Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16V глъхне и прекъсва след 4000 оборота

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.6 16V глъхне и прекъсва след 4000 оборота

    Здравейте колеги, след дълго ходене по майстори и газаджий реших да се обърна към вас. Колата е Fiat Bravo 1.6 16V 96г. Купих я с газов инжекцион BSM Vega 2. Проблемът е следния, когато подам рязко газ и колата мине 4000 оборота започва да глъхне и да прекъсва като не минава повече от 4100-200 оборота. Почти същото нещо се получава ако и подавам плавно газ просто на по-високи обороти - около 5000 хиляди.
    Проблемът на бензин го няма. Газаджията които ми гледа колата я закачи на компютър, но като цяло каза, че проблема не бил в газта, а най-вероятно в някои датчик на колянов вал или на разпределителен вал. Според вас от какво може да е ?
    Съжелявам за лошото обеснение на нещата , но за първи път имам кола на газ и всичко ми е малко ново .
    Да допълня сменени са всички филтри на ГИ.
    Благодаря предварително на всички отзовали се!

    Грешен раздел -> Преместена. Модерирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Кажи му да ти увеличи газта
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      А,тази интервенция мога ли да си я направя сам ? И ако да как става

      Коментар


        #4
        Изхвърли тоя ГИ и си сложи нормален. Ако все пак си решил да се бориш с него му смени изпалителя.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Той ГИ си е нормален,намери нормален майстор!
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            Някой може ли да ми препоръча добър майстор във Велико Търново , който да ми реши проблема най-накрая

            Коментар


              #7
              Точно същият проблем имам сега на брава 1.6 само че с обикновенна газова, на 4000 забива, ако не давам гас до долу леко подминава!

              Коментар


                #8
                Някой ако се сети да си прави профилактика ще е много добре, като например да си чистите филтрите на клапана и чашката, пуснете малко газ бързо, да извхръли каквото е натрупало по тръбичките. След това ако проблемът продължава, чистене на изпарител и проверка на мембраните. Ако имате съмнения в клапана, се тества също лесно.

                Коментар


                  #9
                  Мда, не и стига горивото.
                  1. Опит първи крана на тройника с 1/4 оборот за отвори. Ако не помогне
                  2. Опит втори - смяна на филтри, С НОВИ. СТРУВАТ 10ЛВ.
                  3. Ако и филтрите не помогнат нов изпарител, не се занимавай с мембрана, нов изпарител не много по скъп от нови мембрани
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Най-добрия майстор газаджия за Велико Търново е Николай, сервиза се намира на ул. Яворов (на нея се намира ВИК). Телефона му е 0888711561

                    Коментар

                    Working...
                    X