Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за светещи лампи на таблото на Fiat Croma 1.9 Multijet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за светещи лампи на таблото на Fiat Croma 1.9 Multijet

    Привет на всички
    Харесал съм един Фиат Крома 1,9 Мултиджет 2007 г.
    Извинявам се ако сте разисквали този въпрос, но не можах да намеря нищо по темата.
    На таблото светят две лампи жълти на цвят, като едната е за изгоряла крушка /поне така си мисля/, но другата е триъгълник с удивителен в него.
    Та въпроса ми е трябва ли да се притеснявам и за какво е тази лампа.

    Допълнено заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    #2
    трябва я прочетеш на диагностика, ама си е за притеснение принципно.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      трябва я прочетеш на диагностика, ама си е за притеснение принципно.
      Благодаря ти за отговора.
      Утре сутрин ще отида с някого с диагностика, но доколкото прочетох трябва да се чете с Multiecuscan, Трябва да намеря такъв майстор, тя не една бела че да не си купя гълъбарник
      Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

      Коментар


        #4
        Добре тогава, минавам на план Б.
        Търся СПЕШНО диагностик /срещу съответното заплащане/ за Фиат Крома. Утре на обяд мислих да я вземам.
        Ако може някой да ме свърже с такъв майстор черпя
        Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

        Коментар


          #5
          Жълтата крушка: може да имаш изгоряла светлина -провери номера! Триъгълника е за необучени стъкла- сваляш всеки прозорец и задържаш 15 секунди и връщаш в затворено положение!
          Успех!
          Дано не се е наложила диагностика!
          link

          Коментар


            #6
            Благодаря, сега отивам да я гледам пак и да видя дали изписва съобщение за грешката.
            Иначе изчетох доста литература и преведох криво ляво за какво е тая лампа и се оказа че проблемите са точно 10 бр за който отговаря.
            Click image for larger version

Name:	Warning.jpg
Views:	1
Size:	174,9 KB
ID:	2097838
            Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

            Коментар


              #7
              когато дадеш на контакт, на таблото се изписва за какво е грешката. В това същото ръководство има обяснено как се сменя езика, колата поддържа достатъчно за да има поне един на който да схванеш какво пише (при положение че не знаеш италиански). При откачане на акумулатора се изисква обучение на прозорците и за тях също свети триъгълника, но както казах, при подаване на контакт си го пише.
              Успех!
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Мдааа Съобщението гласи : "Ausilio parchegio non dinsponibile" , което си преведох че паркинг сензорите имат проблем, когато закрия задния външен ляв и лампата угасва. Смених лампите на стопа и лампата на номера и всичко е ток и жица. Докат я палих и гасих и се опита да се изчисти DPF филтъра, но неуспешно разбира се и си мигаше лампата на подгряването както си го пише по книгите.
                Така че отивам да я плащам и да я вземам, пък най-много жената да се сдобие с гълъбарник.

                Благодаря на всички за съветите и съдействието.

                П.С. Опитах се да сменя езика на Eng, но каза че не може.
                Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                Коментар


                  #9
                  За дпф проверете сатчика за диферензийлно налягане както и пробив по турбо пътищата вакуум системата и егр клапана. Засължително изхвърлете клапите
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Ееее, чакай да я разуча сега я регистрират и после почвам с въпросите. Даже не знам за какви клапи ми говориш Но благодаря за съветите, оценявам го. Утре я вкарвам в бокса за смяна всичко що има нужда и ще разправям после. Сега чакам да ми донесат софтуера и кабела за диагностика за Фиат и почвам да чета всичко наред.
                    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                    Коментар


                      #11
                      Купих я тая пущина, взех софтуера и кабелите, обаче тоя Италиански много ме мъчи.
                      Не можах да намеря Setup CD за смяна на езика. Има един линк в забодената тема обаче е 2015 г и не работи, ако може някой да помогне ще се реванширам с друго.
                      И сега първия ми въпрос: Когато карам никакъв звук не се чува, обаче когато колата падне под 10-15 км/ч и вече почти спирам, започва да се чува едно тракане под жабката и не можах да разбера от какво е.
                      Другото което ми направи впечатление май имам проблем вихровите клапи, на старта много се чуди дали да тръгне и в един момент отлепя рязко. Утре ще ги отварям да видя за какво иде реч, обаче искаше ми се първо да сменя фърмуера, картата за навигация и езика, че така не е работа. Излезе съобщение, спирам превеждам и ако всичко е наред тръгвам .
                      Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                      Коментар


                        #12
                        Честито за новата кола, много безаварийни километри ти пожелавам.

                        Моля те за отделните проблеми да използваш отделни теми, в чийто заглавия ясно е описано за какво се говори в темата, както и самите теми да бъдат в конкретните раздели. Така тези след теб ще се ориентират по-лесно. Например при проблеми с работата и управлението на двигателя - раздел Дизелови двигатели. При проблеми със спирачки, окачване - пак има обособен раздел. Теми, които са общи и няма значение какъв е двигателят, може да пускаш в раздела Консултации по общи въпроси, например как да си разглобиш седалката.

                        Коментар


                          #13
                          Такааа,
                          Намерих какъв е тоя звук който се чува когато спирам: Оказа се че това е клапата която отваря и затваря притока на чист въздух отвън, явно нещо е задържала. Намира се точно под жабката и видях сега че там е пипано. Положението на бутона при климатроника беше на "Auto" и явно като спирам тя се опитва да се затвори, а не успява, нещо я задържа. Сега го оставих да взема само въздух отвън и всичко е ток и жица.
                          Намерих си и Setup CD и вече съм с новия фърмуер и ми говори на Английски. На някой ако му трябват мога да ги кача някъде.
                          Четенето на грешки показа само проблем с някакъв датчик за мръсния въздух, който може да има връзка с горния проблем. Сега ще потърся къде се намира за да го сменя.


                          Така че ако администраторите решат може да заключат темата.
                          Благодаря за съветите.
                          Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                          Коментар


                            #14
                            Здравей, проблема беше свързан с елетрониката и тая лампа. Setup CD-то също според мен беше за тук.
                            Ако съм нарушил с нещо подребата за форума кажи и ще изтрия темата. Ако мога де.
                            Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                            Коментар

                            Working...
                            X