Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик "Мръсен въздух"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик "Мръсен въздух"

    Здравейте,
    Дано не съм объркал мястото на темата.
    Някой знае ли стойностите на Датчик "Мръсен въздух" при здрав здрав датчик. Част е от системата на климатроника и най-вероятно отговаря за клапата за купето. Климатроника си работи и без този дачик, но ме дразни тази грешка
    Дава ми грешка B1906 - Фатална грешка. Смених го, обаче грешката си седи и продължава да е фатална . Този който свалих го замерих и няма връзка между трите крачета, което е малко странно, поне някакво съпротивление трябваше да отчете според мен.
    И втория ми въпрос е къде е включен другия край на този кабел, при мен влиза в снопа под чистачките и не ми се разкостват сноповете за да го видя в коя посока тръгва. Ако някой има схема ще бъда благодарен ако я сподели.

    Колата е Fiat Croma 194 1.9 Multijet 150 коня - 2007 г.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    #2
    Колеги никой ли не е се сблъсквал с този датчик?
    Не че е голям проблем ама ме дразни тази грешка и сигурно принуждава клапата да се движи повече от необходимото или пък по малко и аз не знам
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    Коментар


      #3
      И аз го имам същия проблем на моята Крома В1906 нека наистина ако някой знае нещо да пиши ще съм му много благодарен

      Коментар


        #4
        Сензора се захранва от +12в на пин-1 и маса на пин-2. От пин-3 изкарва ШИМ към пулта на климатика. Мериш на букса А на 6-ти пин на пулта за управление какъв е ШИМ сигнала. Трябва да е нещо между 15% и 70% (под 10% късо към маса, над 90% късо към +12). Ако му духнеш с цигара, трябва да отиде във висока степен на запълване. Ако не реагира, сменяш, след като провериш захранването му на 2-та пина и непрекъснатост между пин 3 на сензора и пин 6 на букса А на панела за управление.
        Последна редакция от BO; 04.04.2023, 17:27.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар

        Working...
        X