Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Аз натискам педала до край и е още по-зле. Между другото, при диагностиката ми показваше , че егр-а затваря до 4% и повече не ще. Дали това може да е също причина или е прекалено малка.
    Не. Процентите са си толкова.
    За най-сигурно буташ една пластина временно, за да го затапиш, палиш, тръгваш и наблюдаваш за промяна.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      Лошото при мен е, че при откачена букса на дебитомера, колата, вместо да влезе в някакъв авариен режим, тя става с една идея по-добра за каране. Незнам дали да не се насоча към дебитомер.
      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

      Коментар


        #33
        Крайно време е. С какъв дебитомер сипо номер
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #34
          noriaga написа: Преглед на мнението
          При мен при 20 км/ч средна скорост разхода е точно 12/100. Така че всичко си е нормално колега. Височък е но това е..
          За сравнение за около месец карах на майка ми хондата - Jazz 1.2 бензин по абсолютно същия редовен градски маршрут и средния разход ми беше 7.6-7.8/100. Убеден съм, че ако карам същата крома но ръчка градския ми разход ще е поне 2 литра надолу, но при автомата няма как...
          Карам Алфа 159 1.9 150 к.с. с ръчна кутия и разхода при средна скорост 22км/ч е 11л/100км. На дали е от автоматика.
          Евро 4 моторите, особено с непремахнат ДПФ, и в Крома, и в Алфа, са лакоми. Моят си е твърдо между 10 и 11 в София.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #35
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            Крайно време е. С какъв дебитомер сипо номер
            Bosch 0281002861
            Click image for larger version

Name:	IMG_20180726_120942.jpg
Views:	1
Size:	224,6 KB
ID:	20978005
            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

            Коментар


              #36
              Някой знае ли какви стойности трябва да показва дебитомера на тази кола? При откачена букса единствено меря съпротивление на самия дебитомер и на на крачетата на които се подава + и - ми показа 17000 ома. На никои други крачета не показа данни. При закачена букса и запален двигател ми показва изходящо напрежение на от 3 волта на празен ход. Навсякъде казват , че трябвало да е около 1 волт. Тези данни означават ли, че дебитомера е за боклука?
              Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

              Коментар


                #37
                Мани ги тия волтажи, мина им времето преди 15 години. Вече дебитомера освен обем смята и температура на постъпващия въздух.
                Закачи я на диагностика, закрепи я на 3000 оборота и направи лог. трябва да достига минимум 500 единици обем на работен цикъл.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #38
                  Ходих при един майстор на диагностиката и той ми каза, че преди да правим каквото и да е, да затапя егр-а. И сега питам от коя страна е по-добре да се сложи ламаринката, откъм всмукателните колектори или откъм тръбата на постъпващите газове в клапана?
                  Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                  Коментар


                    #39
                    Където ти е по удобно. И само ползвай нещо по дебеличко и меко за да не замине към двигателя и да може да уплътни добре.

                    Коментар


                      #40
                      За какво беше предназначена темата, а в какво се превърна. Е, аз сам си я наспамих, но няма значение. Затапиха го тоя клапан и сега колата върви супер. Но, изникна нова дилема, а именно да го премахваме ли софтуерно или да взема нов. Разликата в цените на двете е поносима и мога да я приема. Аз се ориентирам към нов. Вие какво мислите?
                      Последна редакция от gaiska; 04.08.2018, 23:28.
                      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                      Коментар


                        #41
                        не премахни го.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #42
                          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                          не премахни го.
                          Защото нов няма да работи коректно ли?
                          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                          Коментар


                            #43
                            EGR създава доста ядове, вкарвайки сума ти сажди в смукателя.
                            Аз бих оставил DPF-a. Върши хубава работа, но трябва да го гледаш от време на време на диагностика.
                            Когато състоянието му започне да става критично, трябва да го махнеш, преди да се запуши изцяло и колата да спре да пали.
                            Моят е умрял точно на 227 000км и е заменен с чисто нов при предишният собственик.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #44
                              Защото нов няма да работи коректно ли?
                              Не защото след 10к км. пак ще трябва да затапваш. С коли на по 150 200 хил. км. с прегорели маркучи и свършили дебитомери това е резултата. Не нафтата ни която е скапана. Ако имаш някъде пробив и колата набива повече нафта за да навакса въздуха, саждите са ти гарантирани.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #45
                                Най-вероятно сте прави за ЕГР-а, но засега съм решил, като първа такава кола, да го сменя с нов.
                                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                                Коментар

                                Working...
                                X