Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Печелим или не от монтирането на АГУ на ДВГ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Абе стига с тия глупости. Метана може да взриви кола, газово бутилка за пропан бутан най много да отвори багажника.
    Преди да пишете проверете налягането при което работят.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #62
      Кими, като си бил малък да не те е обидил някой, каращ кола на газ? Или си обикновен неграмотен трол?
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #63
        КИМИ написа: Преглед на мнението
        Газта според мен е за заводски изпълнения с нормативи- ТЕЦ-ове и тям подобни.
        В ръцете на масовия потребител се превръщат в боНби!
        Четете ли вестници колко народ изтрепаха газовите бутилки по коли,
        апартаменти/печки и пърленета на прасета?
        Сигурен съм, че е над стотица,
        абе дай му еФтинко и аванта на нашия...
        А обърнал ли си внимание през последната година,колко хора(пътници) загинаха при катастрофи с автобуси на дизел!?Аз не зная в случая дали автобусите са виновни или дизела!Май най-добре да се забранят и двете!
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #64
          КИМИ написа: Преглед на мнението
          Газта според мен е за заводски изпълнения с нормативи- ТЕЦ-ове и тям подобни.
          В ръцете на масовия потребител се превръщат в боНби!
          Четете ли вестници колко народ изтрепаха газовите бутилки по коли,
          апартаменти/печки и пърленета на прасета?
          Сигурен съм, че е над стотица,
          абе дай му еФтинко и аванта на нашия...
          Намери ми само 10 примера в нета са газови бутилки гръмнали ей така в движение.
          Аз се спомням един случай за баща и син, които се опитвали да прехвърлят газ от битoва бутилка към бутилката на колата и бяха гръмнали. Ако може такива Дарвинови лауреати да няма в примерите ти.
          Всичките ти доводи са чиста спекулация, спам, злоба и градски легенди. Не прочетох един логичен аргумент, на иначе така агресивната атака към колите на газ и съдейки по последното изречение на последния ти коментар и към собствениците на тези коли.
          Последна редакция от Kay_; 31.08.2018, 09:57.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #65
            Много ми харесва как хората, които карат на газ се самонавиват, че газ-та не амортизира двигателя по-бързо.
            Факт е че на сумати коли клапаните им прегарят като хартия, може да е от неправилна настройки или друго, но е факт, че се случва, да не говорим, че гумичките на клапаните от по-високата температура на изгаряне стават на бакелит за нула време, здухват гарнитури на главата по-бързо, гърнета и тръби по-изпускателната система се сменят през година и още и още ... Сигурно заводските са изчислени по-добре и съм чувал от майстори в Ауто Италия, че на заводските Фиат-и с газова слагат по-различни клапани и цяло компресията е малко по-различна за да може двигателят да издържа и да работи оптимално. Слагането на газова на автомобил, които не е предвиден за това е пълна грешка. Всеки си решава. В крайна сметка има хора, които нямат проблеми с това и карат стотици хиляди километри, но има такива, които постоянно имат проблеми.

