Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Проблем със спирачен педал/помпа/серво

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015

Проблем със спирачен педал/помпа/серво

Колеги,

От известно време наблюдавам странно поведение на педала на спирачките. При натискане на педала понякога се усеща едно прещракване, изпукване или нещо такова в самия педал. Не е съпроводено с никакъв звук. Все едно нещо задържа педала и рязко го пуска, усеща се като единичен клик в педала. Най-често го прави в зоната, където педала започне да се втвърдява (да хващат яко спирачките). Натискаш спирачката докато обереш по-лекия ход на педала след което това чудо изведнъж изщраква, педалът поддава още малко надолу, пак започва да подпира и колата продължава да си спира. В горната зона на работа на педала (обиране на педала) имам спирачки, без проблеми при силно натискане мога да ги накарам да блокират и колата спира много добре. Тогава не го усещам това изпукване. Но при по-продължително, интензивно спиране почти винаги изтраква.

След като се появи проблема сменях предни дискове и накладки, защото им беше дошло времето. След смяната - същата история. Отзад също съм със сравнително нови цилиндърчета и накладки - на една година, няма и 20,000км каране. На място при помпане на педала не се усеща така осезаемо, но като че ли пак го има в по-лек вариант. Никога не го прави при две поредни натискания на педала. Няма зависимост с каква скорост се движи колата. Може да го направи при спиране от 5 км/ч и 100 км/ч, но винаги в движение. Това не навежда на мисълта, че от вибрациите нещо педала на спирачките, сервото или помпата се размества и се намества с това изпукване.
    Сервото на пръв поглед изглежда да работи – изкарах му вакуума и педалът се втвърди. Върнах му вакуума – педалът мигновено омекна даже преди да стягам скобите на маркуча. Педалът не потъва, колата спира добре, но това тракане на педала ме притеснява.
    Огледах педала – има луфт на ухото на сервото по оста за захващане към педала, но нищо особено. Подложих една шайба след между осигурителния шплинт и ухоро на сервото, за да обера луфта, но без резултат. Не съм разглабял педала, за да огледам захващането към конзолата, но ми се струва че не е там проблема.

Забравих да спомена, колата е без ABS.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво е сменил?

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Я метни един поглед на стоп машинката.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Кантара на спирачките?
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Цитат dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    Кантара на спирачките?
    Баш него го обмислях онази вечер. Как мога да го хвана ако проблемът е в него?
    Тези дни ако ми остане време ще проверя водачите на предните апарати за всеки случай, да не би там да задържа нещо. Имам грес за спирачки, ще ги смажа. Много ме съмнява обаче, защото скоро ги свалях и не видях да има някакъв проблем. Ако има чак такъв луфт може би щяха да дрънчат.

Ако е помпа според мен ще ми омеква педала и няма да имам спирачно усилие. А колата спира добре. Съмнява ме да задържа нещо в спирачната помпа. Обмислях да имам някакъв луфт в сервото, което ходи го разбирай без сваляне. А одисеята е за почивен ден и втори човек.
    Относно стоп машинката - изключвателят и сработва при съвсем леко натискане на педала. Ако тя чаткаше щеше да се усеща още горе. Гледах я онзи ден, натисках и ключето и не изглежда да има нещо прецакано.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Имах такъв проблем на ситроен,оста се измъква от педала и опира в конзолата,и се получава едно прескачане
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Нещо моя педал омекна ама спира.... Особеното като го напомпиш на запалена кола умеква... Течност има няма течове отпред и отзад... Помпата е суха...
    Това е тя налиКликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20180919_101607.jpg
Преглеждания:	6
Размер:	282,0 KB
ID:	106041
    Сега е влажно защото отварях...
    Интересно...

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Не това е казанче.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Цитат S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Не това е казанче.
    Под него е помпата... По точно казанчето е скачено за самата помпа...
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	1038000231525528170.jpg
Преглеждания:	1
Размер:	246,4 KB
ID:	106042

Тема: Проблем със спирачен педал/помпа/серво

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •