Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Следя темата с интерес, макар че тези калпазани Олимпик ги начуих от нея Не че се интересувам от застраховане, но се чудя само аз ли ги чувам за първи път едва сега като е станал проблем с тях?
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #17
      А какъв е проблемът да си направиш застраховката днес, а да е валидна от 17.08, например?

      Коментар


        #18
        Няма, така е практиката на повечето разумни хора
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          На моята и остава още 1 месец.
          Дали да застраховам във друг застраховател или има някакъв гаранционен фонд и оттам да поемат щетите?
          Ибаси и крадливите грЪци!
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #20
            http://www.fsc.bg/bg/novini/dogovori...teni-9044.html
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #21
              Проблемът, е че в момента имам активна застраховка. По закон нямам право да имам две едновременно. Ако пусна заявление за прекратяване са нужни няколко работни дни за да бъде прекратена. Реално застраховката ще бъде прекратена по служебен път по-бързо, отколкото ако си пусна заявление.
              За мен не е проблем да отида в петък сутринта и да си пусна новата. Реално в четвъртък ще си пусна молба за прекратяване и връщане на средства по неизползвания период (не че ще ми върнат пари, това е друга тема).
              Ще отида в друг офис на застраховател, възможно е там където ходих да не са били особено наясно.

              Идеята на поста ми по горе беше просто да предупредя останалите колеги които са в кюпа с мен, че ще трябва да се прави нова застраховка. Да не тръгнат на път през уикенда и да седнат на големия морков, ако не дай си боже ги спрат някъде за проверка.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #22
                Ново 20:

                https://news.bg/bulgaria/klientite-n...rahovatel.html
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #23
                  Днес ходих в Олимпик и писах заявление за прекратяване. След това отидох при друг застраховател и си направих нова. 20-30 кинта загубих, халал да са им.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #24
                    Днес дойде смс от sdi,че на 17.08 се прекратява полицата и от 18.08 трябва нова застраховка.И ако си си платил наведнъж сумата изгаряш,доста доволно..
                    Последна редакция от campain; 15.08.2018, 22:12.
                    Fiat Marea 1.8 16v HLX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                    Коментар


                      #25
                      При подаването на заявлението за прекратяване в олимпик, момичето ме попита ще искам ли възстановяване на остатъчната сума(предвнесена), аз като олигарх казах "НЕ!" и тя нацъка в лаптопа и бях отписан своевременно, иначе ако чакате пари от тия, трябва да им дадете банкова сметка и да чакате.
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #26
                        КИМИ написа: Преглед на мнението
                        При подаването на заявлението за прекратяване в олимпик, момичето ме попита ще искам ли възстановяване на остатъчната сума(предвнесена), аз като олигарх казах "НЕ!" и тя нацъка в лаптопа и бях отписан своевременно, иначе ако чакате пари от тия, трябва да им дадете банкова сметка и да чакате.
                        Да аз такова заявление ще попълня. Не че ще взема нещо ама айде от мен да мине тоя път. Утре ще ходя и аз за нова застраховка.
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар


                          #27
                          Малко встрани от темата.
                          Сега, ако трябва сключа ГО за моята кола (1.9, 2004, над 10 години стаж), най-евтината е 270 лв.
                          За сина ми, който е с кола 1.4. 1998, стаж до 1 година, най-евтината застраховка е 329 лв. Дженерали за тези параметри предлагат само еднократно плащане на полицата.
                          Кога ги вдигнаха тези неща?
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #28
                            Малко встрани от темата.
                            Сега, ако трябва сключа ГО за моята кола (1.9, 2004, над 10 години стаж), най-евтината е 270 лв.
                            За сина ми, който е с кола 1.4. 1998, стаж до 1 година, най-евтината застраховка е 329 лв. Дженерали за тези параметри предлагат само еднократно плащане на полицата.
                            Кога ги вдигнаха тези неща?
                            В началото на седмицата четох, че новите ГО са "шоково" поскъпнали. Оправданието е, че за най-масовите превозни средства събраните премии за 2017 г. не били достатъчни да покрият разходите на компаниите за изплащане на обезщетенията.

                            Коментар


                              #29
                              Току-що сключих нова полица, защото и моята е към Олимпик и за сравнение е била 238лв., а сега е 320лв.
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар


                                #30
                                Всички ГО са повишени от понеделник с над 50лв.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X