Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tампони стабилизираща щанга Fiat Marea

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Темата пак е актуална!Кажете смазка защото не се издържа с това скърцане!Проникващо от рода wd-40,течна грес на wurth и други петролни производни по деугите форуми отричат поради това че разяждат тампона!Казват и за силиконов спрей-ефект 1 седмица!Какво да правя,виждам че проблема е актуален и при други марки коли,а решение все още няма ?

    Коментар


      #17
      glupaka написа: Преглед на мнението
      Темата пак е актуална!Кажете смазка защото не се издържа с това скърцане!Проникващо от рода wd-40,течна грес на wurth и други петролни производни по деугите форуми отричат поради това че разяждат тампона!Казват и за силиконов спрей-ефект 1 седмица!Какво да правя,виждам че проблема е актуален и при други марки коли,а решение все още няма ?
      Пробвал ли си силиконова грес? Не спрей, а грес! Аз съм имал много добри резултати с нея.

      Коментар


        #18
        По спомен от преди около 8 години, когато едно вбесяващо скърцане от предницата ме накара да сменя цялото окачване без амортисьорите и накрая се оказа, че са били тампони по 11лв. бройката и 20лв. труда - тампоните за стабилизиращата щанга са гумени с текстилно покритие откъм контакта с щангата - там се пръска с нови тампони - щом веднъж са сменяни - се сменят за минути и пей сърце. Всъщност за 8 (осем) години не са се разскърцали "новите"...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Смяна на тампоните беше временно решение!За силиконовата грес-не съм пробвал,но ако може да препоръча колегата марка!Каза ми един приятел с глицерин(така познатият но глицерол)?

          Коментар


            #20
            glupaka написа: Преглед на мнението
            Смяна на тампоните беше временно решение!За силиконовата грес-не съм пробвал,но ако може да препоръча колегата марка!Каза ми един приятел с глицерин(така познатият но глицерол)?
            За съжаление не мога да ти препоръчам марка, не живея постоянно в България и не знам какъв е избора там.
            И с глицерин можеш да пробваш, не знам какъв ще е ефекта, но ме съмнява да навреди.

            Коментар


              #21
              Моите оригиналните ги смених заради тропане, което се оказа, че не е от тях. Нито скърцаха, нито нищо. После сложих едни полски ментаци - скърцат, та се не траят. Пръсках с какво ли не - никакъв резултат.

              Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

              Коментар


                #22
                Проблемът е решен,ноще видим за колко време!Вече трети ден е настъпила тишина...Взех глицерин от аптеката и една спринцовка с игла,свалих едната гума и при вдигането на крик се “отвори” отворче между щангата и тампона и с иглата вкарах обилно количество глицерин!Процедурата я повторих и от другата страна.
                Ще пиша ,за да кажа до колко ще продължи ефектът!

                Коментар


                  #23
                  Пак да вметна - тампоните на стабилизиращата щанга са гумени, но със самата щанга контактуват едни текстилни простотии - като се износят - скърца от там. Смазването с какво да е е временно решение.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Амм,филмът наново започна...Поради жегата тампоните скърцат яко все едно съм с каруца.Попитах за тампони от Типо 1.6 и в магазина ми казаха,че са с по-голям диаметър.Четох теми в други форуми и на места слагали от Лада,а на други от VW транспортер.Нямам идея какво да правя вече.Лягам всеки ден да смазвам все едно карам спорна кола,а през 4-5 месеца сменям тампони.Щангата е проверена и няма износване!

                    Коментар


                      #25
                      Минавай по-често през някоя локва

                      (Сори, но не се сдържах.)
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #26
                        Не вали толкова често иначе го правя и има резултат Търся друго решение на проблема.

                        Коментар


                          #27
                          Да кажа аз как реших проблема с въпросните тампони, че преди време се вкарах в голям филм с едно тропане, което се оказа точно от тях. Няколко пъти съм ги сменял и все нещо не ми харесваше - или тропане или скърцане. Сменяха ги два пъти в сервиз, след време пробвах някакви уж оригинални и все имаше нещо дразнещо. Накрая ми писна и на наистина оригиналните тампони (запазих тези, които първият път свалих от колата) им подложих парчета добре омаслена кожа от един стар колан. Т.е. кожата я подложих между щангата и тампона, като преди това я накиснах за няколко дни в масло. Е, всякакво тропане и скърцане изчезна, и така вече три години.
                          Дано съм бил полезен.
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #28
                            Да кажа аз как реших проблема с въпросните тампони, че преди време се вкарах в голям филм с едно тропане, което се оказа точно от тях. Няколко пъти съм ги сменял и все нещо не ми харесваше - или тропане или скърцане. Сменяха ги два пъти в сервиз, след време пробвах някакви уж оригинални и все имаше нещо дразнещо. Накрая ми писна и на наистина оригиналните тампони (запазих тези, които първият път свалих от колата) им подложих парчета добре омаслена кожа от един стар колан. Т.е. кожата я подложих между щангата и тампона, като преди това я накиснах за няколко дни в масло. Е, всякакво тропане и скърцане изчезна, и така вече три години.
                            Дано съм бил полезен.

                            На баща ми на Хондата от един сервиз му бяха подложили парчета от пистов ремък. След като оплюхме сервиза, остановихме, че може и да не е било толкова лошо решение на проблрма, защото само със смяна на тампони, тропането се връщаше след около 2-3 месеца каране. Накрая сложи "спортни", твърди тампони и за сега тропане няма. Не знам дали за Мареа има такива.

                            Коментар

                            Working...
                            X