Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сервиз за основен ремонт на двигател в Пловдив? (Прехвърлил зъб на ремъка)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сервиз за основен ремонт на двигател в Пловдив? (Прехвърлил зъб на ремъка)

    Здравейте колеги някой от вас ме познават други не моята история и моя фиат моята първа кола ще говоря по същество стигна се до тук защото не разбирам и нямах средства колата прехвърли зъб заради незатегнат ремък някой ще питат как? Ами ролката е била за смяна ремъка също ще правя основен ремонт и ще искам вашите мнения по колата да я хвърля на скрап няма шанс! Така интересува ме най добрия механик и сервиз в пловдив за моя браво 1.6 16в 103 колата дойде на самоход от на ........ от мотора нищо не става за пълна ревизия е искам да ми кажете и какви пари ще е до 1000 лв 1200 ще стигнат ли?




    Благодаря за вашето внимание със увж Йорджи!

    ---
    Грешен раздел -> преместена.
    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Fiat bravo (182-1997)

    #2
    За 1200 взимаш друга по нова
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Йорджи,
      време е да погледнеш истината в очите- фиАто ти се разпада у ръцете.
      Ако става въпрос за този със спортния филтър,
      сваляй му номерата и го бракувай.

      За 1200-1400 ще си намериш поддържан Бравок 1.8 с газ.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Съжалявам колега. Неприятна работа. Надявам се да си съхранил възторженото си отношение към ФИАТ, защото това може да се случи на всеки
        и по всяко време, независимо от марката и годините на автомобила.
        По темата: Преди години минах по твоя път. Макар и тогава колата ми да струваше 4-5 000 лв. основния ремонт ми излезе 1200 лв. Пресилено ще да е, ако кажа че съм останал доволен след това.
        При теб трябва да се ревизира всичко, да се калкулират щетите и чак тогава да си направиш сметката. Лично мое мнение е, че в твоя случай основен ремонт
        не си заслужава. Нова, стара кола - трудът си е труд, частите са си части, а да платиш цена, за която можеш да придобиеш друг автомобил, някак си ми се струва неоправдано.
        И вярвай - Няма незаменима кола.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Преди месец продадох Бравата за 1500 лв. А беше автомобил на 20 години, без нито една забележка, изключвайки пукнатия среден стоп. И то след пълно обслужване на всички течности, филтри, ремъци, ролки, водна помпа, окачване и т.н. Просто да дадеш 1200 лв. за ремонт са прекалено много за тези автомобили. Или я бракуваш веднага, или я правиш сам, с най-евтините части, за да ти излезе ремонта много евтино така, че ако не стане пак да я бракуваш, но не с много голяма загуба в крайна сметка.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Вземай цял мотор и за под 500 лв. си в движение.
            1200 лв. за ремонт не звучи сериозно даже да си го помислиш.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              И аз мисля, че ако вземеш друг двигател и на него му направиш една малка ревизиика ще ти излезе по евтино, отколкото да купуваш клапани, бутала, а и не се знае дали имаш надрани цилиндри и т.н.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар

              Working...
              X