Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спускане - Моторна спирачка или свободен ход?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Важи, но за коли, които са с малка мощност. По-мощните двигатели могат да вземат някои изкачвания на високи предавки и ниски обороти без проблеми, а спускането на същата предавка води до сериозно ускорение. Иска поне една, а понякога дори 2 предавки надолу, за да не ускорява.

    Коментар


      #17
      Спускане на Шипка на 3-та е макс кеф- хем караш с 35-45(гориво=0),
      хем нерваците зад теб се изнервят/изнервяш нечовеците=двоен кеф,
      а кой те изпревари от нерви- получава ТИР или завой като Своге.
      Последна редакция от КИМИ; 29.08.2018, 23:12.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #18
        КИМИ написа: Преглед на мнението
        Спускане на Шипка на 3-та е макс кеф- хем караш с 35-45(гориво=0),
        хем нерваците зад теб се изнервят/изнервяш нечовеците=двоен кеф,
        а кой те изпревари от нерви- получава ТИР или завой като Своге.
        Или да си ти насреща на мястото на ТИР-а, посрещайки изнервения.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          КИМИ написа: Преглед на мнението
          Спускане на Шипка на 3-та е макс кеф- хем караш с 35-45(гориво=0),
          хем нерваците зад теб се изнервят/изнервяш нечовеците=двоен кеф,
          а кой те изпревари от нерви- получава ТИР или завой като Своге.
          През Столетов отдавна не минават тирове.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            Интересното е, че по компютър - независимо дали моята линеа работи на празен ход или се спуска по наклон на скорост и без газ, разходът е закован на 2/100. Докато астрата на сина си изписва 0. В книжката на старата ми астра пък пишеше, че заиграването с ППХ може да доведе до прегряване и повреда на катализатора. Коментирано е тук, който не вярва, ще му намеря и снимката от книжката - помня, че съм я слагал във форума.
            Май всички италиански са така. Алфата също ми показва 2/100 до момента в който не падне под определени обороти (някъде м/у 1500-1800) и вече нямаш ППХ, тогава ми показва 2,5-3/100. На служебния ни Голф, само да вдигнеш крака от газ-та и на момента изписва 0/100, освен ако нямаш включен климатик (тогава показва 0,7/100). Защо на нашите коли показва така - НЗ, но разликата по борд и по колонка е под 0.5л
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Интересното е, че по компютър - независимо дали моята линеа работи на празен ход или се спуска по наклон на скорост и без газ, разходът е закован на 2/100. Докато астрата на сина си изписва 0. В книжката на старата ми астра пък пишеше, че заиграването с ППХ може да доведе до прегряване и повреда на катализатора. Коментирано е тук, който не вярва, ще му намеря и снимката от книжката - помня, че съм я слагал във форума.
              Май всички италиански са така. Алфата също ми показва 2/100 до момента в който не падне под определени обороти (някъде м/у 1500-1800) и вече нямаш ППХ, тогава ми показва 2,5-3/100. На служебния ни Голф, само да вдигнеш крака от газ-та и на момента изписва 0/100, освен ако нямаш включен климатик (тогава показва 0,7/100). Защо на нашите коли показва така - НЗ, но разликата по борд и по колонка е под 0.5л
              И при мен е така с Грандето, много странно ми се струваше.

              Коментар


                #22
                Просто логика на софтуера, нищо друго.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  При всички игалианки, на бордовия комп изписва минимално 2, максимално 25/100.
                  Ако закачите компютър към ОБДто обаче, ще видите реалния разход, конто може и да е 0, а може и да е 100/100.
                  Моторна спирачка е ОК, но забелязах Тезиса, че като карам продължително време по наклон без газ, и оборотите по някое време си падат до 800 (демек празен ход), ако пипна някой педал, веднага пак скачат на 1500-2000 (зависи с каква скорост и на каква предавка е кутията).
                  Т.е. автоматикът минава на нещо като празен ход...

                  Коментар


                    #24
                    Константинов написа: Преглед на мнението
                    То щом е вредно за двг всички камиони трябва да са нонстоп в сервизите . Нека се пробват светилата на тази мисъл да спрат камион с 35 тона отгоре на 9% наклон само със спирачките .....
                    При камионите не е баш така.
                    Те си имат електро-магнитни спирачки на кардана (т.нар. ретардер), с който обикновено се спускат наклоните. Ползва се и моторна, но по-рядко.

                    Коментар


                      #25
                      Имат ама не всички, Рено примерно този тип спирачка я продава като екстра и не е малко пари. Тъй че, аз бих казал че повечето ползват моторна спирачка.

                      Коментар


                        #26
                        Само където при камионите моторната спирачка затапва и изпускателния колектор. Карах Рено Еспас и при него моментния в повечето случаи беше 2 и малко под 2л. Много малко пъти когато съм го гледал съм видял 0.

                        Коментар


                          #27
                          Винаги съм се възползвал от моторната спирачка и до сега за 20-тина години кола не съм счупил. Доста бях изненадан от "новата си стара" кола как посред нощ на едно люто надолнище в Родопите автомата започна да сваля предавки докато не закова едни 3500 оборота с няма и 40км/ч... което за 3 литров дизел си е "уау", направо ми изкара ъкъла.
                          Също така забелязах и че на по-голяма скорост от примерно 110км/ч чукване на спирачката по надолнище води до сваляне на предавка и поддържане на скоростта, до която съм намалил.
                          Fiat Coupe 1.8

                          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            При камионите не е баш така.
                            Те си имат електро-магнитни спирачки на кардана (т.нар. ретардер), с който обикновено се спускат наклоните. Ползва се и моторна, но по-рядко.
                            Не е точно така. Електромагнитите (т.нар.ТЕЛМА) не се използват от доста време. Не са толкова ефективни,колкото хидравличен ретардер/интардер. Има камиони като Скания, които имат и ретардер, и моторна на отделен бутон долу при левия крак.

                            Коментар


                              #29
                              Правил съм експерименти по един и същ маршрут, особено когато пътувам от Благоевград за Разград различни варианти с цел да установя кой е най-икономичния вариант. Изводът ми е, че с освобождаване от скорост се пести повече, отколкото с каране постоянно на скорост. Установих, че при по-малки наклони, когато автомобила се движи по инерция без да намалява скоростта или да ускорява незначително е по-добре за разхода, отколкото да е на скорост, понеже когато е на скорост се налага да се подава известно количество газ за да не пада скоростта. Т.нар. моторна спирачка ползвам само когато наклона е голям и скоростта нараства или е постоянна, например на спускането преди Кърджали, където наклона е между 10 и 12%.
                              Когато карам по познат път, предварително знам къде и колко мога да карам по инерция. Даже на определени участъци засилвам малко повече и успявам да кача следващия баир. По този начин успявам да спестя по 3-4 литра по маршрута Благоевград Разград, който е 450 километра. Това е ако съм решил да пестя. За този пробег имам от порядъка на 20-тина километра спуснати по инерция. Ако спестяването е водещият критерий, не е пускането по инерция водещи показател, а карането с равномерна скорост с максимално използване на темпомат.
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                #30
                                По отношение на темпомата-от известно време всеки ден карам около 30км.на темпомат.Разхода ми е намалял с 0,2л./100км.Като се има предвид,че повечето време скоростта се поддържа на 65км/ч.,обаче на 5-та.,че на 4-та се движи като трактор,хем спънато,хем бучи.
                                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                                Коментар

                                Working...
                                X