Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Привет
    Според мен разхода в Градски условия е твърде относително понятие и то без да знаеш средната скорост, тя е част от уравнението за изчисляването на разхода. На твое място ако имах такива съмнения бих извършил цялостна диагностика на колата, не с комшията да седнем и закачим колата пред къщи, а при хора който това им е работата и се занимават само с това. Бих се обърнал към фирма която се занимава с тунинг и за която има позитивни отзиви, там знаят какво може колата и какво могат да направят повече за нея. И ако има проблем някъде по веригата гориво-въздух там ще се види. Тук все пак повечето сме аматьори /поне аз/.
    Аз съм не съм затапвал или премахвал каквото и да било, само добавям.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    Коментар


      #77
      Преди често си следях разхода в градски условия - при каква средна скорост, какъв среден разход ми дава. Общо взето при мен е така - при 20км/ч ср. скорост - 12/100; при 18км/ч - 13/100; при 16км/ч - 14/100; при 14км/ч - 15/100 и при 13км/ч - 16/100 (това е и най високия среден разход, който съм отчитал).
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #78
        Привет колега, моето мнение е че притези ниски скорости, няма как да имаш друг разход. Моя е 10 но при 30км/ч.
        Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

        Коментар


          #79
          Да, абсолютно нормален е разходът, особено за автомат. Преди време някои колеги споменаваха някакви разходи под 10/100 градско. За мен обаче средната скорост над 20-22 км/ч не е баш градско, а някакъв вид смесено
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #80
            Стига сте,гледали тоя борд. Той е толкова неадекватен в алгоритма си и се влияе от толкова много хактори че свят ще ви се извие.
            Дори само потенциометъра за нивомера да е замазан в резервоара и става мармалад.
            Па тоя на газта ако е неадекватен тогава наистина разхода скача звески
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #81
              Аз съм го тествал многократно и бих казал, че на Кромата си е изключително точен. До сега при мен не е имало разлика повече от +-0,15л/100км, от това което се получава при пълно-пълно и това което показва борда.
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #82
                При мен 8-9 градско и 5-6 извънградско с нормална скорост 100-120.Иначе по въпроса за мудното тръгване и при мен е така.Вероятно се дължи на софтуера на ск.кутия,но не съм чул някой да го е свалял и модифицира.
                Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

                Коментар


                  #83
                  Днес направих тест само на градско и за изминати 22 км средната скорост беше 18 км/ч, а разхода 11,3/100 по борд. Като гледам и вашите данни нещата са подобни. Аз, обаче, се чудя защо по книжка дават градски разход 9,3/100? Знам, ще кажете, че заводските данни не са критерии, но съм карал три коли, които не са били по-нови от тази и за първи път получавам разход различен от тези заводски данни с повече от литър на 100км. Затова се изненадвам. Може би при автомата ниската скорост си оказва влияние повече отколкото при ръчката.
                  Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                  Коментар


                    #84
                    Привет колега, другите ти коли автомат ли са били.
                    Досега съм сменил, над 30 коли и никога ама никога разхода по заводски данни не е бил дори близък с този който аз правя /винаги моя е по зле/
                    Не съм проучвал какви са критериите при замерването на разхода в заводски условия, но там те са доста различни от тези в реалността. Дори само да смениш града пак ще се промени в някаква посока разхода, ако се качи друг да я кара пак ще се промени.
                    Така че не го мисли толкова, карай си колата и си гледай кефа. Ако стане 15 л/100км, започвай да се притесняваш

                    Лека и успех от мен.
                    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                    Коментар


                      #85
                      Аз, обаче, се чудя защо по книжка дават градски разход 9,3/100?
                      Защото "градско" не означава че просто си минал табелата за влизане в някакъв град и караш в него, колкото даде - толкова. Измерването се прави по различни методи и понеже трудно ще постигнеш всички фактори да са същите, като тези в използвания метод, затова винаги има разлика. Например:

                      - брой пътници в колата
                      - количество гориво в резервоара
                      - брой студени стартове
                      - средна скорост
                      - средна скорост само по време на движение
                      - общ брой моточасове
                      - използване на консуматори - светлини, отопление, климатик и др.
                      - постигната максимална скорост
                      - брой тръгвания и спирания на светофар
                      - дори плътността на горивото е от значение за разхода в литри на 100 км

                      ...

