Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Зидане балкон?

Фиат фанатик Аватарът на Huku
    Регистр. на
    19.02.2006

Question Зидане балкон?

Здравейте колеги,

Предстои ми затварянето на около 6 м2 тераса, имам няколко колебания и искам да се допитам до вас.

Въпросите ми са, с какво е по добре да се иззида във Ytong или с нормални тухли?
    Кое е по здраво на бутане и на кое могат да се закачат висящи шкафове?
    ако е с нормални тухли, дори и с YTong, трябва ли да се сложи арматура и до колко трявба да се напълнят обикновените тухли за здравина?
    Задължително ли трябва да се направи външна замазка?
    Задължително ли трябва да се сложи изолация?

п. п. Ако някой може да ми препоръча и някой, който може да го направи горе долу качествено и на добра цена ще съм благодарен.

Поздрави

--------------------

Повечето тераси, които се затвярат, се зидат с итонг. Не знам защо е така, но поне това виждам около мен. Желателно е да направиш външна замазка, защото в противен случай итонгът започва да се рони.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на Huku
    Регистр. на
    19.02.2006
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Повечето тераси, които се затвярат, се зидат с итонг. Не знам защо е така, но поне това виждам около мен. Желателно е да направиш външна замазка, защото в противен случай итонгът започва да се рони.
    Да, според мен го правят с Ytong, затото е по - лесно и чета че ако не е направен и замазан като хората много пропива водата в него и стои мокър по няколко дни след като спре да вали и влага и мухъл и е много зле, затова се допитвам според вас кое е по добре

--------------------

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Терасата на кухнята в стария ми апартамент съм я зидал с итонг преди повече от 20 години. В ъглите на терасата пуснах вертикално винкел 80х80, рамката на прозореца - 60х60. На всеки ред тухли сложих арматура 6 мм, заварена във винкелите. Отвън намазах тухлите с разтвор Ц200 и цимент 1:1, вътре сложих изолация стиропор. До миналата година бе така, докато синът направи външна изолация.
    Влага никога не съм имал.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат идол Аватарът на Kay_
    Регистр. на
    13.11.2013
    Добро решение. Само слагането на ф6, нз защо си го правил. Ако идеята е била усилване на зида, това не помага особено.

Може и с ютунг но където ще слагаш шкафове е хубаво да е по здраво .
    Може и някакви винкели поне в краищата

Тема: Зидане балкон?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •