Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлика в двигателите нa Fiat Croma 1.9 mjet 150h преди и след фейслифта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разлика в двигателите нa Fiat Croma 1.9 mjet 150h преди и след фейслифта

    Здравейте!! Някой може ли да ми каже има ли някакви разлики в двигател 1.9 ,150 коня на Фиат Крома преди и след фейса
    Fiat Croma 1.9 mjet 150 hp

    #2
    Може - няма... това не Фолксваген все пак...
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      #3
      Питам защото ми казаха че има разлика във вихровите клапи и това че на фейса нямало проблем с тях
      Fiat Croma 1.9 mjet 150 hp

      Коментар


        #4
        Няма такова нещо като няма проблем с тях. Въпросът с тяхното откъсване е не ДАЛИ, а КОГА. В темата "Омасляване при вихровите клапи (Фиат Крома)" на трета страница съм постнал снимка на бутало в следствие на откъснати вихрови клапи. И на мене ми обясняваха как нямало начин да се скъсат, камо ли да влязат в цилиндрите... Е, аз не знам как точно е станало, но знам какъв е резултата. Затова те съветвам да не разсъждаваш на тази тема, а директно да ги махнеш. В случая важи основния закон на Мърфи - "ако има, макар и малка вероятност, една гадост да се случи, то тя със сигурност ще се случи".
        П.С. Що се касае до мотора, той е с код 939А2.000 и си е един и същ от 2005 до 2011 година.
        Последна редакция от D. Stanev; 10.09.2018, 23:05.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговора !! Значи ще ги махам. В Благоевград има ли читав майстор за тая интервенция
          Fiat Croma 1.9 mjet 150 hp

          Коментар


            #6
            В Благоевград не, в Дупница има. Сега да кажа две неща за дупнишките сервизи - там има сигурно поне 20, които работят с предимно коли нов внос, още преди да се появят по автокъщите и са доста специализирани - като почнеш от интериора и стигнеш до тежки каросерийни ремонти и събиране на двигатели (от три правят един).
            Поразрови из форума, има инфо за свързани с форума автосервизи които работят с ФИАТ, където хората знаят за какво става въпрос и няма да те нахулят затова че си си взел ФИАТ. Мотора е супер, не се плаши. От софийските съм ползвал Вентура, но отдавна... някой по запознат да ти препоръча. Това е рутинна и елементарна операция, даже вече има комплект тапи... мотора става като излязъл без клапи от завода.
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #7
              Станев, я кажи за тия тапи. На БМВ съм слагал комплект от доставчиците ама на ЖТД не знаех че има.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                В e-bay има всичко. Аз лично не съм ги ползвал. Като думна мотора на Делтата, оставих само моторчето, не съм слагал тапи и не забелязах да стана по-лагава. Ама сега в сервизите ги предлагат да ги слагат... сигурно за да имат основание да вземат някой лев отгоре, щото иначе тия тапи струват стотинки.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за инфото!! Сигурно за това става въпрос https://youtu.be/eM7Yl3FxmPg
                  Последна редакция от Djovanidb; 11.09.2018, 07:36.
                  Fiat Croma 1.9 mjet 150 hp

                  Коментар


                    #10
                    Точно за това става въпрос.
                    А ето ти и видео какви са разликите преди и след Май 2007
                    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за инфото
                      Fiat Croma 1.9 mjet 150 hp

                      Коментар


                        #12
                        Откарах колата за обслужване и казах на майстора да махне вихровите клапи . След няколко часа ми се обади и ми каза че моята крома е с пластмасовия колектор и няма клапи. Не е видял и да има машинка и лост който да ги движи
                        Fiat Croma 1.9 mjet 150 hp

                        Коментар


                          #13
                          Последно има ли или няма клапи, че и на моята не мога да намеря такива?
                          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                          Коментар


                            #14
                            Последно има ли или няма клапи, че и на моята не мога да намеря такива?
                            И не си само ти. И аз един ден се засилих да ги махам - рових, гледах... и така и не ги открих.
                            Между другото по номера, който открих на моя колектор в ebay излиза това:
                            https://www.ebay.co.uk/itm/Intake-In...0/133000882379
                            , което е едно към едно с моя...
                            Последна редакция от m64; 14.09.2019, 23:26.
                            Fiat Idea 1.9 Multijet //// Fiat 126p/ Fiat Panda 1000/ Fiat Punto 75/ Fiat Punto 1.9JTD
                            Fiat Sedici 1.6 4x4
                            Fiat Croma 1.9 Multijet

                            Коментар


                              #15
                              Много готино ако няма.
                              Но може и да има, а вилката, и моторчето, са от долният край на колектора.
                              При пластмасов колектор не може да се види отгоре, има ли, няма ли клапи.
                              Докато при метален се виждат и клапите, и вилката. Само моторчето е отдолу.
                              Погледни все пак, има ли моторче.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X