Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Строителни неволи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Такова нещо като "маламашка" имам и даже с нея ще го правя. Някак си ми е по-лесно и логично. Слагам материала на нея и с големи движения по пукнатините нагоре (пълня), след това наляво под 45 градуса, надясно пак така колкото да обера остатъчен материал, още веднъж дваж повтарям и така спирам. Никой не съм питал дали така е нормално, ама така ми е лесно и логично. Или очаквам поне 20 сантиметра да е широка шпакловката по дължина на пукнатините. В тази при ключа като че ли има малко разминаване в нивото, но с тези 20 сантиметра мисля, че ще мога да го изравня.
    Когато имам време ще се пробвам на едната пукнатина и да видя какво ще стане като резултат.
    Сместа пише, че е еди каква си и стягала на съхнене, каквото и да означава това. Аз си го обяснявам, че ще трябва като прането на простора - време да изсъхне, а не е химическо стягане. Демек сместа (шпакловката) ще мога да я затворя и след седмица пак да се пробвам, което ми звучи добре.

    п.п. Това (моите терзания) за човек в друг форум би прозвучало като някакви въпроси в този форум, стил как да си смениш спуканата гума с резервното колело и да се чудиш как да го направиш, ама явно си има и такива индивиди.
    Последна редакция от BO; 14.01.2020, 10:29.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #92
      Ако сместа е това което подозирам - за известно време става да я съхраняваш, но не много дълго /не повече от няколко месеца/ щото почват да я папат някакви бактерии или микорби и се скапва. Инак стягането е от двата вид, но започва първо с изпарение, т.е. ако ти е затворена хубаво опаковката - можеш и по-късно да я доуползотвориш.

      Коментар


        #93
        Понеже гледам че стената не е супер гладка, а шпакловката ще стане, един стар майстор ми беше казал пиниз с добавяне на малко пясък едър. Не съм пробвал, подхвърлям ти идея само.

        Коментар


          #94
          Понеже гледам че стената не е супер гладка, а шпакловката ще стане, един стар майстор ми беше казал пиниз с добавяне на малко пясък едър. Не съм пробвал, подхвърлям ти идея само.
          Сакън!Никакъв пясък или добавки в сместа за шпакловка.Тя ще си запълни неравностите.Просто едно шкурене на края с фина шкурка.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            #95
            То ще ги запълни, ама на груба стена ще стои гладко, като кръпка. Това имам предвид.

            Виж ги тези пасти долу например.

            Последна редакция от ls1; 14.01.2020, 11:12.

            Коментар


              #96
              А бе да стои по-гладко. Както казах няма чак толкова да ме вълнува. Тъкмо ще се хваля гледай аз какво правя, а гледай майсторите преди мен, на които платих.
              И съвсем малко предистория - преди седмица на плафоните в коридора сложих едни лед крушки (една вече изгоря). Преди това бях с "енергоспестяващи" (луминесцентни). Сега някак си светлината е по-директна и тези пукнатини се виждат още повече. Не, че и преди това не се виждаха де. Та за това реших да ги оправя. Или поне решихме с жената.
              Децата още толкова допринесоха (и все още) и те. Тук ударено, там одраскано. Та няма да е само това място, а като напляскам и едно чукнато тук, едно там, ще стане гладка на петна. Ама след боядисването пак ще е по-добре от колкото на този цвят да се виждат разрухи, които ти привличат директно окото.

              Един водопроводчик дойде да оправи теч в банята. След него дупка в стената. Буквално около 20 см. дупка и от коридора си виждах в банята. След него дойде един да замаже. Той каза, че не става и трябва теракол. Купих му теракол и замаза дупката. След него друг да оправи грубия теракол. Той естествено псува по първия как е могъл да "изтумби" така стената (първия викна втория, че вече трябвало по-голям специалист). Та и той с гипса напляка и стои на вълни като пуснеш лампата. Идилия. И на всички съм плащал. Та пак търсих такива "специалисти" ама явно и тях вече ги няма.
              Чудя се дали ако викна някой "специалист" и ако искам да стиснем ръцете на Q4 качество, дали ще ме разбере. Тези брошури се правят, ама май специалисти, които да работят по технологичните изисквания на производителите на материали липсват. Или поне аз не знам къде да ги търся.
              Последна редакция от BO; 14.01.2020, 11:36.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #97
                И бъди сигурен, че някъде се тупат в гърдите от първия до последния какъв проблем са ти оправили и как ръце си им целувал.

                Коментар


                  #98
                  Кви са тия майстори, дето единия само кърти, другия само маже, третия само ВиК прави...

                  Аз виках един, препоръчан ми от шефа на ВиК-то във Враца да ми смени ВиК-то, остави си ръцете.
                  След това намерих един човек, който двама независимо един от друг ми препоръчаха... видях го какво е правил, чаках го 4 месеца да дойде при мен (по ред), и той ми прави абсолютно всичко - от контактите, през банята (вкл. и преправяне на "майсторлъка" на предния по ВиК), до шпакловка и боядисване... Засега нямам забележки, макар че не съм придирчив и перфекционист.

                  Коментар


                    #99
                    На вълка му бил дебел врата,щото сам си вършел работата
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      янко написа: Преглед на мнението
                      На вълка му бил дебел врата,щото сам си вършел работата
                      Дам, много вярвам в тая максима и бях 10 години така, докато не се наложи смяна на покрив...

                      Коментар


                        Затова си има неща за които си плащаш, понеже са непосилни за 1 човек или изобщо за работещ зает човек. Тогава се надяваш да стане що годе качествено или отпуск и седиш с майсторите по цял ден. Тъпо е, ама покрив не се прави всяка година, но пък е критично важно всичко да е като хората.

                        Коментар


                          За покрив трябва хора който са правили покрив .
                          За едноскатен покрив по може да се справи човек.
                          Последна редакция от kluchar; 20.01.2020, 19:26.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            Покрива си е доста работа,моя е около170кв,и поради липса на финикийски знаци го правих с един помощник,бая дърво качихме горе
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар

                            Working...
                            X