Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продължително мигане на лампата за подгрев на свещите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Продължително мигане на лампата за подгрев на свещите.

    Здравейте,колата е Stilo 1,9 jtd 120 ks странно ми е когато дам контакт лампата за подгрев на свещите започва да мига 28 пъти.Това го прави и на студен и понякога на топъл двигател преди да угасне и да изпише че проверката на всички куплунги е ОК.Иначе колата си пали без проблеми, щом дам контакт и завъртя пали от раз.Странно ми е би трябвало лампата за подгрев при студен двигател да светне за около 5 сек. и да угасне а при топъл понякога дори и не светва.Благодаря на всички който ще вземат отношение към тази тема.

    #2
    Имаш изгоряла/и подгревна/и свещ/и.
    Проблем ще е като застудее доста.

    Коментар


      #3
      След толкова много миганки, на реле ще е. Най вероятно е сдало фира. Но както ще те посъветват и други колеги, първо си измери на съпротивление с мултицет всяка свещ поотделно.
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #4
        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Проблем ще е като застудее доста.
        Ако ти е добър мотора ще имаш затруднено палене едва след като температурите спаднат под минус 15 градуса и надолу. Бившата ми Мареа я карах 3 години въобще без релето (беше изгоряло и демонтирано от колата)-никъкви проблеми.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          А бе, интересни неща се случват с нашите фиати. Преди празниците паля бравото и ми светва лампата за подгрев. Паля я втори път - пак мига. Поработи малко и на третото палене спря да мига. От тогава насам си трае. Щях да меря свещите, въпреки че има ли изгоряла - няма спиране. Забелязвам и други едни такива нелогични неща, грешки ли ще трябва да чистим?
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            Аз имам от години подобен проблем на моето Пунто, при влажно време понякога мига лампата на подгрева.
            Обикновенно, късна есен най-често се случва, но това лято ми го направи и един път на морето. Иначе си пали без проблем на доста минусови температури.
            За сега съм го приел, че това е по - скоро екстра, а не проблем и не мисля да се занимавам.

            Коментар


              #7
              bboysgp написа: Преглед на мнението
              Здравейте,колата е Stilo 1,9 jtd 120 ks странно ми е когато дам контакт лампата за подгрев на свещите започва да мига 28 пъти.Това го прави и на студен и понякога на топъл двигател преди да угасне и да изпише че проверката на всички куплунги е ОК.Иначе колата си пали без проблеми, щом дам контакт и завъртя пали от раз.Странно ми е би трябвало лампата за подгрев при студен двигател да светне за около 5 сек. и да угасне а при топъл понякога дори и не светва.Благодаря на всички който ще вземат отношение към тази тема.
              Те го казаха, но аз ще го покажа даже....

              Не еболка за умиране
              Последна редакция от fifo td 100; 28.09.2018, 23:21.

              Коментар


                #8
                fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                Те гонказахаъ аз ще го покажа даже....

                Не еболка за умиране
                Бате, на какъв диалект пишеш?
                FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Бате, на какъв диалект пишеш?
                  На туркменистански ....

                  Коментар


                    #10
                    Отново се появи едно неопределено мигане на подгревната индикация, хем го има хем го няма. Няма изгоряла свещ, а при грешките се откриха две записани. Едната е за липсваща обратна връзка от подгревното реле, при което направих опит с тест-сработване и измерване на напрежението до изводите на кабелите (буксите) на свещите. Идваха си напреженията. Свалих релето, откачих куплунзите и ги напръсках с контактен спрей. Втората беше от имобилайзера- неопознат ключ, която идва от еднин мой експиримент. Греките са изчистени - да видим.
                    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X