Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поставяне на LED халогени Fiat Croma '05-'07г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поставяне на LED халогени Fiat Croma '05-'07г.

    Някой да е правил подобна манипулация? Сега ми хрумна идеята и все още не съм взимал размери. Така, че ако някой си е имал работа с халогените и знае размери може да сподели. Преди 2 месеца монтирах на един мотокора от тези и светят много яко.
    Click image for larger version

Name:	sam_3826.jpg
Views:	1
Size:	108,3 KB
ID:	2169886 Click image for larger version

Name:	sam_3827.jpg
Views:	1
Size:	85,1 KB
ID:	2169887

    На пазара има най-различни модели с диаметър 7см, 9см,9,5см и 16см и с най-раличен брой диоди.
    Ако някой има някакви идеи или е правил тази или подобна манипулация на този модел може да сподели опита си.
    Аз смятам през следващият месец да мина през това и като съм готов ще споделя резултата.
    При мен тази смяна се налага понеже са ми изгорели рефлекторите на халогените.
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    А колко често караш в мъгла, та е необходимо това нещо. Или по скоро дай да светим на хората в очите. Другото е, че това въобще не е направено да разсейва светлината като фар за мъгла.

    Коментар


      #3
      Живея на морето. Така, че през преходните сезони си е почти ежедневие мъглата. Тази пролет има една седмица през която не се вдигна мъглата. Халогените към момента не ги ползвам въобще понеже без рефлектор ефекта е нулев. Ако тези, които сложа са много силни...винаги мога да ги затъмня. Просто 140лв ми се вижда много за 2 автърмаркет халогена.
      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

      Коментар


        #4
        Тя идеята не е да са силни, идеята е светлината да ходи на точно определено място. А това като го гледам въобще няма да върши работа.

        Коментар


          #5
          ЛЕД и мъгла ? не става още по зле е за мъгла е доказано че само жълтото помага и се вижда старите халогени от едно време жълтите са най добре в мъгла ако идеята е мъгла .. иначе за нещо друго може
          Fabbrica Italiana Automobili Torino
          F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
          F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
          F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

          Коментар


            #6
            Такива ЛЕД(и подобни) колеги си слагат по тировете за светлини за заден ход.Вади очите това чудо.Най-много да се сърби нещо отзад,друг ефект надали ще постигнеш

            Коментар


              #7
              Опа нали знаете че 70 80 % от шофьорите ползват халогените за да подсилят късите светлини.
              Тъпото е че рециклиране и наглакяне на фарове е стотина лева, а гипса, пироните, риванола са към 200 300лв.А и още нещо оправените фарове са за дълго време, а среща с изнервен заслепен шофьор е един път ама истински.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Те ако са правилно регулирани не подсилват нищо. Защото светят на метър пред автомобила и ляво дясно.

                Коментар


                  #9
                  chaveto написа: Преглед на мнението
                  Те ако са правилно регулирани не подсилват нищо. Защото светят на метър пред автомобила и ляво дясно.
                  Това имах и аз в предвид. Фаровете за мъгла освен, че е хубаво да са с жълта светлина. Също така са забити пред автомобила...понеже и жълти да са ако ги настроиш да светят като дългите пак няма да виждаш нищо.
                  Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                  https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                  Коментар


                    #10
                    Реално има всякакви диоди вече, затова цвета не е проблем. Просто си трябва нещо истинско което да насочи светлината. А тези от снимката не изглеждат на такива и ефекта ще бъде мани, мани.

                    Коментар


                      #11
                      А ако поставя жълт ксенон? В момента халогените са без рефлектор...утре ще кача снимка
                      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                      Коментар

                      Working...
                      X