Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темата отиде в канавката... Първо колегата iv4ooo нарича Крома-та "варел", макар да слиза от немски варел А4 (толкова скучен, безличен, обикновен, тривиален и ужасяващо грозен автомобил), после колегата Tempras твърди, че 120 к.с. бил безсмислен, пък 150-ката правела 13 на сто... Ами що ги карате тия кроми в града бре? 120 к.с. мотора в моята Астра посмъртно в най-големия студ не може да направи повече от 8/100, а на извънградско качва над 5/100 само когато карам с над 100. 120 к.с. мотора е последния безпроблемен двигател, на който не трябва да му се бара нищо и върви доволно, а носи и на ремап. Казвам го като човек каращ и последния най-мощен 1.9 мотор (190 к.с.). При нормални условия ремапнатия 120 к.с. 8 клапанов 1.9 дава същия перформанс като 190 коньовия. За да се усети разликата трябва спортен ентусиазъм, оборотомер в лютеницата и/или магистрала. Затова не си го давам и не го заменям за нищо! Не знам колко са тежки тия кроми, но 1.9 150 к.с. с ръчка си върви съвсем прилично, даже бих казал, че има добра динамика.
    С разход в диапазона 11-13/100 се обезсмисля карането в града - по-добре да си вземете градска малка кола, отколкото да си причинявате това мъчение!
    Крома е красив, удобен, широк, стабилен, комфортен автомобил, без аналог в своя клас - карайте си я с кеф и бъдете щастливи с нея!
    ...който не вярва може да разгледа техническите раздели в съответните форуми на немските дизели от този период - много мъка, болка и страдание има там! ...това за тези, които имат подозрение, че не са направили най-добрия избор с Крома...
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      Дразна се на малумните недостатаци която има тая кола не че я плюя. Това е само кола за извънградско. 2 пъти хода в турция на море и слизам след 1250км се едно преди 20мин сам се качил. Уникална е но само за дълъг път. Градско и се ебава майката на колата буквално. А4 рката може да е всяква ама беше 150кс надута и 100кила по лека от фиата и харчеше с 3.4 литра по малко и то 4х4 !

      Коментар


        Здравейте! Много забавна тема... Вие камиони ли карате, какво ли...? И двете ми Кроми като разход са абсолютно в каталожните граници. Смесен цикъл-6,2 Извънградско 5,3-5,5, Свалял съм и на 4,6 но както е добре известно "Да караш бавно е забавно, но бързо омръзва...". Аутобан 7/100. С ремърке 1,5 т на 1600 км - 7,2/100 Веднъж само имах разход 11/100 при зимни условия за около 90 км градско, при средна скорост 15 км/ч... Явно тук много момчета носят голям номер обувки...
        Колата е тежка за тези двигатели и на старт е тромава, но зато пък на дълъг път е супер. Всеки който си мисли, че си е купил градска бегачка, определено е сбъркал модела... Колата има много други достойнства, заради които ако се наложи да я сменя с друга в този клас, на аналогична цена и експлоатационни разходи...много ще се затрудня.
        Колега, не си чел внимателно началото на разговора за разхода. Аз започнах темата и ,както е видно от заглавието, тя се отнася до 150 к.с. двигателя и с автоматична скоростна кутия. И коментираме, че градския разход е притеснителен. Извън града нямам забележки.
        Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

        Коментар


          А4 рката може да е всяква ама беше 150кс надута и 100кила по лека от фиата и харчеше с 3.4 литра по малко и то 4х4 !
          И ти ли. Не мой да говориш добро за ВАГ у този форум, ще бъдеш изяден с парцалите.
          И аз им гледам разходите и им се чудя на някои как ги карат тези Кроми в града.

          Коментар


            D. Stanev написа: Преглед на мнението
            Темата отиде в канавката... Първо колегата iv4ooo нарича Крома-та "варел", макар да слиза от немски варел А4 (толкова скучен, безличен, обикновен, тривиален и ужасяващо грозен автомобил), после колегата Tempras твърди, че 120 к.с. бил безсмислен, пък 150-ката правела 13 на сто... Ами що ги карате тия кроми в града бре? 120 к.с. мотора в моята Астра посмъртно в най-големия студ не може да направи повече от 8/100, а на извънградско качва над 5/100 само когато карам с над 100. 120 к.с. мотора е последния безпроблемен двигател, на който не трябва да му се бара нищо и върви доволно, а носи и на ремап. Казвам го като ...
            Айде бе. Къде написах, че 150ката прави 13? Написах, че 120 и 150 горят еднакво. Дължиш ми извинение...
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              Tempras написа: Преглед на мнението
              Айде бе. Къде написах, че 150ката прави 13? Написах, че 120 и 150 горят еднакво. Дължиш ми извинение...
              Не си, но аз не съм написал, че ти си го казал... тези 13/100 се въртят в цялата тема...
              Но, за всеки случай (поради риск от неудовлетвореност от твоя страна) ТИ СЕ ИЗВИНЯВАМ, АКО ПО НЯКАКЪВ НАЧИН СЪМ ТЕ ЗАСЕГНАЛ, или си останал с впечатление, че ти вкарвам думи в цитата.
              А ти като казваш, че 120 к.с. е безсмислен, уточнявай, че се отнася за Крома по отношение на разход... щото в Астра има повече варианти (безсмислени) - там моторите са от 1.3, 1.7 и 1.9 с мощност от 90, през 100, 110, 120, 125 до 150 коня! ...и естествено 120 8 клапана е за предпочитане.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                Не ми се чете цялата тема,че гледам големи спорове.Аз карам кромата 120 к.с. от 5 години и ми дава 8.5-9 в града и 5.5 -6.5 извън града.Верно 1 литър отгоре спрямо ваг ,но пък върви за 2 такива.

                Коментар


                  Click image for larger version

Name:	20190310_113238.jpg
Views:	1
Size:	230,3 KB
ID:	2098361 Мотор на над 360 000 км...
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    noriaga написа: Преглед на мнението
                    [ATTACH=CONFIG]106949[/ATTACH] Мотор на над 360 000 км...
                    А, в града с под 20 км/ч средна скорост, остава ли още 12 разхода?
                    Последна редакция от gaiska; 11.03.2019, 10:50.
                    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                    Коментар


                      А, в града с под 20 км/ч средна скорост, остава ли още 12 разхода?
                      Разбира се :D особено зимата си варира от 12 до 15 /100.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        Колеги, има ли други, които могат да изкажат впечатление за разхода на кромите 150 к.с. , но, подчертавам, само с автоматична трансмисия?
                        Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                        Коментар


                          Това е редовното, което се вижда при истинско градско. Слезеш ли под 20 км/ч разхода хвърчи в небесата... Click image for larger version

Name:	20190328_074319.jpg
Views:	1
Size:	370,7 KB
ID:	2098404
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            Абсолютно нормално е разхода зимата да е 13-15. Е220 cdi W211 е аналогичен и си дава твърдо над 13.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              Сега заредих Опела, който се доближава като автомобила от темата.
                              Та резултатът е 11.4/100 при 17.5 км/ч
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X