Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа тд 100 скъсано каре

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа тд 100 скъсано каре

    Оплаквам се таман си купих нов авансатор и няма и на 2/3 км нещо почна да клопка и лопка я какво стана.... Я да спра. Я да тръгна чат все едно ударих картера в бордюра спирам на изключена скорост нещо яко трополи отпред.. Я да изгася и видя отпред да не виси полуоска няман нищо.. Пак паля на неутрална пак кърка и лопка на място.. Лягай отдолу предна лява полуоста лопка карето е здраво вътре към самата кутия щом пръста си навирам вътре лопа... То най лекото не е, болтовете на карето фланците са бетон отиваме нещо на вътре... Там какво може да е изронени зъби на полуоста ??? Скъсана полуоска ??? Или вече в самата кутия.... Там какво има вътре един бог знае.... Или ъ зегерката да се е откачила и да е изскочила полуоската ама надали. Интересно е, че преди е късала каре тогава изчатка и се изфорсира и остана на място... И на празен ход си работи... Тука тръгна и изчатка, но не се изфорсира ама рънка на място някой път спира в купето се чува повече... Не съм правил опит номер 2


    Добре че намерих платформа с лебедка за 30 лв ме закара сега гние при майстора и чакам утре БАЛТИЯТА...

    #2
    Окааало се е че болтовете на карето от към кутията са се скъсали - Аз какво съм се залъгал,, че там влиза щангата ама то било от другата страна така... Както и да е по интересно е защо тези болтове ги къса вече 2 път тази кола ???
    Късани са още като е взета преди 7/8 правена е след 2 г на преглед видяха че са изпадали болтовете само 2 правена е пак... Преди 2 г като правих помпата пак беше останала на 2 болта направи е и сега чат наред улицата ???
    Ако има крива полуоска ще тресе цялата кола стендована е тази и миналата година всичко е ок. Но ???

    Коментар


      #3
      Защото се слагат нови винтове по принцип.
      Иначе старите с осигурител на резбите.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Защото се слагат нови винтове по принцип.
        Иначе старите с осигурител на резбите.
        Те са чисто нови... Или искаш да кажеш, че новите са боклук така ли ???

        Това лепило ли е или и още нещо??? Ти като го залепиш той пак ще се скъса...
        Последна редакция от fifo td 100; 30.08.2018, 00:44.

        Коментар


          #5
          Хм, интересно! Зет ми караше Брава ТД100 и на нея се бяха изгубили, не скъсали, 2 от тези болтове. Дали това не е детска болест за тях?
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Разликата между скъсани и саморазвили се е огромна.
            Предполагам, че е второто- саморазвиване и като останат 2-3- скъсване.
            Има специално лепило за резби, за да няма такива изпълнения,
            уловката е че струва 9-10 кинта и майсторите не ги мажат.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              fifo td 100 написа: Преглед на мнението
              Те са чисто нови... Или искаш да кажеш, че новите са боклук така ли ???

              Това лепило ли е или и още нещо??? Ти като го залепиш той пак ще се скъса...
              Няма как да скъса винтовете ако са завити.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Друг вариант е от лошите тампони на двигателя от врирбацията да се развиват тези карета.... Два са сменени другите два са в колата не мога ред да хвана в сервиза....
                Те са поскъсани вече и вибрира като трафопост на без газ потегляне... Но нищо друго.... На един колега а6 дти само от един тампон танцуваше ламбда

                Коментар


                  #9
                  Братле, не знам от къде ги събираш тия бисери ама ако ги издадеш в книга ще я филмират.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    Братле, не знам от къде ги събираш тия бисери ама ако ги издадеш в книга ще я филмират.
                    Кой по точно...
                    Ти как не се изказа един по темата... Вижда се че знаеш... Ама цепиш мрака с един пост 2 седмици може да се чуди човек за какво точно става дума....
                    Защо се късат ?!

                    Коментар


                      #11
                      Как от тампони ще ти се развият болтовете на вътрешните карета.
                      Биха се развили от липса на балнсьор, от незатегнати болтове, дори от крива полуоска. Ама друга причина да се развият 6 болта дето направени да се самозатягат но да не и да се саморазвият ми е малко странно. Почвам да се чудя да не би някой да ти завива от към СК.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                        Как от тампони ще ти се развият болтовете на вътрешните карета.
                        Биха се развили от липса на балнсьор, от незатегнати болтове, дори от крива полуоска. Ама друга причина да се развият 6 болта дето направени да се самозатягат но да не и да се саморазвият ми е малко странно. Почвам да се чудя да не би някой да ти завива от към СК.
                        Те се и късат...
                        Балансьор ли ???
                        Аз от вибрация ми се е развивал авансатора на помпата представяш ли си???

                        Коментар

                        Working...
                        X