                      И така, в момента в който постигнеш същите условия, като тези на теста, е твърде вероятно да имаш разход като по книжка. При мен колата почти винаги е по-лека отколкото в тестовете, средната ми скорост е по-висока, спиранията на светофар са много по-малко отколкото на повечето хора. Затова и разходът ми градско почти винаги е по-нисък от този по книжка. Конкретно - при 7.2 или 7.3 беше по книжка, едно от двете, разходът ми е около 6.6 - 6.8 на Брава 1.9 JTD

                      Коментар


                        #86
                        Днес направих тест само на градско и за изминати 22 км средната скорост беше 18 км/ч, а разхода 11,3/100 по борд. Като гледам и вашите данни нещата са подобни. Аз, обаче, се чудя защо по книжка дават градски разход 9,3/100? Знам, ще кажете, че заводските данни не са критерии, но съм карал три коли, които не са били по-нови от тази и за първи път получавам разход различен от тези заводски данни с повече от литър на 100км. Затова се изненадвам. Може би при автомата ниската скорост си оказва влияние повече отколкото при ръчката.
                        Да градския е мнооого относителен. За сметка на това извънградския си е ОК. Аз лично редовно си го свалям под каталожния.
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #87
                          Днес направих тест само на градско и за изминати 22 км средната скорост беше 18 км/ч, а разхода 11,3/100 по борд. Като гледам и вашите данни нещата са подобни. Аз, обаче, се чудя защо по книжка дават градски разход 9,3/100? Знам, ще кажете, че заводските данни не са критерии, но съм карал три коли, които не са били по-нови от тази и за първи път получавам разход различен от тези заводски данни с повече от литър на 100км. Затова се изненадвам. Може би при автомата ниската скорост си оказва влияние повече отколкото при ръчката.
                          Колега определено при автомата разхода е значително по голям.
                          Ето моя го ресетнах специално заради теб. Лъжа, тази сутрин се оказах без акумулатор /вентилатора на радиатора пак не се беше изключила и беше останала без грам ток/
                          И виж разликата, този ми разход при тази скорост колко е.

                          Click image for larger version

Name:	IMG_20181123_183438.jpg
Views:	1
Size:	124,0 KB
ID:	2098074Click image for larger version

Name:	IMG_20181123_183424.jpg
Views:	1
Size:	82,2 KB
ID:	2098075

                          По добре си от мен.
                          Последна редакция от naiki66; 23.11.2018, 19:06.
                          Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                          Коментар


                            #88
                            Да, за първи път карам автомат, но винаги досега разхода при тях е бил подобен на каталожния. Явно за автомата това не може да се постигне. Именно защото не мога да симулирам същите условия смятах, че разхода ще се различава с около литър, но не е така. Найки, не си по-зле от мен. При теб средната скорост е по-ниска. На колегата Нимбари в Стара Загора му дава много добър разход. Оги, тази брава автомат ли е? Ако не е, то нормално да слизаш и под каталошния. Аз това го правих редовно с една ибиза, но тя беше ръчка. В крайна сметка може би това ще е разхода. И нещо не точно по темата- вашата температура на охлаждащата течност като стигне 90 градуса там ли си стои по време на движение? Защото аз като покарам малко извън града и ми пада на 70-80 градуса. Мисля си за термостат, но все пак реших да питам първо. Благодаря!
                            Последна редакция от gaiska; 23.11.2018, 22:07.
                            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                            Коментар


                              #89
                              Температурата един път стигне ли 90, при мен не пада. Друг е въпроса за колко време успява да я стигне, особено сега в студа.
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар


                                #90
                                И аз така мисля, стигне ли 90 не трябва да пада.
                                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                                Коментар

                                Working...
                                X