Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.9 JTD- прекъсва по време на движение!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.9 JTD- прекъсва по време на движение!?

    Здравейте!
    Отскоро се сдобих с Фиат Пунто 1.9 JTD. Много неприятно ми стана, когато дори в същия ден на закупуване, колата прекъсна два пъти в движение. На следващия ден, го направи отново! Понякога червената лампа за engine check не иска да изгасне при стартиране, но досега не съм забелязвал да светне по време на движение. Някой път свети, някой път не, но се появява само при стартиране. Предишният собственик ми се кле, че нямал никога подобни проблеми, но знам ли... в днешно време, хората станаха вълци и лисисци един за друг! Иначе колицата е много пъргава и стегната, но това прекъсване ми вгорчи първичните добри впечатления. Нямам опит с дизеловите двигатели, карал съм само бензинови коли преди. Ще съм благодарен на всички отзовали се с ценни съвети!
    Нов съм във форума и ако темата ми се повтаря някъде, модераторите могат да я преместят.
    Благодаря ви!
    Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

    #2
    Първо напиши ат къде си, за да може ако някой има желание и възможност да я прочете.
    Сега опиши какво значи прекъсва. Чека свети за нещо но ако някой ти каже да знаеш че прави диагностика на боб.
    Може да е дюза или букса за нея, МАП, МАФ, селеноид, акутатор, може турбото да пренадува. Абе сто неща са, ама няма да се плашиш. Пунто е няма страшно не е 159ка че да те подготвяме за самоубииство.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      От Пловдив съм! Прекъсва по време на движение.
      Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

      Коментар


        #4
        дай малко по-подробно описание за самото прекъсване какво е точно губене на мощност изгасване за момент или нещо друго?

        Коментар


          #5
          panasonic1 написа: Преглед на мнението
          дай малко по-подробно описание за самото прекъсване какво е точно губене на мощност изгасване за момент или нещо друго?
          Изгасва нацяло, след това трябва да завъртя отново ключа и да запали. Гасне и светва сигнализацията на таблото, когато колата е на контакт!
          Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

          Коментар


            #6
            Щом светва чека- записва грешка. Диагностика иска.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Скъсаме от прекъсване днес, а последния път след като прекъсна, не пожела да запали. Запали само с бутане! След това, пробвах да я запаля с ключа- много трудно, като че ли не може да подкачи гориво! Утре ще я закарам на диагностика. Преди съм карал само бензинови коли, нафтата ме разочарова още от първия път!
              Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

              Коментар


                #8
                Колеги, дайте някакъв акъл? Колата върти, но не иска да запали? Стойностите на помпата са нормални, като се пусне на диагностика. Има мигане на символа на свещите- 27 или 28 пъти, което може би е свещ, но не би трябвало да не може да запали! Дайте координатите
                Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

                Коментар


                  #9
                  El_Canastero написа: Преглед на мнението
                  Колеги, дайте някакъв акъл? Колата върти, но не иска да запали? Стойностите на помпата са нормални, като се пусне на диагностика. Има мигане на символа на свещите- 27 или 28 пъти, което може би е свещ, но не би трябвало да не може да запали! Дайте координатите
                  Аз съм правил помпа при него 2 г. не е мръднала...
                  https://dizelovipompi.alle.bg
                  Не е на кока колата вече а зад ален мак... Като звъннеш ще се разбере. Не е по скъпите ремонти...
                  Ако искаш отивай по големите и лъскави сервизи за велики и скъпи ремонти....
                  Последна редакция от fifo td 100; 18.09.2018, 17:11.

                  Коментар


                    #10
                    Качествена диагностика трябва на колата.
                    Какви стойности мерите на помпата? Най-вероятно е налягането на рейла.
                    Проверете дали датчик колянов вал отчита обороти.
                    За да угасне мотора по време на движение, в нормални обороти вариантите не са много.
                    Можете да потърсите форумни сервизи в Пловдив, ако нямате диагностичен софтуер и кабел.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #11
                      Първо казваш че прекъсва, след това че гасне. Така като чета гасне. Диагностика задължително, залагам на датчик на коляновия вал ако гасне загряла. Ще става и по-зле. 50-70 лева по спомен.
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Да, гасне. Аз се изразих неправилно. Гасне в движение. Сега не иска въобще да запали, без значение топла или студена! Върти стартера само, все едно не може да подкачи гориво, но като я четат помпата показва нормални стойности! Къде в Пловдив, могат да и направят свястна диагностика?
                        Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

                        Коментар


                          #13
                          Датчик колянов вал, или регулатор на налягането в Рейла. На Кукленско шосе има Бош сервиз или с/у Бриколажа- накрая на двора.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            Закарах колата в Авел Сервиз. Оттам казаха, че имало дюза, която не била за този двигател, но всъщност проблема идвал от друга дефектирала. Предложиха да я отремонтират за 395 лв?! Според тях на това се дължало гасненето по време на движение?!
                            Последна редакция от nikolce; 26.09.2018, 22:21. Причина: Дублирано мнение
                            Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

                            Коментар


                              #15
                              ай майко, дано не ги цитираш дословно
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X