Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Tампони стабилизираща щанга Fiat Marea

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Моите оригиналните ги смених заради тропане, което се оказа, че не е от тях. Нито скърцаха, нито нищо. После сложих едни полски ментаци - скърцат, та се не траят. Пръсках с какво ли не - никакъв резултат.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Фиат фанатик Аватарът на glupaka
    Регистр. на
    24.11.2010
    Проблемът е решен,ноще видим за колко време!Вече трети ден е настъпила тишина...Взех глицерин от аптеката и една спринцовка с игла,свалих едната гума и при вдигането на крик се “отвори” отворче между щангата и тампона и с иглата вкарах обилно количество глицерин!Процедурата я повторих и от другата страна.
    Ще пиша ,за да кажа до колко ще продължи ефектът!

Пак да вметна - тампоните на стабилизиращата щанга са гумени, но със самата щанга контактуват едни текстилни простотии - като се износят - скърца от там. Смазването с какво да е е временно решение.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Регистр. на
    24.11.2010
    Амм,филмът наново започна...Поради жегата тампоните скърцат яко все едно съм с каруца.Попитах за тампони от Типо 1.6 и в магазина ми казаха,че са с по-голям диаметър.Четох теми в други форуми и на места слагали от Лада,а на други от VW транспортер.Нямам идея какво да правя вече.Лягам всеки ден да смазвам все едно карам спорна кола,а през 4-5 месеца сменям тампони.Щангата е проверена и няма износване!

Фиат идол Аватарът на gamma
    Регистр. на
    10.06.2007
    Минавай по-често през някоя локва

(Сори, но не се сдържах.)
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX

"...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

Регистр. на
    24.11.2010
    Не вали толкова често иначе го правя и има резултат Търся друго решение на проблема.

Фиат идол Аватарът на gamma
    Регистр. на
    10.06.2007
    Да кажа аз как реших проблема с въпросните тампони, че преди време се вкарах в голям филм с едно тропане, което се оказа точно от тях. Няколко пъти съм ги сменял и все нещо не ми харесваше - или тропане или скърцане. Сменяха ги два пъти в сервиз, след време пробвах някакви уж оригинални и все имаше нещо дразнещо. Накрая ми писна и на наистина оригиналните тампони (запазих тези, които първият път свалих от колата) им подложих парчета добре омаслена кожа от един стар колан. Т.е. кожата я подложих между щангата и тампона, като преди това я накиснах за няколко дни в масло. Е, всякакво тропане и скърцане изчезна, и така вече три години.
    Дано съм бил полезен.

Цитат gamma написа: Преглед на мнението
    Да кажа аз как реших проблема с въпросните тампони, че преди време се вкарах в голям филм с едно тропане, което се оказа точно от тях. Няколко пъти съм ги сменял и все нещо не ми харесваше - или тропане или скърцане. Сменяха ги два пъти в сервиз, след време пробвах някакви уж оригинални и все имаше нещо дразнещо. Накрая ми писна и на наистина оригиналните тампони (запазих тези, които първият път свалих от колата) им подложих парчета добре омаслена кожа от един стар колан. Т.е. кожата я подложих между щангата и тампона, като преди това я накиснах за няколко дни в масло. Е, всякакво тропане и скърцане изчезна, и така вече три години.
    Дано съм бил полезен.

На баща ми на Хондата от един сервиз му бяха подложили парчета от пистов ремък. След като оплюхме сервиза, остановихме, че може и да не е било толкова лошо решение на проблрма, защото само със смяна на тампони, тропането се връщаше след около 2-3 месеца каране. Накрая сложи "спортни", твърди тампони и за сега тропане няма. Не знам дали за Мареа има такива.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Tампони стабилизираща щанга Fiat Marea

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •