Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat coupe 139 2.0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    fiat coupe 139 2.0

    Когато запаля и все още е студена мирише на бензин от ауспуха като натисна педала да отиде до 2500оборота замирисва повече също така като натисна педала светва лампата за дюзите и отвреме на време леко забива муцина като и подавам газ.Не си мени оборотите и запалва без да и подавам газ даже не я бях палил 2 месеца и запали от първия път.. на ниските обороти се зори като стигне 3000 от там се изтрелва до 6000 мигновенно на свободен ход няма проблем работи не гасне обаче от време на време леко се озорва взе едно ще загасне като гледам ремака на динамото отвреме на време забавя движението точно когато се озорва!
    Какво може да е

    Сменени части
    Дроселова клапа
    Алтернатор
    Ламбда сонда
    Свещи кабели капачка и палец на делкото
    Всички филтри без масления
    ролки ремаци водна помпа

    #2
    Всичко по пътя на на въздуха, който влиза в мотора също трябва да го погледнеш, айде дросела си написал, че е сменен, но стъпково моторче чистено ли е ??, дебитомер ако имаш ??, 2 месеца не е палена, няма да е лошо и дюзите да ги почистиш още повече ако е карана и на газ.
    Особенно внимание трябва да обърнеш на маркучите особенно ако има след дебитомера, някъде ако смуче въздух трябва да бъде оправено.
    И нещо последно - пробвай да и сипеш 100 октана бензин и я покарай малко, смисъл няколко цикъла сутрешно палене и виж дали ще има подобрение.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      тез дюзи са навряни да не казвам къде ще я занеса утре да ги видят тези дюзи и да ги почистят.стъпков мотор чистен всички маркучета са сменени.ако е дюза нетрябва ли и когато работи на по високи обороти след 3000 пак да прай магарии тая кола след 3000 оборота почва да ми залепя гърба за седалката ама до 3000 оборота голям.днес я запалих сутринта рано запали 2рото завъртане на стартера обаче имаше 15 - 20 сек в които работеше на 500 оборота и после сама си дойде както трябва ама искъше да изгасне магарето.антифриза загря до 90 градуса и перката се включи обаче изгуби 50 60 оборота мощност докато работеше перката.

      Коментар


        #4
        Няма дебитомер, причината е ниско налягане на помпата.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          като се заслушах в помпата когато дам на контакт шума който излиза от нея не е постоянен а има някакви колебания чува се повишаване на звука и понижаване после пак повишаване същото е и когато работи на място.Обаче като сменя помпата какво ще стане с мириса на бензин който излиза от ауспуха да не би да се увеличи още повече да не би да има и още нещо.Само една вметка преди я бях носил на сервиз майстора вика дросел смени го той дросела колата се влоши на свободен почна да гасне и какво да видя аз човечеца сложил грешна дроселова клапа която няма дупка за картерната вентилация а маркуча го затапил с болт и накрая ходих смених дросела зех такъв като за мойта кола и като го сложих има мега голямо подобрение вече мога да я карам не гасне и не ме оставя на пътя
          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          Няма дебитомер, причината е ниско налягане на помпата.

          Коментар


            #6
            и Последно преди 2 часа я карах така хубаво натиснах педала на газта до долу но повече от 5,5 макса е 8 оборота не качва и бая мудно като цяло ги качва а на газ недава да се натисне педала веднага отлепя оборотомера.неще да върти гуми както трябва няма вътък иначе вари

            Коментар

            Working...
            X