Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Огромна загуба за всички които обичат марката ФИАТ и всичките и производни.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Тя тази тенденция с изстисканите двигатели не е от вчера и не се налага от производителите, а от регулаторите индиректно, пък може би и от потребителите. И аз предпочитам 140 коня от 2.4 дизел,отколкото 140 коня от 1.2 дизел, било за сметка на по-високия разход на 2.4, обаче според мен масата мисли обратно, за което не мога да ги виня. Просто съм привърженик на "да има" и на стари, доказани неща. Обаче съм сигурен, че в бъдеще ще виждаме само е такива смешни двигателчета и най-вече ще минем на друг вид "горива", та да се насладим на големите ДВГ, докато още можем.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #32
      Пежо само 301 е конкурент от ценовия клас, а ти май не си се качвал на такава, защото 1 приятел има и на 2-рата година преди няколко месеца смени предни амортисьори да не говорим за другите проблеми... Когато искаш да изкараш нещо лошо, ненужно и жалко, то винаги ще намериш начин и обратното ...
      Дръпна ме за езика, че да споделя. Първо, съм голям фен на ФИАТ, дори заслепен бих казал, а това което тук си го пишем - между нас да си остане.
      Та. Преди 2 години за сефте където работя, решиха да закупят ФИАТ-и. Закупихме 5 чисто нови автомобила Добло с 1.6 Мултиджета. Ами какво да ти кажа приятелю. Спирам, защото ми е неудобно...
      Що се касае за искането ми да изкарам нещо лошо за Типо. Не, тъкмо обратното. Предполагам, че си дочел поуста ми. Колкото и да не ми се щеше да си признавам, вече не мога да отрека, че този път италианците направиха семпла кола.
      При положение, че в този клас италианците си оставиха само ФИАТ, можеха да пипнат ТИПО повечко. Ефектът WOW просто не ми дойде и то при положение, че гледам на ФИАТ, не само с очите си, а и със сърцето си.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #33
        ntodorov написа: Преглед на мнението
        Дръпна ме за езика, че да споделя. Първо, съм голям фен на ФИАТ, дори заслепен бих казал, а това което тук си го пишем - между нас да си остане.
        Та. Преди 2 години за сефте където работя, решиха да закупят ФИАТ-и. Закупихме 5 чисто нови автомобила Добло с 1.6 Мултиджета. Ами какво да ти кажа приятелю. Спирам, защото ми е неудобно...
        Що се касае за искането ми да изкарам нещо лошо за Типо. Не, тъкмо обратното. Предполагам, че си дочел поуста ми. Колкото и да не ми се щеше да си признавам, вече не мога да отрека, че този път италианците направиха семпла кола.
        При положение, че в този клас италианците си оставиха само ФИАТ, можеха да пипнат ТИПО повечко. Ефектът WOW просто не ми дойде и то при положение, че гледам на ФИАТ, не само с очите си, а и със сърцето си.
        Защо? 1.6 го ползват и в Opel Combo D, толкова ли е лош :D
        Последна редакция от mell0; 09.08.2018, 15:04.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #34
          Защо? 1.6 го ползват и в Opel Combo D, толкова ли е лош :D
          Не, проблеми с ДВГ не сме имали, но виж със сглобките и окачването - да. На една се скъса пантата, на друга два пъти гаранционно подменяхме АБ, оказа се проблем в централното, а иначе всички се разскърцаха. Дори не смея да вкарам субективизъм с този факт, защото предните коли бяха едни кирливи Торнео, но освен че се поизносиха волани и педали за 12-13 години юркане, не се обадиха пластмасите, а и по-икономични май ще излязат.
          Иначе, да. 1.6 се монтира и в Комбо, и Мерива, и Астра . Германците дори го нарекоха в една реклама - шепнещ дизел, но не оставам с такова впечатление в Добло. Аз съм с последната модификация на 1.7 на Исузу ( за последно вграждан през 2016 г. в Мока), която Опел използваха - ами направо си е мълчалив ДВГ, ако 1.6 е шепнещ. За това и ме е яд. Не може да създаваш ДВГ, иновации и да твориш а да бъдеш мащеха на своите коли.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #35