            Иначе за това, че гърми газовата, малко трудно ще стане, освен при доста навързани обстоятелсва. Случва се но много рядко, особено ако си ходиш на прегледи на газовото.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #66
              Няма какво да се самонавивам. Фиата е завъртял 165 000км на газ.. Не съм сменял клапани още. Генерацията съм я сменял само един път 2012година. За 100км разликата в парите, които даваш е между 5 и 10лв. Смятни си го сам. Със сигурност това е компромисно решение за по-евтино предвижване. Колите, които карам не са нови. Масово всички купуваме коли на по 10+ години и да седна да се вайкам, че слагането на газ ще я убие след 150 000км (дори и да е вярно) ми е малко несериозно. Аз карам годишно малко над 15к. Ако приемем, че колата я купувам на 10 години...ама дреме ми на хардахулката, че след 7-8 години мотора ще е дроб. Отивам и взимам нова.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #67
                И ти доста градски легенди си попил
                При нормално настроено оборудване и правилно обслужван мотор на газ износването е по-малко, отколкото на бензин. Ела да ти покажа старото ми масло, на 12 хиляди километра и го сравни със същото, карано на бензин. За дизелово не говоря въобще...
                Липсата на нагари и смоли подобрява значително качествата на маслото. Мерил съм колянов вал на опелски мотор, каран 600 хиляди на такси на газ - 1-2 стотни износване на основни и 2-3 на биелни шийки. И този мотор е каран с наливни масла. Колкото до клапаните, за тая работа си има аванспроцесор, а на старите мотори се въртеше делкото.
                Зимата на студен мотор газта не влиза в цилиндрите, потърси колко теми има в автофорумите за бензин в маслото. А този бензин, който минава между цилиндъра и буталото, измива масления филм и познай какво става с триенето.
                Нямам нищо против да си карате колите кой на какво иска, ако ще и на отлежало уиски. Ама не пишете небивалици и откровени глупости.

                А, в Бразилия карат на спирт, щото не четат великите капацитети в Бг
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #68
                  Това, че маслото запазва по-дълго качествата си, като караш на газ е пълна глупост.
                  Кола, която има малко студени стартове и се кара като пенсионер, както правят повечето бакшиши е нормално да издържи и 1 милион километри.
                  Зимата ти палиш ли на газ господин "газаджия"? Та ще ми говориш, че газта не влиза през буталата. Първо да ти кажа, че ако влиза толкова бензин, че да ти отмие масления филм, то значи това ще ти е най-малкия проблем. Второ това се случва заради обогатената смес и е в толкова малки количества, които нищо не могат да навредят на двигателя и когато загрее до 30-40 градуса вече няма проблеми, а това се случва обикновенно с изправен термостат за 2-3 мин. Обаче какво да ти обяснявам, нали и ти палиш на бензин и ти влиза в маслото, само където явно при теб щом има и газ, то не смее, страх го е.

                  П.С.

                  Аз не съм казал, че задължително газ-та ще причини проблеми с колата, защото имам много познати, които си карат без проблеми от както се помня, но познавам такива, които постоянно се оплакват и като им чуя колата как работи ми става лошо, а преди години бяха добре. Всичко е до късмет.
                  Последна редакция от mell0; 31.08.2018, 13:12.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #69
                    Темпрата ми е на 434 000км и още е с оригиналната гарнитура на главата с надписа Fiat/Lancia.
                    Главата никога не е демонтирана. Двигателят е ТОП. Карана е на газ сравнително малко - последните 70 000км.
                    Алфата ми е на 370 000, като последните 220 000 са на газ. От тях 130 000 с обикновена газ, малко некадърно монтирана, и 90 000 със скъп Г.И.
                    Преди няколко десетки хиляди км. отворих двигателя за смяна на сегменти. Беше с оригиналната, леко изгнила от антифриза, гарнитура.
                    Занесох главата само за шлайф, не са сменяли никакви клапани. Още си е с оригиналните. Двигателят върви на поразия, и на газ, и на бензин, до прекъсвач.
                    Едната кола е 90г., другата 97г. И двете са осем клапанови.
                    Изводът:
                    Не е въпрос на късмет да не ти изгори клапан. Въпрос на здрав двигател е.
                    Смотаните двигатели като 1.8 MPI в Крома и 159-ка, просто не стават за газ.
                    Здравите двигатели, предимно стари, двигатели, стават за газ.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #70
                      Кола, която се кара на газ определено, очевидно, теоретично и на практика НЕ ОКИСЛЯВА маслото толкова бързо, колкото на бензин, за дизел да не говорим - там е трагично. Следователно и мотора се запазва по-здрав, защото маслото запазва по-дълго качествата си. Отделно това за студеният старт е напълно вярно - газта щади ДВГ при студен старт точно, защото не се отмива масленият филм от цилиндрите.

