Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Fiat Punto 1.2. Перките не спират да въртят дори и на контакт.

Fiat Punto 1.2. Перките не спират да въртят дори и на контакт.

Здравейте. Проблема е следния. Купих си фиат пунто с климатик, но не му работеха перките защото след свалянето им установих , че са клеасали и нищо не става от тях. Купих други , които работят дори и само при даване на контакт. Въпроса ми е следния, как да разбера дали релетата са ми наред и как да отстраня този проблем така, че перките на климатика да се пускат само когато климатика работи?

Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ако релетата не са наред, перките няма да се въртят изобщо или ще се въртят дори без контакт, докато свърши токът. Много вероятно е да е повреден пресостатът и да подава сигнал за високо налягане в климатичната система, което компютърът възприема като команда за пускане на перките. Другото, от което перките може да се въртят само при контакт, е ако компютърът "вижда" много висока температура на двигателя, за това трябва да се провери какви стойности подава датчикът за температура към компютъра.

Виж и бушоните вътре под волана .
    Кабелите отпред около перките .

Релетата и всичко останало е наред. Остава пресостата да се провери, но не ми е останало време.

Извадих буксата, перките пак се въртят. Спират само от бушона или от релето, което и от двете да извадиш.

Твоя климатик ли беше слаган допълнително
    та имаш две перки
    обикновенно е една
    Има датчик с 3 извода
    виж и него .

http://www.partslink.bg/bg/prekusvac...6&b=230&c=1360

Така изглежда преосостата за моя вид климатик. Днес ходих в един сервиз, после в друг и съм в рубликата без думи, явно са си насмогнали много на масрафа. В единия сервиз в Пловдив ми казаха, че не е за тях в прав текст и за някой дето се занимава с електроника, и ме препрати в друг сервиз където пък трима пенсионери бяха много заети да гледат един фолксваген поло, че нямаха време да погледнат под капака на фиата за две минути и да ми кажат дали се занимават с такива климатици и дали зареждат с такъв фреон климатика. Като им казах, че не е стандартен цената за диагностика от 20 или 25 лв. ме подготвиха , че ще скочи... Освен това им казах очтиво , че не искам да ми оправят днес колата, а просто да погледнат за две минути и да видят дали е за тях работа, защото сега съм дошъл, а не да ме разкарват като преял, а те очтиво ми отговориха , че са се захванали да гледат Полото. Пожелах им лек ден. Климатика си работи, само дето не изключват перките докато не загасиш колата и явно зимата ще си махам бушона, лятото ще го слагам и така... Иначе днес пуснах климатика за проба и си работи. Друго важно нещо е че се усеща като съединителя на климатика сработи как се натоварва двигателя и като си стигне налягането, как изключва. Това поне за мене означава , че си работи нормално останалата част от системата и може просто някой да е побългарил системата да работят постоянно перките. Та във въпросния втори сервиз ми хвърлиха друга трошица за която да се хвана , за датчик свързан с пресостата. Та това е моят опит да отида на майстор и да си дам парите да ми го напраят. Ако някой знае майстори в Пловдив и адрес, ще съм му благодарен да сподели...
    Последна промяна от nikoi84 : 01.08.2018 в 06:44

Тема: Fiat Punto 1.2. Перките не спират да въртят дори и на контакт.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •