с нов съединител заради разкопчан лагер.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X