Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    noriaga написа: Преглед на мнението
    Моята лятото е със 17"-ки (225/50), а зимата 16"-ки (205/60) на метални джанти. Разлика в разхода има. На извънградско по мои наблюдения е 0,5/100 повече със 17-ките, но мисля е нормално защото са по-широчки. А ти с 18-ки съвсем.
    5.5 смесен разход дори с ръчни скорости за мен не е реален, освен ако под смесен не се има предвид 80% извънградско и 20% градско
    И аз мисля, че 5,5 не е реален, но незнам какво той разбира под комбиниран разход. Ще ми се и други колеги да споделят разход, но явно засега няма.
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

    Коментар


      #17
      Крома 1,9 -120к.с ръчка обаче. До морето и обратно през Пловдив и София за по нАпреко пълна до горе на климатик по Тракия с 150 на темпомат,на Хемус 130.
      Среден разход 5,2л/100
      Градско в Плевен под 8/100 лятото много трудно,зимата може и 10 да стига.Доволен.

      Коментар


        #18
        willow75bg написа: Преглед на мнението
        Крома 1,9 -120к.с ръчка обаче. До морето и обратно през Пловдив и София за по нАпреко пълна до горе на климатик по Тракия с 150 на темпомат,на Хемус 130.
        Среден разход 5,2л/100
        Градско в Плевен под 8/100 лятото много трудно,зимата може и 10 да стига.Доволен.
        Благодаря, колега! Иска ми се повечко хора с кола, като моята да пишат за разхода си, та да сравня с моя.
        Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

        Коментар


          #19
          Колега! Това е разхода за тия коли, почти всички колеги с крони им е толкова разхода!
          П.П.
          Икономия, може да гониш само на дълго или на трета с 90км/ч. при 1400 оборота и лек крак! Нормално при престой на светофари и задръствания, според мен!
          Поздрави!
          link

          Коментар


            #20
            morfein_a написа: Преглед на мнението
            Колега! Това е разхода за тия коли, почти всички колеги с крони им е толкова разхода!
            П.П.
            Икономия, може да гониш само на дълго или на трета с 90км/ч. при 1400 оборота и лек крак! Нормално при престой на светофари и задръствания, според мен!
            Поздрави!
            Да, най-вероятно е така, но за пръв път ми се случва реалния разход на даден автомобил да се различава толкова много от този по книжка.
            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

            Коментар


              #21
              Да, най-вероятно е така, но за пръв път ми се случва реалния разход на даден автомобил да се различава толкова много от този по книжка.
              Нека бъдем коректни и да кажем, че се различава само градския. Извънградския си е тамън, да не кажа, че и често слизам под каталожния.

              Click image for larger version

Name:	2014-07-18 20.41.31.jpg
Views:	2
Size:	213,4 KB
ID:	2097792
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #22
                Да, прав си, само градския. Но, може да се каже също и за комбинираният, че се различава. Зависи кой какво разбира под комбиниран. Дали е в съотношение 50:50 или някакво друго.
                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                Коментар


                  #23
                  Здравейте,
                  и аз съм пресен собственик на такава Крома и засега разходът по компютър е 11-12. Не мисля, че е обезпокоително, защото и аз съм с 18ки, карам на климатик, така че колко да изгори
                  Не е и от най-леките автомобили все пак.
                  Като понатрупам километри ще споделя има ли промяна.

                  Поздрави, Мартин
                  Fiat Croma '08 1.9mjet 150hp автоматик
                  BMW E46 '00 320ci

                  Коментар


                    #24
                    Asterix написа: Преглед на мнението
                    Здравейте,
                    и аз съм пресен собственик на такава Крома и засега разходът по компютър е 11-12. Не мисля, че е обезпокоително, защото и аз съм с 18ки, карам на климатик, така че колко да изгори
                    Не е и от най-леките автомобили все пак.
                    Като понатрупам километри ще споделя има ли промяна.

                    Поздрави, Мартин
                    Благодаря, колега и честито! Пиши , когато имаш повече информация и за извънградския. А, твоята мудна ли е при потегляне?
                    Последна редакция от gaiska; 29.07.2018, 00:15.
                    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                    Коментар


                      #25
                      Много е субективно тпва с мудният старт. Преди да я обслужа - определено да, сега обаче ми се вожда значително по-добре. Освен смяната на една камара неща под капака, помолих да изчистят и дпф-а. Не твърдя, че това е причината, но сега изтегля осезаемо по-добре.
                      Fiat Croma '08 1.9mjet 150hp автоматик
                      BMW E46 '00 320ci

                      Коментар


                        #26
                        Asterix написа: Преглед на мнението
                        Много е субективно тпва с мудният старт. Преди да я обслужа - определено да, сега обаче ми се вожда значително по-добре. Освен смяната на една камара неща под капака, помолих да изчистят и дпф-а. Не твърдя, че това е причината, но сега изтегля осезаемо по-добре.
                        Относно това, което си сменил под капак, предполагам говориш за консумативи от обслужването, а не нещо по-различно?
                        Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                        Коментар


                          #27
                          Точно така.
                          Fiat Croma '08 1.9mjet 150hp автоматик
                          BMW E46 '00 320ci

                          Коментар


                            #28
                            Очаквам и други колеги да се включат с разход. Имам и един проблем, който си продължава. Колата няма мощност при потегляне до към 2000 оборота, след това нямам забележки. Дпф се регенерира, егр работи, казаха ми, че са ми износени дюзите и от това можело да е. На диагностика всичко излиза ок. Само се чудя за дебитомера, но незнам как се проверява.
                            Последна редакция от gaiska; 31.07.2018, 09:14.
                            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                            Коментар


                              #29
                              Всички Кроми автомат са тромави при потегляне, ако не е натиснат педала до края.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                Всички Кроми автомат са тромави при потегляне, ако не е натиснат педала до края.
                                Аз натискам педала до край и е още по-зле. Между другото, при диагностиката ми показваше , че егр-а затваря до 4% и повече не ще. Дали това може да е също причина или е прекалено малка.
                                Последна редакция от gaiska; 31.07.2018, 14:20.
                                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                                Коментар

                                Working...
                                X