            Много отдавна не съм писал в този форум, но понеже няколко пъти тук се правеше аналогия между новото Типо и Пежо 301, реших да споделя. От една година карам Пежо 301 1,6 HDI 100 к.с. 2017 г. с ниво на оборудване Aktive плюс още някоя друга глезотийка допълнително, като електронен климатик, 7" тъч скрийн с функция Mirror screen, отопляеми предни седалки, отопляемо предно стъкло и пр. И всичко това на цена малко под 29000 лв. с ДДС. Въртящият момент на двигателя е 254 Nm/1750 об. Какво ми предлага Типо - мнооого подобна визия, по-малко екстри при подобно ниво на оборудване Urban, 1,3 Mjet двигател с 95 к.с. и 200 Nm въртящ момент, вярно при 1500 об. и цена от 30900лв. Ами не, не избрах Типото. И съм много доволен от Пежото, което вече е на 22 000 км.
            П.П. И не на последно място - първо обслужване на 25 000 км. или 1 година. Та точно на 1 година автомобилът беше на 18 000 км. Смяна на масла, филтри и пр. плюс доливане на AdBlue - цена на консумативи и труд - 260 лв. с ДДС. Аутоиталия май не предлага такива цени...
            Последна редакция от venco67; 10.08.2018, 14:55.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #36
              venco67 написа: Преглед на мнението
              Много отдавна не съм писал в този форум, но понеже няколко пъти тук се правеше аналогия между новото Типо и Пежо 301, реших да споделя. От една година карам Пежо 301 1,6 HDI 100 к.с. 2017 г. с ниво на оборудване Aktive плюс още някоя друга глезотийка допълнително, като електронен климатик, 7" тъч скрийн с функция Mirror screen, отопляеми предни седалки, отопляемо предно стъкло и пр. И всичко това на цена малко под 29000 лв. с ДДС. Въртящият момент на двигателя е 254 Nm/1750 об. Какво ми предлага Типо - мнооого подобна визия, по-малко екстри при подобно ниво на оборудване Urban, 1,3 Mjet двигател с 95 к.с. и 200 Nm въртящ момент, вярно при 1500 об. и цена от 30900лв. Ами не, не избрах Типото. И съм много доволен от Пежото, което вече е на 22 000 км.
              П.П. И не на последно място - първо обслужване на 25 000 км. или 1 година. Та точно на 1 година автомобилът беше на 18 000 км. Смяна на масла, филтри и пр. плюс доливане на AdBlue - цена на консумативи и труд - 260 лв. с ДДС. Аутоиталия май не предлага такива цени...
              Първо, сравняваш 1.6 с 1.3. А сега виж multijet 1.6 300НМ + това говориш за кола с 5-степенна скоростна кутия срещу 6-степенна таква. Въпреки, че е по-малко коне и е по-тежък пак сцепи шортите на французинО (11.9 s срещу 11.7s). Типо-то е по-голямо, по-широко, а да не говорим, че пежото е с барабан отзад, а не с диск. Да не говорим, че Пежото не се продава с навигация, това е екстра, а при Типо-то си е по подразбиране с 5 инча (малка ама я има и на най-ниското оборудване), вече ако искаш по-голяма си доплащаш малко и получаваш 8 инча. Споменах един познат какви проблеми има с въпросното пежо на 2 години, не искам да коментирам, какво още ми е споменавал, но г/д 3 седмици общо е висял в сервиза. А дано твоята никога не се разваля и да си я караш без проблеми, просто казвам има разлика в качеството и има защо едната да е по-скъпа от другата. Плюс това тази бройка, която си купил ти е от тези на склад, които са висяли и ги разпродават на много по-ниска цена, което реално е добре за теб, но не показва, че колата е по-евтина, всъщност обратното.
              Последна редакция от mell0; 10.08.2018, 15:28.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #37
                Нещо не разбирам... Сравнявам автомобили с дизелови двигатели 100 к.с. и 95 к.с., т.е приблизително еднаква мощност, без значение от двигател с какъв работен обем са изтискани. И не, ако си чел писанието ми автомобилът си е модел /фейслифт/ 2017 г., а цената си му беше тази. Разбира се след пазарлък го взех на друга - по-ниска цена, но това е друга тема. А за качество въобще не ми се спори при положение, че Типото доколкото разбрах се прави в братска Турция, а Пежото в Испания - все тая... А разликата в ускорението от 0-100 с цели 0,2 сек. е направо убийствено.
                Нека не бъда разбран погрешно. Карал съм 4 фиата в продължение на близо 20 години - Регата, Брава, друга Брава, Пунто... Къде бях доволен от тях, къде не толкова - на пътя не са ме оставяли. Не превъзнасям марката Пежо, защото все пак това е Фиат форум. Но просто събрах 2 и 2 решението ми беше такова. Не мога да коментирам дали тези, които ръководят фирмата "Фиат", вземат правилните решения. Дано аз да съм го направил, но нов Фиат от това което се предлага в момента на пазара нещо не мога да си избера.
                Peugeot 301
                Punto 1.9 JTD - на жената

                Коментар


                  #38
                  С брат ми караме италиански коли от 2004 година насам. Карали сме почти всичко като модели.
                  И напоследък много често си задаваме въпроса - а след сегашните коли - накъде?!?
                  Вече няма нещо италианско, дето да е на под 10 години и да задоволява нашите нужди...
                  Една 159 и една Крома фейслифт, и те бързо-бързо остаряват, а след тях няма нищо в тези класове (хубав и голям семеен автомобил, удобен за дълъг път).

                  Коментар


                    #39
                    джулия, моето момче. Аз се точа на Фримонт а после Стелвио. Виж новата Тема също става.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Lancia Thema? Тя си е чист Chrysler 300С, което не е лошо де На мен лично много ми допада типично американския и вид.
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        #41
                        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                        джулия, моето момче. Аз се точа на Фримонт а после Стелвио. Виж новата Тема също става.
                        Джулията... докато се срещнат цената ѝ и моите възможности, ще съм станал пенсионер.
                        Фримонта, както и Темата (която колегата по-долу е предложил)... ами.. .ако исках да карам американска кола, нямаше да карам италианска.
                        Нали това казвам досега?!?
                        ФИАТ вече не произвежда коли, а ребаджира произведени от други - американски (Dodge Journey, Chrysler C300, C200), японски (Митсубиши - L200, Сузуки - SX4, Мазда MX5)...
                        Дори прехваленото тук Типо е на базата на непознатия в европа FIAT Viaggio, което си е Dodge Dart.

                        Коментар


                          #42
                          Пак май ФИАТ дават на задна продават една от фирмите си Magneti Marell
                          Няма ли по света един рководител да сложат начело на фирмата та да дръпне паред .
                          Само в Южна америка разработващия институт км Фиат и се држи на положение ама техните модели се продават само там
                          Едни китаец да сложат май ще е по добре .По на там върви като се продаде цялата на някой с дрпнати очи.
                          https://business.dir.bg/kompanii/fia...ti-na-yapontsi
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #43
                            Да Коце, и да почнат в Ловеч да ги сглобяват
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #44
                              Държавата е виновна, длъжна е да купи Марели.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #45
                                Незнам що се подава нещо което печели е и да не е много поне не пише че носи загуба
                                И в Ловеч да ги сглобяват кво има лошо .
                                Китайците от други край на света докарват части и зглобяват.
                                Е наще докараха фирмата до фиктивен фалит да не връщат парите към банката ама ще ги зглобява друга .
                                Нещо в управлението куца ама яко на стара слава не се издържа много .
                                Да пуснат нови модели. Сега се търсят по изчанчени модели ,малки джипки също.
                                Последна редакция от kluchar; 23.10.2018, 19:58.
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X