Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем ръчна Fiat Marea с дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем ръчна Fiat Marea с дискове

    Колеги,имам проблем със заден десен спирачен апарат и по-точно механизма на ръчната спирачка!Колата е Fiat Marea Weekend 1,9 jtd като моста е сменен от Мареа 2.0 20v,тоест с дискове съм отзад.Проблемът е,че механизма за ръчната на самия апарат е забил,тоест като дръпна ръчна не се мърда,а се изпъва механизма само на лявото колело!Мостът при поставянето е изцяло рециклиран!Какво може да е решението или да си взема апарат втора ръка?

    #2
    Да свалиш и почистиш и смажеш
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Колега,къде да чистя?Водачите?Имат ли общо с механизма на ръчната?

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Да свалиш и почистиш и смажеш
        +1
        Едно време,като качвах пунтото на дискове,се ръководех от насоките на колегата.
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401
        Последна редакция от beast31; 16.09.2018, 19:54.
        Fiat Punto 1.1 6Speed

        Коментар


          #5
          Колеги,сигурни ли сте,че ще стане?Проблема е там където е ръчната при лостчето и пружинката на апарата...Апаратът не задържа и колата след преминат технически преглед показва еднакво спиране на задните колела!

          Коментар


            #6
            Това е най-доброто, което можеш да направиш, преди да купиш друг спирачен апарат, който ако не е втора употреба, ще е скъп, а ако е втора - не се знае дали няма да има нужда от същата процедура, особено ако не е работил скоро.

            Купи си ремонтен комплект за такъв апарат, разглоби всичко, почисти, подмени уплътненията и след като си сигурен, че всичко работи - монтирай. Ще стане, няма къде да иде. Даже ако ти хареса - направи същото и с другите три апарата.

            Коментар


              #7
              Благодаря за съвета!Рвмонтните комплекти с цилиндърче или без? Има ли някоя по-хубава марка или няма значение?

              Коментар


                #8
                Без цилиндър е. Само оплътнения са.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Зависи, в някои комплекти се предлага и цилиндъра. Ако е много зле, заял е отдавна и има видими и дълбоки следи от корозия - по-добре да се подмени.

                  Коментар


                    #10
                    Click image for larger version

Name:	2A9BEA69-3AF1-42C5-9D8F-BD1046D788D8.jpeg
Views:	1
Size:	29,8 KB
ID:	2097952Колеги,от каква друга кола мога да взема същия апарат?Мостът е взет от Fiat Marea Weekend 2.0 20v,но си мисля че беше стария мотор,а апаратите по номер отговарят на 155 коня версията...Имат ребра за разлика от другите !

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401
                      Чети внимателно и рециклирай твоя апарат.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Искам да взема резервен,защото ми казаха,че може да е счъпена пръчката за ръчна!от кои други коли е същия(освен 2.0 20в 155) мисля си за 2,4 жтд?

                        Коментар

                        Working...
                        X