Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забавяне при ускорение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Забавяне при ускорение

    Здравейте,
    колата е Мареа 1.9 ТД 75 конски сили, проблема се изразява в следното:
    При натискане на газта има един период от около 1-2 секунди, в който колата не ускорява и все едно педала не е натиснат. След това вече си ускорява и няма проблеми с мощност, прекъсвания и т.н.
    Сменени са въздушен и горивен филтър, почистен е и филтъра в резервоара. От горивото не е, защото е сипвано от различни бензиностанции.
    Очаквам вашите предположения и съвети, защото е доста неприятен проблем.
    Благодаря.

    #2
    Никой ли не може да помогне?

    Коментар


      #3
      Разгледай турбопътищата.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Аз имах същия проблем с фиат идеа някой ме посъветва да сложа от бардани за почистване на силно замърсени дюзи струваше 20лв и се слага на 20 л гориво да чукна на дърво от тогава 15000х.км. нямам такъв проблем .Дано да съм ти бил полезен .
        TSOLOV

        Коментар


          #5
          Благодаря, ще купя добавката и ще пробвам. Ще споделя резултата.

          Коментар


            #6
            искам да попитам за тази добавка за почистване на дюзите:вредна ли е и може ли да се сложи профилактично?

            Коментар


              #7
              може да се слага винаги.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Bardahl - Почистващ препарат за инжектори - дизел, BAR-1185 аз този използвах сега виждам че има подобен но опаковката не е същата с тази която ползвах
                TSOLOV

                Коментар


                  #9
                  Здравейте нов съм тук.
                  Колата е Фиат стило 1.9 mjet
                  Проблема ми е следния когато съм на трета примерно под 1500 оборота натискам гаста и нищо не се случва след като мине 1500 Об. Те залепва на седалката исчел съм всичко което
                  Намерих из нета но по моята тема нищо значи сменил съм дебитомер ,мач,слагал съм добавки не един път,клапан синосоиден на турбо,геометрия почистена , егр също , на живи данни един познат каза колата ти е добре , единствено като я вържа на компа ми дава корекция в минус на 3 та дюза . И се чудя дали може да е от дюзи . Не знам къде да пиша и за това пиша тук ако сметнат за необходима нека преместятат въпроса ми

                  Коментар


                    #10
                    Smotagen написа: Преглед на мнението
                    Здравейте нов съм тук.
                    Колата е Фиат стило 1.9 mjet
                    Проблема ми е следния когато съм на трета примерно под 1500 оборота натискам гаста и нищо не се случва след като мине 1500 Об. Те залепва на седалката исчел съм всичко което
                    Намерих из нета но по моята тема нищо значи сменил съм дебитомер ,мач,слагал съм добавки не един път,клапан синосоиден на турбо,геометрия почистена , егр също , на живи данни един познат каза колата ти е добре , единствено като я вържа на компа ми дава корекция в минус на 3 та дюза . И се чудя дали може да е от дюзи . Не знам къде да пиша и за това пиша тук ако сметнат за необходима нека преместятат въпроса ми
                    Ми смени на втора и ще те залепи на седалката веднага.
                    Що мъчиш колата с обороти под 1500? В този диапазон се кара само без газ - все едно, че на педала на газта има сурово яйце и като го натискаш, не трябва да се счупи.
                    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                    Коментар


                      #11
                      Когато я купих преди три години колата не се държеше така

                      Коментар


                        #12
                        Направи си експеримент. Сложи десетина опашки по турбо маркучите. и на двата за високо налягане, ако има подобрение значи си за нови маркучи.
                        Маркучите са консуматив. Износват се с времето.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          dabadaba написа: Преглед на мнението
                          Ми смени на втора и ще те залепи на седалката веднага.
                          Що мъчиш колата с обороти под 1500? В този диапазон се кара само без газ - все едно, че на педала на газта има сурово яйце и като го натискаш, не трябва да се счупи.
                          Карам я вече три години и не беше така колата . Днес в баир със 100-110 км/ч натискам педала и нищото преди не се умаряше така

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                            Направи си експеримент. Сложи десетина опашки по турбо маркучите. и на двата за високо налягане, ако има подобрение значи си за нови маркучи.
                            Маркучите са консуматив. Износват се с времето.
                            Благодаря колега , още днес ще пробвам.

                            Коментар


                              #15
                              dabadaba написа: Преглед на мнението
                              Ми смени на втора и ще те залепи на седалката веднага.
                              Що мъчиш колата с обороти под 1500? В този диапазон се кара само без газ - все едно, че на педала на газта има сурово яйце и като го натискаш, не трябва да се счупи.
                              Като един мой познат ама тои съд 1300 оборота и то е Е39 М
                              Много горяло.... Ама как набира... И колко сила има в задния мост... И свойството да занася...

                              Как е задраво още никой не знае и го понася тези ниски обороти... Аз дето съм дизелн 1300 ако дам 3 или дори 2 ще има да трака като хилекоптер...

                              Коментар

                              Working...
                              X