Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забавяне при ускорение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    с две си аз също съм 4 и при мен са две едната е преди катализатора другата на ДПФа
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #32
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      с две си аз също съм 4 и при мен са две едната е преди катализатора другата на ДПФа
      С една съм и нямам ДПФ

      Коментар


        #33
        Smotagen написа: Преглед на мнението
        Би трябвало да е със същата функция като на бензина защото има МАП би трябвало да следи и да убогатява или обеднява сместа. И при мен е само една евро4, съм
        Принципа на работа и обогатяване / обедняване на сместа е съвсем различна, на практика противоположна при бензинов и дизелов двигател. При дизеловия и без сонди - пак може да работи и да си прави правилна или близо до правилната смес, за което се грижи дебитомера. Сместа се образува като функция от показанията на дебитомер, мап-сензор, сензор за налягането на горивото, текуща скорост на двигателя и вероятно някои други, като промяната в качеството се извършва чрез добавяне или намаляване на впръскваното гориво според наличния въздух и изискванията за мощност. Накратко - с натискане на педала искаш от компютъра да подава повече гориво (контролираш горивото).

        При бензина с натискане на педала искаш и разрешаваш навлизането на повече въздух, след което ламбда сондата отчита, че в изгорелите газове има наличие на повече кислород, заради което компютърът решава да подаде повече гориво (контролираш въздуха).

        Коментар


          #34
          Да споделя и аз развитието по проблема, заради който беше пусната темата. Оказа се, след консултация в сервиз, че проблема е в EGR клапана. След затапване на маркучето, което влиза в него проблема изчезна и колата си върна предишната динамика. При връщане на маркучето замислянето се появява пак. Сега се чудя проблем ли е да стои затапен маркуча или да се прави профилактика на клапана, която едва ли някога е правена откакто е кола?

          Коментар

          Working...
          X