Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с генератор на Фиат Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с генератор на Фиат Крома

    Привет, колеги!
    И така от къде да започна, че не съм на себе си или по-точно "върху мени си"....
    Снощи се прибрахме с жената и детето на село, тази сутрин трябваше да изместят паркираната Крома! И така слизам и уж да отключат опааа... не мога да отворя в първия момент си викам ключа пак батерията е дала багажа, но уви акумулатор се оказа смъкнаха го в гаранция е, заредих го уж паля добре е всичко. Във времето на заряда се обаждам в сервиза и се разбираме да го заредя и да отида да види момчето, какво що. Тръгвам посока Търново, първо ми светна лампата за акумулатор, после абсолютно, епс ли беше вече не помня, извинете ме ако нещо, а после еърбега и в последствие цялото табло, секунди преди това се движа със 130 в правия участък сам "съм други няма" , но наближих населено място и карам с ограниченията, след има няма и километър светна и червения волан и добре с триста зора спрях, обадих се на приятел, организираха ми камион да ме дръпнат уж! До тук ужасТ, а сега следва ада...или аз поне така си мисля де хаха...дадоха ми ток с камиона запали поработи малко и в момента в който давам на неутрална и ме закачиха всичко блокира светнаха всички чекове колата блокира и за малко да падне от платформата...тръгна на една стара с общи усилия предотвратихме падане... шофьора що не получи удар. Закарахме я до сервиз сложих друг акумулатор, ни се оказа, че генератора (алтернатива) не зарежда. Смъкнахме я и на собствен ход я закарах пред вкъщи!
    И така, въпросите са ми следните!
    Какво, може да се направи, т.е. да се отремонтира генератора, или какво що....?
    Възможни ли са проблеми със скоростната кутия кутия след изтеглянето на платформата?
    Или други възможни проблеми с комп или друго, Благодаря за насоки и мнения!
    П.П.
    Вече съм на бира и се прибирам на село при жената и бебето, че ми липсват много!
    link

    #2
    Няма начин тябва да се свали и да се отремонтира.
    После ще видиш как е .
    Не се пави опит като е слаб акумулатора или не пали от няколко опита
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Сменен дипден блок и захранване на генератора!
      Произлезли проблеми от аварията липсват!
      П.П.
      По мнение на момчетата от сервиз "Лъки Старс" В. Търново: ....нормално за мотори jtd, а от сервиза за акумулатори ми го заредиха и след поставяне и тест оттечки, няма!
      link

      Коментар


        #4
        Стандартен проблем на всички алтернатори на 200 хил. + км., особенно при липса на кори и десен подкалник
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          morfein_a написа: Преглед на мнението
          По мнение на момчетата от сервиз "Лъки Старс" В. Търново: ....нормално за мотори jtd
          Бензиновите също им трябва профилакйтика на след 200 хил. ама нали не четем сервизни книжки.
          "написани само да ни набутват". Профилактиката на алтернатора и стартера на 200к е консуматив,
          в Австрия го пропускат и продават колата за "безпари"- на цената на екотаксата на " интегриран" Мехмед или местен кореняк Йозил и после той чрез автокъщата на Слободан или Йован след галимация 150 хил. надолу на километража се продава на наш джамбаз спициалист за 1000 ивра.
          Последна редакция от КИМИ; 24.07.2018, 19:27.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Няма липсващи, кори или подкалници, но да ревизия си трябва с тия километри!
            П.П.
            Май, както се е почнало ще сменя всичко по колата хаха лошото е, че вече сме юли, а не май!
            link

            Коментар

            Working...
            X