Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Печелим или не от монтирането на АГУ на ДВГ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Печелим или не от монтирането на АГУ на ДВГ ?

    1. Проблем с обороти.
    2. Миризма на пръч.
    3. Изгорели клапани/бутала.
    4. По-бързо износване на сегменти/цилиндри.
    5. Гърмене на въздушни кутии/колектори.
    6. Разходи по настройки и др. при газаджия.
    7. В багажника нямаш място за въдиците.
    8. Опасност от Ба-Бах! и огнен фойерверк за сеир на кибиците на "инцидентите на Блиц".
    9. 40 хил. км. за излизане на 0 за инжекцион (без изважданията на пари от 1 до 8, с тях отива на 60+ хил.).

    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    #2
    КИМИ написа: Преглед на мнението
    1. Проблем с обороти.
    2. Миризма на пръч.
    3. Изгорели клапани/бутала.
    4. По-бързо износване на сегменти/цилиндри.
    5. Гърмене на въздушни кутии/колектори.
    6. Разходи по настройки и др. при газаджия.
    7. В багажника нямаш място за въдиците.
    8. Опасност от Ба-Бах! и огнен фойерверк за сеир на кибиците на "инцидентите на Блиц".
    9. 40 хил. км. за излизане на 0 за инжекцион (без изважданията на пари от 1 до 8, с тях отива на 60+ хил.).
    Това си е твое мнение и не го оспорвам!
    Аз от 3 месеца се занимавам с газови в чужбина,и тук хората май не мислят така!
    Първата газова дето монтирах тук беше на Голф-3,1997г.Човека си плати за газовата 1800(хиляда и осемстотин) евра!!!
    Всеки си прави сметка как да си поддържа колата и на какво гориво да кара!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Колко километра и с какви коли си минал на газ?
      Аз съм минал над 500 000км с 4 лични и още 3 в семейството и само една е имала проблем 5.
      Точно на нея беше монтирана АГУ в БГ. Всички останали съм ги купувал с монтиран ГИ и не са имали проблеми. Всички коли, с изключение на проблемната с монтаж в БГ, все още са в движение в роднински и приятелски кръг и нямат проблеми.
      Единствено проблемната беше скрапирана след поредното пукане на воден радиатор и прегряване на двигателя.Въпреки това направи 200 000 + км след монтаж на АГУ.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        200 хиляди на бравото с педал до ламарината, милото двигателя му издържа, ламарините му не. Може и от газта да е, знам ли?!
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Газта е много вредна. Искам никой да не кара на газ, за да падне цената и да дойде съотношението с бензина като средата на 80-те. бензин - 80 стотинки, газ - 20-25 стотинки за литър.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            Цената на газта не може да падне, ако ще и да няма автомобили на газ.
            Пропан-бутана е вторичен продукт при производството на бензина.
            Някой по-горе попита карал ли съм на газ- да доста и съм имал целия букет от кофти изненади и
            сега се самонавивам да не си монтирам ГИ на Бравата, само и само, защото няма свестен газаджия във Враца.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              КИМИ написа: Преглед на мнението
              1. Проблем с обороти.
              2. Миризма на пръч.
              3. Изгорели клапани/бутала.
              4. По-бързо износване на сегменти/цилиндри.
              5. Гърмене на въздушни кутии/колектори.
              6. Разходи по настройки и др. при газаджия.
              7. В багажника нямаш място за въдиците.
              8. Опасност от Ба-Бах! и огнен фойерверк за сеир на кибиците на "инцидентите на Блиц".
              9. 40 хил. км. за излизане на 0 за инжекцион (без изважданията на пари от 1 до 8, с тях отива на 60+ хил.).
              Колата ми гори градско 11 бензин * 2.22 = 24лв
              И газ 12.5 * 0.98 = 12лв + 2лв бензин за палене = 14лв
              10лв на 100км надолу.
              За 40 хил. км ще избия точно 4 инжекциона.
              Супер преувеличено.
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                #8
                Вчера купих едно Субару Форестър със заводска газова с течна фаза на 224 000 е километража компресия 12,2 на всички цилиндри , единствения проблем е че генерацията си е заминала . Та не знам колко е вредна газта или са недъгави газаджиите ни . За миризма или малък багажник не съм усетил ......
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  Щото ходиш за риба с мареята нали, за това ти стига багажника.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    Щото ходиш за риба с мареята нали, за това ти стига багажника.
                    И със Форито е добре
                    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                    Коментар


                      #11
                      КИМИ написа: Преглед на мнението
                      Цената на газта не може да падне, ако ще и да няма автомобили на газ.
                      Пропан-бутана е вторичен продукт при производството на бензина.
                      Някой по-горе попита карал ли съм на газ- да доста и съм имал целия букет от кофти изненади и
                      сега се самонавивам да не си монтирам ГИ на Бравата, само и само, защото няма свестен газаджия във Враца.
                      Това е характерно за начина на мислене на Българите:"В нашия град няма кадърни майстори!"
                      Много хора от Козлодуй,Врачанско,Мизия монтират газ в Плевен!
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        #12
                        Никой от нас не е карал 100 000 коли на газ, за да е меродавно мнението му и да обобщава. Моят скромен опит с газовите уредби (две коли, попиляни от един форумски "гуру" и един прехвален пловдивски сервиз) ме кара да кажа само, че подобна гнус аз никога повече няма да сложа на моя кола. Самоуки гаражни майстори да си пъхат кривите ръчички на места, проектирани с акъл от истински инженери... Не, мерси.
                        Последна редакция от snake; 17.08.2018, 21:50.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Венко, бравото за 8 години съм го карал само на газ.
                          точно 200 000 км.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            И какво от това? В България има вероятно 300 000 коли на газ. Ако може да се направи статистика за спестеното от гориво и разходите, главоболията, честите посещения при "майстора" - нещо да пипне, предизвикани от некадърния монтаж на газовите уредби и изобщо от това, че след 80-100 000 км. на газ двигателят вече не е същият, би било меродавно. Иначе един казва - доволен съм, друг не е. Аз за себе си - след около 120 000 км. на газ с две коли, съм решил: никога повече. И никой не е в състояние да ме убеди в противното. Ако е излязла от завода с монтирана газова уредба - Ок, но с гаражни майстори вече не се занимавам.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Тези коли втора ръка дето са излезли от фабриката с газ и те имат проблеми с газта.Там проблема с ремонта на газта е още по-голям.В официалните сервизи на съответните марки автомобили,няма майстори дето разбират от газ!
                              OVB X18XE1 седан+ГИ

                              Коментар

                              Working...
                              X