Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Абе ква кола съм си купил аз бе....?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Абе ква кола съм си купил аз бе....?

    Абе колеги тая кола нищо не и е на мястото. До оня ден търсих къде е топлиния датчик, преди тва алармата, днес си копувам бензинов филтър да сменям, влизам в канала свалям пласмасовата кора под задна дясна врата като преди това виждам че тръбите за бензина влизат там и въобще не подозирам че под кората няма да открия нищо! За разлика от нормалните коли на които там има филтъра. гледам тръбите отиват напред, викам си сигурно е някъде около двигателя, гледам гледам ама филтър няма. Абе колеги дееее тоя филтър ебати
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Един приятел е с BRAVA 1.3 също няма филтър
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    Коментар


      #3
      Stilo-то ми също няма горивен филтър (така са преценили италианците) - какво се учудваш на колата си?

      Коментар


        #4
        Re: Абе ква кола съм си купил аз бе....?

        Slavi_Lancia написа:
        Абе колеги тая кола нищо не и е на мястото. До оня ден търсих къде е топлиния датчик, преди тва алармата, днес си копувам бензинов филтър да сменям, влизам в канала свалям пласмасовата кора под задна дясна врата като преди това виждам че тръбите за бензина влизат там и въобще не подозирам че под кората няма да открия нищо! За разлика от нормалните коли на които там има филтъра. гледам тръбите отиват напред, викам си сигурно е някъде около двигателя, гледам гледам ама филтър няма. Абе колеги дееее тоя филтър -цензурирано-
        Slavi, ако има бенз. филтър трябва да е точно там където го търсиш /може и да няма/ !А понеже все повече неща ще питаш явно /Честита нова придобивка - Бравото/, свали си една AUTODATA /ако нямаш де / и си поглеждай там кое къде е - приятелски съвет :D ! И аз често поглеждам там за това-онова!
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          javor написа:
          Един приятел е с BRAVA 1.3 също няма филтър
          Каква е тази Брава бре, колега? :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            javor написа:
            Един приятел е с BRAVA 1.3 също няма филтър
            Каква е тази Брава бре, колега? :D
            И аз това се учудвам - или 1.2 или 1.4, ама като не се е сетил колегата и е написал нещо средно между двете

            Коментар


              #7
              кво се чудите толкова направил е човека няколко пъти основен ремонт на 1.2 и е станала на 1.3 :P Сега сериозно - знам че някои 1.4орки нямат филтър какъв ти е точно двигателя ? Щото до колкото знам всичко що е 1.6 има горивен филтър
              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
              тел. 0883437022

              Коментар


                #8
                1.6 16V -Единственото място където не можах да погледна е по предния десен подкалник, тръбите които итват от към резервара едната завива и отива там някъде после се връща в друг цвят и влиза в смукателните колекторите ясно е че една от двете е за обратния бензин ама що другата влиза в колекторите идея си няма. И как е възможно кола без горивен филтър ???
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  Slavi_Lancia написа:
                  1.6 16V -Единственото място където не можах да погледна е по предния десен подкалник, тръбите които итват от към резервара едната завива и отива там някъде после се връща в друг цвят и влиза в смукателните колекторите ясно е че една от двете е за обратния бензин ама що другата влиза в колекторите идея си няма. И как е възможно кола без горивен филтър ???
                  ако е след 98г май нямат филтър
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    Slavi_Lancia написа:
                    1.6 16V -Единственото място където не можах да погледна е по предния десен подкалник, тръбите които итват от към резервара едната завива и отива там някъде после се връща в друг цвят и влиза в смукателните колекторите ясно е че една от двете е за обратния бензин ама що другата влиза в колекторите идея си няма. И как е възможно кола без горивен филтър ???
                    ако е след 98г май нямат филтър
                    Юли 98 е . Ебати кво чисти бензина тогава че да не се запушват дюзи Дали да неси монтирам един. тва е наи лесна работа ма щом онея серсеми в Фиат неса го сложили аз ли да го слагам
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Колеги от Динекспрес Пловдив потвърдиха че браво след 98 година няма бензинов филтър така че мисля да се намеса аз и да си сложа един.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Повечето нови коли нямат. Ясно в нормалните страни са подобрили качеството на горивата и се предполага, че няма нужда,НО в нашата мила родина трябва не един, а няколко

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам пунто. И на него не можах да намеря доста време филтъра. Нали на пунтото резервоара му е под задната седалка и от там тръбите минават през задния десн калник. и точно там е филтъра. Като се спуснат тръбите под калника в една ниша на една педя посока към предния калник.

                          Коментар


                            #14
                            Аз имам фиат брава 1,6 16В 100 ПРОИЗВОДСТВО 2001 ГОД. КОЙТО СЪЩО НЯМА ФИЛТЪР . СЪЩО ПРЕДИ МЕСЕЦ ЗАДАДОХ ТОЯ ВЪПРОС И МИ ОТГОВОРИХА ЧЕ ПО НОВИТЕ КОЛИ НЯМАТ ФИЛТЪР, А ТОЙ Е БИЛ ЧАСТ ОТ БЕНЗИНОВАТА ПОМПА.

                            Коментар


                              #15
                              dinko1 написа:
                              Аз имам фиат брава 1,6 16В 100 ПРОИЗВОДСТВО 2001 ГОД. КОЙТО СЪЩО НЯМА ФИЛТЪР . СЪЩО ПРЕДИ МЕСЕЦ ЗАДАДОХ ТОЯ ВЪПРОС И МИ ОТГОВОРИХА ЧЕ ПО НОВИТЕ КОЛИ НЯМАТ ФИЛТЪР, А ТОЙ Е БИЛ ЧАСТ ОТ БЕНЗИНОВАТА ПОМПА.
                              Там има само цедка Не е нужно да пишеш с големи букви, нося очила и виждам много добре
                              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                              FIAT Punto 99' 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X