Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за стартер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за стартер

    Има ли реле за стартера на Брава 1.6/2000 г. и ако има такъв къде се намира. Търсих по pdf-те, но открих само това.
    Click image for larger version

Name:	Starter relay.jpg
Views:	1
Size:	240,9 KB
ID:	2169847
    Последна редакция от NikMar; 24.07.2018, 21:22.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Няма самостоятелно реле извън стартера.

    На автоматичните кутии, от която си дал снимка, това реле е там за да не разреши запалването, ако лостът на кутията не е на NEUTRAL. Иначе няма особен смисъл от него на ръчна кутия. На ръчните - през контактния ключ по тънкото кабелче (червено на картинката) се подава +12 към шалтера, той изхвърля бендикса и прави верига през дебелия кабел, т.е. шалтерът е все едно реле и няма смисъл да има реле, управляващо друго реле. Така е на всички, не само на 1.6.

    Информативно ли питаш или някъде има проблем?

    Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	188,8 KB
ID:	2097790

    Коментар


      #3
      Благодаря, и аз се съмнявах да са сложили реле за разтоварване на паяка. Нещо се бъзика при запалване. От 20 пъти проби вчера само веднъж направи гаф, той е следния: завърташ ключа на стартер, стартера завърта нормално и спира, нито се товари, нито нещо друго, имам чувството, че в този момент губи + на котвата.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Затормозяването може да е от втулките, трябва да се сменят за да върти весело.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          И при мен се случваше от време на време на бравото. Аз си мисля че проблема идваше от паяка, защото в много редки случай след размърдване на ключа след като стартера е спрял завърташе наново. Правеше ми го рядко и не съм се занимавал да чопля какъв е проблема.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            КИМИ написа: Преглед на мнението
            Затормозяването може да е от втулките, трябва да се сменят за да върти весело.
            Написах, че няма затормозяване, стартера е отремонтиран в началото на пролетта, нов бендикс и втулки.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар

            Working...
            X