Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Връщане на закупени части втора употреба...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Връщане на закупени части втора употреба...

    Продавам си старата Ланча на части...
    След отваряне на предния капак в движение. Помъчих се да я възстановя, защото беше страхотна кола, но предното стъкло не легна добре, при един дъжд влезе вода в имобилаѝзера, не запали и реших да я разглобява и да я продам на части.
    Преди месец продадох турбото, с изпускателните колектори за 150 лева на един юнак и днес ми се обажда да ми го връща, щото течало масло от него...
    Аз на Ланча-та масло доливах след 10 000 км. по 100 грама - 5/40 Тотал.
    Как ще постъпите в моята ситуация!??

    п.п. казах му да си смени майстора...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    От къде си? Все нещо може да потрябва от тая ланча.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #3
      Турбото за 150лв? Та това е за без пари.
      И иска да го връща след 1 месец?
      Нормално е втора употреба част да се върне само първите няколко дни, и то, ако има такава уговорка.
      Като предварително се бележи.
      Той може да иска и след 2 години да ти го върне.
      Това е нереално!
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #4
        Дори нова част никой няма да ти вземе обратно, ако я върнеш след месец експлоатация.
        Знам че си коректен и неконфликтен човек, ама тоя се опитва да те прави на луд.
        Обясни му любезно, че не си му давал гаранция. Имали ли сте устна (или писмена) уговорка за връщане, в случай че не работи? И то след месец? Ами след 5 месеца?

        Коментар


          #5
          Ей боже, до къде е стигнал тарикатлъка човешки. Значи купуваш си турбина втора употреба с ясното съзнание че не е нито нова нито рециклирана но пък е 5 пъти по евтина, получаваш я оглеждаш я решаваш да я монтират и след месец каране искаш да я върнеш.
          Абе я марш в катуна.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Няма връщане. Всеки който си купува части втора употреба трябва да е наясно с рисковете. Единствения вариант е оглед при получаване на пратката и това е единствената възможност за връщане. Да не говорим, че има цървули, които поръчват части, после не ходят да ги получат и пасива остава за продавача... особено ако са тежки железа.
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #7
              D. Stanev написа: Преглед на мнението
              Няма връщане. Всеки който си купува части втора употреба трябва да е наясно с рисковете. Единствения вариант е оглед при получаване на пратката и това е единствената възможност за връщане. Да не говорим, че има цървули, които поръчват части, после не ходят да ги получат и пасива остава за продавача... особено ако са тежки железа.
              Предаването беше лично... Гледа го въртя го... Аз го бях пуснал първо на 150, после на 250 лева, ама викам да се отърва от желязото, пък и не става, не е съвместимо на новата Ланча...

              Същата работа беше с алтернатора... Още беше на двигателя в сервиза, свалиха го пред него, въртя го, дадох му го за 50 лева - без пари - аз го бях взел за 100 лева, след една седмица се обажда - ще го връщал, счупила се оста на шайбата... Аман от цигании..
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Plastex написа: Преглед на мнението
                От къде си? Все нещо може да потрябва от тая ланча.
                Бургас - http://www.fiatforum.bg/showthread.p...81%D1%82%D0%B8

                п.п. сега гледам - турбото съм го дал на 20.07.18г.
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Монетата има две страни.
                  За това при такива сделки е важно да бъде всичко изяснено предварително. Цени, времеви рамки за проба, връщане и т.н.
                  Защото ако купувача е коректен, съгласете се, че не е готино да ти продадат част, която не става за нищо. Дори и продавача да не е знаел за това.
                  За това е важно такива части да се маркират, за да може след това да се убедиш, че частта, която си продал, наистина е твоята и има проблем с нея. При такива случаи аз лично съм с две ръце същата да може да се върне.
                  Но както започнах - монетата има две страни и комуникацията е много важна.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Преди години чрез един познат, който се занимава с компютри, продадох едно дъно. Естествено той го провери, че работи. След месец ми казва: Дъното ти изгоря дай друго. Естествено му отказах защото не съм фабрика за дъна и че при продажбата всичко е било наред. Повече не стана и дума, а аз повече не стъпих при него.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Моята гледна точка е следната: Тоя ти е приготвил друго(течащо) турбо, което ще се опита да пробута за твое. Шанса това турбо свалено от работеща кола, да протече е 1:1000. Кажи му да си кара колата и да не се прави на Хитър Петър.
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #12
                        След като е минал цял месец, му казваш не само да смени майстора, а и да си 3бе майката и точка. Как може въобще да го мислиш, а и се хаби дисково пространство и мрежов трафик за тая тема
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #13
                          Те си го казват хората минал е месец което е прекалено време.....

                          Коментар


                            #14
                            То може да не е минал месец и турбината да замине. Не правилен монтаж и още разни други неща които я отнасят много бързо. При втората употреба гаранцията изтича много бързо. Палиш работи ли работи, аре чао.

                            Коментар


                              #15
                              А ти как да си сигурен, че той няма да ти набута, някоя стара част неработеща, представяйки я за твоята ? Часта се връща до седмица максимум с маркировка, че не е разглабяна да си сменя части от нея иначе другото е купуваш и забравяш за връщане. В твоя случай, купил е часта на своя глава, въртял е, гледал е, преценил е че работи, значи купува и забравя вече. Доста пъти при монтирането се чупят частите, заради некадърност и после обвиняват продавача и искат връщане, а ти какво да правиш със счупената част, да си я окачиш в рамка ?
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X