Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 15 от 15

Тема: Двигателя изстива бавно и бързо загрява

Фиат маниак Аватарът на Papi___
    Регистр. на
    18.08.2014
    Защото смятам, че не е нормално като карам извънградско да ми се пуска понякога перката... И защото си познавам колата и знам, че не това е оптималната температура.

Фиат фанатик Аватарът на КИМИ
    Регистр. на
    12.10.2007
    Имах приятел с Мици Галант някъде около 2000г, та та ми се хвалеше, че като тръгне на обяд, колата прави жега още на 3- та минута от парното при минуси вън би не изстинало от сутринта, вътре се потиш на първия светофар. Имам обяснение- пъргав термостат, добра изолация на врати и купе. Чел съм, че само свалянето на заводския найлон на вратата под кората сваля температурата с 5 градуса.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Все пак би било добре изрично да се напише каква точно е колата и какъв двигател е монтиран в нея?

По темата - няма кола, която лятото да е изстинала за час и половина в спокойно време, освен ако не се обдухва принудително с хладен въздух. Няма нищо притеснително в това, че перката се пуска понякога. По-добре е от никога и от непрекъснато работеща.

За по-добро охлаждане - измий радиатора с маркуча и безконтактен препарат, после пак с маркуча, но не с водоструйка.

В общи линии ако извадиш контактния ключ, трябва всички стрелки да са на нула. А при теб тази температурата си остава горе, така ли?

Фиат маниак Аватарът на Papi___
    Регистр. на
    18.08.2014
    Ами като извадя ключа пада стрелката, но след 30-40 минути, като дам на контакт не е почти мръднала от нормалната работна температура. И се опасявям, че ако стрелката не лъже, няма как да се охлажда двигателя през това време. Колата е Пунто мк1 1.2 60 кс

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Двигателят нали не работи? Защо искаш да се охлажда? Охлаждане е необходимо само когато работи, за да не прегрее. Когато не работи - няма нужда от охлаждане, защото рано или късно ще се охлади. Колкото по-бавно и по-късно - толкова по-добре.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Двигателя изстива бавно и бързо загрява

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •