Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с алтернатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с алтернатора

    колеги колата е фиат стило 1.6 по време на движение угасна и компа изписа няма връзка с алтернатора пробвах да запаля тя запали но след няколко минути пак същото така успях да се прибера пали движи се малко и гасне , свалих алтернатора и го занесох на бул сливница - в работилница за алтернатори там срещу 75лв ми смениха платката която вкл четки и електрониката . минах 800км без проблем и отново същото пак гасне изписва няма връзка с алтернатор пали веднага но след малко пак гасне. сега не знам какво да правя , ако проблема не е бил в платката на алтернатора то защо я карах един месец без проблем ,а платката деиствително е сменена личи си че е нова бош върнаха ми и старата. от алтернатора излизат два кабела дебел и тънък как да ги проверя дали няма слаба връзка,къде отиват.ако някои има идея какво да правя нека пише ще бъда много благодарен.

    #2
    Сигурен ли си че съобщението е било, че няма връзка с алтернатора. Доколкото знам изписва alternator failure.
    Да не би да ти е изписало loose connection?
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    Коментар


      #3
      Огледай пинонете на ЕКУ то. Обзалагам се че има пропаднал пин
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        проблем с алтернатор

        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Огледай пинонете на ЕКУ то. Обзалагам се че има пропаднал пин
        аз също имам съмнение за проблем на връзката с еку но не знам какво трябва да направя, би ли ми написал как да проверя за пропаднал пин ще ти бъда много благодарен.

        Коментар


          #5
          изписва loose conection alternator fail

          Коментар


            #6
            Преди да се метнеш на Компютъра , почисти конектор D4 ( под бушоните се намира отпред при Акумулатора) с контактен спрей. И чак след това ако няма промяна , търси проблема в "Опечения Компютър"
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              проблем с алтернатор

              cs_aleksandar написа: Преглед на мнението
              Преди да се метнеш на Компютъра , почисти конектор D4 ( под бушоните се намира отпред при Акумулатора) с контактен спрей. И чак след това ако няма промяна , търси проблема в "Опечения Компютър"
              благодаря ще почистя д4 , но компа го свалих и отворих пргледах всички споики с лупа всичко си е перфектно никаде няма спукана споика почерняло,цялата електроника светеше , затворих компа почистих с контактен спреи куплонзите и го изместих с две шини малко на дясно да не се напича толко от двигателя, свалих алтернатора и наново се върнах на сливница евала на момчетата очаквах че ще ме изгонят ама те наи културно ми казаха че проблема не е в алтернатира но за мое успокоение пред мен смениха наново модула които го бяха сменили преди 10 дни безплатно и казаха да търся проблема другаде ама и аз не знам къде или знам друга кола ама не ф.

              Коментар

              Working...
              X