Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Grande Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Grande Punto

    Колеги какви са ви отзивите за гранде пунто 2006-7 година и кой бензинови двигатели бихте препоръчали ? До сега гледах 2006 година с 1.4 двигател какво мислите за тях здрави ли са и как са от към разход ?Гледах и дизеловите,но не са ми оферта така,че ще се спра на бензинови основно.Или евентуално какъв еквивалент на гранде пунто бихте препоръчали

    Грешен раздел -> Преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    this

    #2
    Карам Grande Punto Evo 2011 с 1.4 бензинов мотор 77 коня. Колата за градско е идеална, но скоростите са дразнещо къси и на извънградско си е мъка. Със 130 км/ч колата е на около 3500 оборота. В града ми харчи под 7 с климатик. Алтернатора е почти консуматив защото е бездарно монтиран (с извинение, виси като ташаци под мотора и пука корпус от локвите). Ремонта на алтернатора е ~150 или ~300 за нов. За 110000 километра и 5 години и половина по предницата съм сменил 3 биалетки и един шарнирен болт. Моята се води някакъв фейслифт и електроусилвателя често пищи за грешка (ремонта му е 400-500 лв и не е наложителен). Като цяло съм доволен.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    Коментар


      #3
      Благодаря за изчепателния отговор колега! .Общо взето незнам за 2007 дали важат същите неща,но като цяло мисля,че ще ми пасне добре.Аз карам основно градско .Относно алтернатора при мен незнам колко ще стъпи,но щом казваш,че за 5 години само тези неща си сменил по предницата значи е като цяло дооста здрава ( имайки предвид,че колата няма да я купувам и карам в България би трябвало да издържи доста )
      this

      Коментар


        #4
        Само да е ясно за алтернатора. Сменил съм 3 (единия даже гаранционно) и 1 съм ремонтирал за горепосочения период от време.
        Консуматив
        FIAT Nuova Punto 1.2 8V
        FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
        ...and justice for all

        Коментар


          #5
          Колега стана ми интересно с този алтернатор, кората на мотора не го ли пази? Или пак нещо да се побългари да го пази от водата?

          Коментар


            #6
            todorakiggg написа: Преглед на мнението
            Колега стана ми интересно с този алтернатор, кората на мотора не го ли пази? Или пак нещо да се побългари да го пази от водата?
            Колата ми дойде без кора и не съм слагал но това се дължи на факта че съм бездарен и сам съм си виновен
            FIAT Nuova Punto 1.2 8V
            FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
            ...and justice for all

            Коментар


              #7
              Opel Corsa D на практика е същата кола, но с опелските бензинови двигатели, които са с верига, алтернатора е прибран на нормално място и имаш вариации от мощности и обеми. Това с алтернатора е всеобщ проблем на FIRE двигателите.

              Коментар


                #8
                А знаеш ли за маслената му помпа на тоя опелски мотор?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Моето Гранде е 1.4 77 к.с. 2005г. Както каза колегата вече - за градско колата е ИДЕАЛНА, определено няма да сбъркаш! При магистрала малко трудно се поддържат 120 (високи обороти, харчи повече, бучи като самолет ), но не е болка за умиране, стига да си с изключен климатик и да не е баир...
                  Факт за алтернатора - наложи се да сменя моя съвсем скоро, след няма и 10 000км откакто е при мен колата. След един проливен дъжд, като карам в дясна лента на бул. България, където са коловози, и водата беше до шия, му дойде края - пукнат, не може да се рециклира, и ме остави на пътя няколко дни след това. Взех втора употреба, но имах късмет и се оказа работещ. Намерих си въпросната кора под двигателя от ОЛХ, която всъщност го "пази". Пази в кавички, защото тая кора е някаква абсолютно измислена според мен - да не съм черногледа, но очаквам съвсем скоро да ме изостави някъде.
                  Иначе по окачването съм сменила веднъж предни биалетки и една накладка.

                  Коментар


                    #10
                    Звучи добре,все добре добри отзиви за него.Искаше ми се 1.3 mjet ако не бъркам,но явно ще се задоволя с 1.4 бензин.
                    this

                    Коментар


                      #11
                      По добрия вариант.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Ползвахме април месец такова гранде пунто под наем с търсения от теб 1,4 77 к.с.За града е добре,както са писали колегите.Навън е трагедия ако караш бързо.Прекалено голям разход за такава въшка,шумна и май леко нестабилна(може и да е имала проблем по окачването)Като возия горе долу се ядва.

                        Коментар


                          #13
                          С този двигател няма да сбъркаш - здрав, освен това сравнително икономичен за бензинов - на мен със 17-ките ми дава разход от 7/100. Зимата малко повече, но нищо сериозно. А за дизел, ако се замисляш - не е ли по-добре 1.9 от 1.3?
                          Забравих да добавя към ремонтите по окачването - тогава смених и тампони на стабилизиращата щанга - не е нищо трагично от към бюджет. Не че те агитирам, но се мятай смело напред!

                          Коментар


                            #14
                            Колега дизела би бил по добре само,че при мен таксата за дизела струва колкото цялата кола
                            this

                            Коментар


                              #15
                              Та така след пробване и тестване на няколко Grande пунто 1.3 Mjet и 1.4 бензин нещо найстина ми се сториха прекалено къси за мен скоростите затова по стечение на обстоятелствата ми изникна една мк2 пунто 1.2 8v 2003 която купих .Дано не съм я сбъркал много с нея, слушам,че като цяло са здрави и надеждни
                              this

                              Коментар

                              Working...
                              X