Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спускане - Моторна спирачка или свободен ход?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спускане - Моторна спирачка или свободен ход?

    Кое е по-добро за мотора при продължително спускане (примерно аз имам едно ежедневно спускане от 5км по 9% наклон) Спускам се и по двата начина...на 6та с 110км/ч без газ и понякога на свободна...като там колата ускорява доста и я спирам от време на време. Чувал съм много разнопосочни мнения:
    1во , че е вредна моторната спирачка понеже при нея не минава никакво гориво и било вредна за гумичките на клапаните.
    2ро , че е вреден свободния ход понеже при него двигателя се смазвал по-слабо.
    Вие какво ще кажете по въпроса
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    Моторна спирачка е начина, при него няма впръскване на гориво, освен това контрола върху колата е много повече отколкото на свободна, единствено може да ти качи леко разхода на масло. Другото са пълни глупости...

    Коментар


      #3
      Само дето се прави на 3 или 4 с не повече от 50 60км/ч.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        То щом е вредно за двг всички камиони трябва да са нонстоп в сервизите . Нека се пробват светилата на тази мисъл да спрат камион с 35 тона отгоре на 9% наклон само със спирачките .....
        Последна редакция от Константинов; 25.08.2018, 12:10.
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          На мотора му е все тая.
          На теб ще ти е по-евтино да го правиш на моторна спирачка.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Моторна спирачка. Спира само подаването на гориво, но не и работата на маслената система.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Не бе стига, кога иначе ще запали накладките.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Има някои теми, в които сме говорили за тези неща, ето линкове (втората е общо взето съвсем същата):

                http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BE%D1%81%D1%82

                http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BE%D1%81%D1%82

                http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BE%D1%81%D1%82

                Коментар


                  #9
                  Изключването от скорост на спускане над 1 км. е грешка, защото колата ускорява, а на моторна спирачка разхода е 0(това за бензин/ за газ не важи).
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    Моторна спирачка съм ползвал зимата (поледица) особено по надолнище.. Много добре се почувал ... Ама за моторна спирачка съм чувал че важи само за дизел... Аз съм с тд 100 и работи дори в мола по надолнище има от 7/8 на гладко надолу 10/12 км макс на 1 ...
                    А да и когато ми се разпаднаха задните спирачки казанчето беше празно до майстора 3 км градско ама спирах така 50 км на 3 30 км на 2 20 на 1 на полусъединител и тя спира Даже и по добре отколкото със причака даже

                    Коментар


                      #11
                      Интересното е, че по компютър - независимо дали моята линеа работи на празен ход или се спуска по наклон на скорост и без газ, разходът е закован на 2/100. Докато астрата на сина си изписва 0. В книжката на старата ми астра пък пишеше, че заиграването с ППХ може да доведе до прегряване и повреда на катализатора. Коментирано е тук, който не вярва, ще му намеря и снимката от книжката - помня, че съм я слагал във форума.
                      Последна редакция от snake; 28.08.2018, 09:02.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        КИМИ написа: Преглед на мнението
                        Изключването от скорост на спускане над 1 км. е грешка, защото колата ускорява, а на моторна спирачка разхода е 0(това за бензин/ за газ не важи).
                        Има ли разход на газ и колко?

                        Коментар


                          #13
                          Има ако си с обикновена газова, защото по надолнището все пак двигателя смуче въздух и засмуква през плочката (колко смуче никой не може да каже, но го има), няма как да се спре. При инжекциона не би трябвало да има, нали газовите дюзи повтарят работата на бензиновите.
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            #14
                            Ела да спуснеш Столетов само на спирачки и накрая ще усетиш как ти е завряла течността и на барабаните можеш да си направиш едно омлетче. Хората са го доказали от 100 г. насам, принципа е: на каквато предавка качваш нагора, на такава и слизаш надолу, така са ме учили мен.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Ела да спуснеш Столетов само на спирачки и накрая ще усетиш как ти е завряла течността и на барабаните можеш да си направиш едно омлетче. Хората са го доказали от 100 г. насам, принципа е: на каквато предавка качваш нагора, на такава и слизаш надолу, така са ме учили мен.
                              В далечната 81-2година и нас така ни учеха.
                              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                              Коментар

                              Working...
                              X