                      Пиша това като човек с опит, теоретически подготвен и видял на живо и на практика това, което пиша. Има и други колеги, които ви пишат и обясняват същото, но човек възприема по-лесно и бързо лъжата, отколкото самата истина. Защо това е така - въпрос на елементарна психика...или повърхностно мислене...явно.

                      За протокола - първият ДВГ е проектиран и е работил на газ, защото инженерите са били наясно, че газта е ПО-ДОБРОТО и по-практично гориво (разбирай по отношение на експлоатационни качества) отколкото каквото и да било течно. По-късно, когато ДВГ се налага като продукт за масово ползване е ПРЕРАБОТЕН да може да работи и на ТЕЧНО гориво, защото по онова време технологиите за пренасяне на газ под налягане са били много скъпи и просто не е било рентабилно да се предлага на масовката като краен продукт.


                      Иначе може да си пишете глупости оттук до края на света (нали сме в общи приказки), но не е лошо и да се попрочете ИСТИНСКА литература, а не просто каквото ти е попаднало в нета по форумите...ама то е по-лесно да се злобее и да се пишат глупости. Една интелигентна и обоснована позиция изисква много четене, опит и усилия, а да сипе помия и омраза - всеки може
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #71
                        Ей стига с това прегаряне на клапани. Решех че са върнали със закон Ладите и Москвичите.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #72
                          Тази тема много се разтегли,дали не е време да се заключи?
                          И добре че е тази тема да държи раздела с газовите актуален!
                          OVB X18XE1 седан+ГИ

                          Коментар


                            #73
                            И ти доста градски легенди си попил
                            При нормално настроено оборудване и правилно обслужван мотор на газ износването е по-малко, отколкото на бензин. Ела да ти покажа старото ми масло, на 12 хиляди километра и го сравни със същото, карано на бензин. За дизелово не говоря въобще...
                            Липсата на нагари и смоли подобрява значително качествата на маслото. Мерил съм колянов вал на опелски мотор, каран 600 хиляди на такси на газ - 1-2 стотни износване на основни и 2-3 на биелни шийки. И този мотор е каран с наливни масла. Колкото до клапаните, за тая работа си има аванспроцесор, а на старите мотори се въртеше делкото.
                            Зимата на студен мотор газта не влиза в цилиндрите, потърси колко теми има в автофорумите за бензин в маслото. А този бензин, който минава между цилиндъра и буталото, измива масления филм и познай какво става с триенето.
                            Нямам нищо против да си карате колите кой на какво иска, ако ще и на отлежало уиски. Ама не пишете небивалици и откровени глупости.

                            А, в Бразилия карат на спирт, щото не четат великите капацитети в Бг
                            Все още имам една Фиеста набор 90г която до ден днешен се движи само на газ. Мотора го сменях няколко пъти, клапани, гарнитури, гърнета.... отново няколко пъти.
                            Пишете само глупости по някой път, на фиестата не съм сменял нищо, освен първата част от генерацията защото само тя гние. Бензинова помпа смених няколко пъти защото все се прецаква и протича, но от както газ има на всеки километър и помпа не се сменя, та тази фиеста не е виждала бензин с години. А на студено бензина просто отмива маслото и затова е кофти спрямо газта, казаха го и други.
                            А цялата истина е, че газовата си иска своята поддръжка, не става само каране. Това свещи, филтри.... си е нещо което трябва да се сменя и то малко по начесто.

                            Коментар


                              #74
                              Пак ми стана интересно, как така газ-та щади двигателя на студен старт, като кола на газ в студено време не може да запали. Нали затова наливате бензин да имате да си правите стартове ... Лятото "студения" старт не е такъв бич.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар


                                #75
                                Пак ми стана интересно, как така газ-та щади двигателя на студен старт, като кола на газ в студено време не може да запали. Нали затова наливате бензин да имате да си правите стартове ... Лятото "студения" старт не е такъв бич.
                                Искаш да напреднеш в класацията за писане на басни? - https://www.youtube.com/watch?v=9TJBNsosBVk
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X