Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Абе ква кола съм си купил аз бе....?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги ето го отговора на задачата -the new models, marea and bravo/a don’t have a replacable feul filter, thefilter is placed inside the feulpump, and needs no replacing.Филтъра е монтиран в помпата и работи докато е жива тя, принципа му е на центрубежните сили (като на зиловете масления) не е с филтриращ елемент. така че да ми е жива и здрава помпата и за многооо години с нашите горива
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #17
      Слави и аз така като тебе си купих бенз. филтър и като отидох да го сменям - ИЗНЕНАДА колата няма такъв! После в Hayness-а прочетох точно тоя цитат който беше даден по-горе че новите модели са без филтър. Добре че си имам и браво стар модел, та въпросния филтър беше пласиран там.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #18
        Еййй!!! Няма да се намери в БГ един свестен и сведущ магазинер.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #19
          doofiat написа:
          И аз това се учудвам - или 1.2 или 1.4, ама като не се е сетил колегата и е написал нещо средно между двете
          1.2 тех.грешка
          Brava JTD ELX
          105 к.с.99"

          Коментар


            #20
            Моето Браво също няма филтър направо резил.
            Fiat Bravо 1.6 16V
            KOKO

            Коментар


              #21
              Rezko написа:
              кво се чудите толкова направил е човека няколко пъти основен ремонт на 1.2 и е станала на 1.3 :P Сега сериозно - знам че някои 1.4орки нямат филтър какъв ти е точно двигателя ? Щото до колкото знам всичко що е 1.6 има горивен филтър
              аз съм с 1.6 и нямам филтър.... ...бях го купил за да го сменя и с майстора обикаляхме колата 2 часа ....и нема. :D
              Fiat Brava 1.6 16V '98

              Коментар


                #22
                Днеска си сложих филтър.
                Fiat Bravо 1.6 16V
                KOKO

                Коментар


                  #23
                  Ей това и аз не го вярвах, но явно е така.И на моята бивша 1.2 Брава няма бензинов филтър.Явно филтъра се намира в горивната помпа и е на принципа на центробежните сили.Но някак е тъпо, защото в БГ горивата ни все още не са и едва ли ще достигнат скоро качеството на белите страни...
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #24
                    Абе хора то поне на 2-3 места във форума беше писано че браво/брава/марея няма горивен филтър. А като ви гледам сега как учудено го дебатирате взех да мисля че съм чел други форум . Чак съм учуден че Slavi_Lancia който е отдавна във форума не ги е виждал тези теми.
                    Punto SX 1.1 55

                    Коментар


                      #25
                      Punto SX написа:
                      Абе хора то поне на 2-3 места във форума беше писано че браво/брава/марея няма горивен филтър. ...
                      Само, че това не се отнася за всички, поне моята Брава(е вече не е моя) си има филтър и го смениха при първото обслужване.

                      Коментар


                        #26
                        нема кола без филтър

                        аз имам купе 1,8 200 година ,не можах да намеря стандартен филтър и открих тук във форума един линк със технически ръководства за фиат купе - е там хората ясно са написали че има модели със филтър стандартен а другите са със КАРБОНОВ вечен който представлява една кутия и се намира под десния калник хванат за бомбето .сега ше търся начини да махам кората и да го сваля да видя кво е то . карбон егати пича ето линка за купе http://www.polak.ch/coupemanual/
                        fiat coupe 1.8 16v

                        Коментар


                          #27
                          Колеги, в крайна сметка след коя година нямат филтър фиатките? Аз съм с punto 03.98г. .... има ли филтър няма ли?
                          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                          Engine Stamp: 176B9.000
                          Version Code: 176BV
                          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                          Коментар


                            #28
                            easylife написа:
                            Колеги, в крайна сметка след коя година нямат филтър фиатките? Аз съм с punto 03.98г. .... има ли филтър няма ли?
                            Имаш отзад е внимавай като ти го сменят как дърпат маркучетата!
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #29
                              Punto SX написа:
                              Абе хора то поне на 2-3 места във форума беше писано че браво/брава/марея няма горивен филтър. А като ви гледам сега как учудено го дебатирате взех да мисля че съм чел други форум . Чак съм учуден че Slavi_Lancia който е отдавна във форума не ги е виждал тези теми.
                              Да ама виж че темата е от януари тази година някои я изровил от някъде тогава още нямаше толкова теми за тоя филтър след тази се появиха маи още 3-4 теми по същия въпрос, ако си чел тях и сега си мислиш че тая е нова, това те е объркало
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар


                                #30
                                Slavi_Lancia написа:
                                Punto SX написа:
                                Абе хора то поне на 2-3 места във форума беше писано че браво/брава/марея няма горивен филтър. А като ви гледам сега как учудено го дебатирате взех да мисля че съм чел други форум . Чак съм учуден че Slavi_Lancia който е отдавна във форума не ги е виждал тези теми.
                                Да ама виж че темата е от януари тази година някои я изровил от някъде тогава още нямаше толкова теми за тоя филтър след тази се появиха маи още 3-4 теми по същия въпрос, ако си чел тях и сега си мислиш че тая е нова, това те е объркало
                                Точно в целта колега
                                Punto SX 1.1 55

                                Коментар

                                Working...
                                X