Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Продължително мигане на лампата за подгрев на свещите.

Продължително мигане на лампата за подгрев на свещите.

Здравейте,колата е Stilo 1,9 jtd 120 ks странно ми е когато дам контакт лампата за подгрев на свещите започва да мига 28 пъти.Това го прави и на студен и понякога на топъл двигател преди да угасне и да изпише че проверката на всички куплунги е ОК.Иначе колата си пали без проблеми, щом дам контакт и завъртя пали от раз.Странно ми е би трябвало лампата за подгрев при студен двигател да светне за около 5 сек. и да угасне а при топъл понякога дори и не светва.Благодаря на всички който ще вземат отношение към тази тема.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Имаш изгоряла/и подгревна/и свещ/и.
    Проблем ще е като застудее доста.

Фиат фанатик Аватарът на moko
    Регистр. на
    20.06.2006
    След толкова много миганки, на реле ще е. Най вероятно е сдало фира. Но както ще те посъветват и други колеги, първо си измери на съпротивление с мултицет всяка свещ поотделно.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

Фиат фанатик Аватарът на moko
    Регистр. на
    20.06.2006
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Проблем ще е като застудее доста.
    Ако ти е добър мотора ще имаш затруднено палене едва след като температурите спаднат под минус 15 градуса и надолу. Бившата ми Мареа я карах 3 години въобще без релето (беше изгоряло и демонтирано от колата)-никъкви проблеми.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    А бе, интересни неща се случват с нашите фиати. Преди празниците паля бравото и ми светва лампата за подгрев. Паля я втори път - пак мига. Поработи малко и на третото палене спря да мига. От тогава насам си трае. Щях да меря свещите, въпреки че има ли изгоряла - няма спиране. Забелязвам и други едни такива нелогични неща, грешки ли ще трябва да чистим?
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Аз имам от години подобен проблем на моето Пунто, при влажно време понякога мига лампата на подгрева.
    Обикновенно, късна есен най-често се случва, но това лято ми го направи и един път на морето. Иначе си пали без проблем на доста минусови температури.
    За сега съм го приел, че това е по - скоро екстра, а не проблем и не мисля да се занимавам.

Цитат bboysgp написа: Преглед на мнението
    Здравейте,колата е Stilo 1,9 jtd 120 ks странно ми е когато дам контакт лампата за подгрев на свещите започва да мига 28 пъти.Това го прави и на студен и понякога на топъл двигател преди да угасне и да изпише че проверката на всички куплунги е ОК.Иначе колата си пали без проблеми, щом дам контакт и завъртя пали от раз.Странно ми е би трябвало лампата за подгрев при студен двигател да светне за около 5 сек. и да угасне а при топъл понякога дори и не светва.Благодаря на всички който ще вземат отношение към тази тема.
    Те го казаха, но аз ще го покажа даже....

Не еболка за умиране
    Последна промяна от fifo td 100 : 28.09.2018 в 23:21

Кара велосипед
    Регистр. на
    02.04.2016
    Цитат fifo td 100 написа: Преглед на мнението
    Те гонказахаъ аз ще го покажа даже....

Не еболка за умиране
    Бате, на какъв диалект пишеш?
    FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

Цитат Focus написа: Преглед на мнението
    Бате, на какъв диалект пишеш?
    На туркменистански ....

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Отново се появи едно неопределено мигане на подгревната индикация, хем го има хем го няма. Няма изгоряла свещ, а при грешките се откриха две записани. Едната е за липсваща обратна връзка от подгревното реле, при което направих опит с тест-сработване и измерване на напрежението до изводите на кабелите (буксите) на свещите. Идваха си напреженията. Свалих релето, откачих куплунзите и ги напръсках с контактен спрей. Втората беше от имобилайзера- неопознат ключ, която идва от еднин мой експиримент. Греките са изчистени - да видим.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Тема: Продължително мигане на лампата за подгрев на свещите.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •