Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

    Здравейте! От скоро съм собственик на този автомобил и ме интересува разхода му. При мен разхода при скорост от 140-150 км/ч по магистралата е средно около 7/100. В града, обаче, скача до 11-12/100. Това нормално ли е или има "нещо гнило в Дания"? Ще ми е от интересно хора с такива автомобили да споделят техния разход. Имам и още едно питане. Много мудно потегля и въобще , когато ми трябва да се изнеса бързо на някой завой, нещата стават доста критични. Така ли е при автомата или и тук има проблем? Иначе относно вървенето след 1800-2000 оборота нямам никакви забележки. Благодаря!
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

    #2
    Здравейте! От скоро съм собственик на този автомобил и ме интересува разхода му. При мен разхода при скорост от 140-150 км/ч по магистралата е средно около 7/100. В града, обаче, скача до 11-12/100. Това нормално ли е или има "нещо гнило в Дания"? Ще ми е от интересно хора с такива автомобили да споделят техния разход. Имам и още едно питане. Много мудно потегля и въобще , когато ми трябва да се изнеса бързо на някой завой, нещата стават доста критични. Така ли е при автомата или и тук има проблем? Иначе относно вървенето след 1800-2000 оборота нямам никакви забележки. Благодаря!
    Колега и в другата тема ти бях писал относно разхода. Така си е кромата с автомат - под 11/100 разход и господ да я кара не може да я свали градско. Някои колеги са писали разходи от порядъка на 8-9/100 градско, но за мен това е нереално. Слезе ли под 22-23 км/час средната скорост, разхода задължително става двуцифрено число. И моята потегля мудно, особено с включен климатик, след това си се стрелка... неприятно е, ако целиш бързо изтегляне, но това е положението.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Да, благодаря за отговорите ти и в двете теми. Имам чувството, че малко са хората точно с този модел и двигател и скорости. Затова ми се искаше само хора с такава конфигурация да попитам за разхода и мудното потегляне. Аз проверявах и дюзите и ми казаха, че са доста износени и оттам идвало бавното ускорение в началото. Затова ми се иска само за този тип кола има отделна тема за тази информация. Другото, което ме притеснява е, че с изключена букса на дебитомера няма никаква разлика в поведението на колата. Незнам така ли е при всички.
      Последна редакция от gaiska; 24.07.2018, 09:52.
      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

      Коментар


        #4
        При мен лично също е така. Като купих колата ми беше интересно да ръчкам разни работи и й разкачах буксата на дебитомера. Никаква разлика не усетих между включен и изключен Това беше преди 4 год. и до момента си карам с този дебитомер. Иначе относно извънградския разход съм супер доволен. Там съм постигал разход под 5/100, като съм целял икономично каране.. иначе редовния ми извънградски варира между 5.5 до 6 /100.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          А при подаване на повече газ изпушва ли?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            А при подаване на повече газ изпушва ли?
            Не, не пуши.
            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

            Коментар


              #7
              Добро утро, колеги!
              В момента по борд комп. Аc. 6.0/100, но това заради извън градското, а средната скорост не съм я гледал. Иначе градско във Велико Търново 10-11,7/100, но като изминати км. на ден не повече от 10-15!
              П.П.
              Средна скорост 41км. по компютъра
              Последна редакция от morfein_a; 25.07.2018, 07:47.
              link

              Коментар


                #8
                При мен от вчера в Пловдив само градско, около 30 км- разхода по борд е 12,4/100, а средната скорост е 20 км/ч. Незнам нормално ли е, но не ми харесва много.
                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                Коментар


                  #9
                  morfein_a написа: Преглед на мнението
                  Добро утро, колеги!
                  В момента по борд комп. Аc. 6.0/100, но това заради извън градското, а средната скорост не съм я гледал. Иначе градско във Велико Търново 10-11,7/100, но като изминати км. на ден не повече от 10-15!
                  П.П.
                  Средна скорост 41км. по компютъра
                  Колега, при теб мудна ли е при потегляне?
                  Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                  Коментар


                    #10
                    Колега, при теб мудна ли е при потегляне?
                    Да мисля, че е малко тромава, но май не винаги ако двигателя е топъл е доста по-добре, но при студен май има нещо такова. Аз съм доволен, особено извънградско, но за моята реалност толкова е разхода.
                    П.П.
                    В Търново има само нагоре, надолу и по стъпалата!
                    link

                    Коментар


                      #11
                      morfein_a написа: Преглед на мнението
                      Да мисля, че е малко тромава, но май не винаги ако двигателя е топъл е доста по-добре, но при студен май има нещо такова. Аз съм доволен, особено извънградско, но за моята реалност толкова е разхода.
                      П.П.
                      В Търново има само нагоре, надолу и по стъпалата!
                      Незнам кое е по-добре- нагоре надолу или висене по задръстванията.
                      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                      Коментар


                        #12
                        При мен при 20 км/ч средна скорост разхода е точно 12/100. Така че всичко си е нормално колега. Височък е но това е..
                        За сравнение за около месец карах на майка ми хондата - Jazz 1.2 бензин по абсолютно същия редовен градски маршрут и средния разход ми беше 7.6-7.8/100. Убеден съм, че ако карам същата крома но ръчка градския ми разход ще е поне 2 литра надолу, но при автомата няма как...
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          noriaga написа: Преглед на мнението
                          При мен при 20 км/ч средна скорост разхода е точно 12/100. Така че всичко си е нормално колега. Височък е но това е..
                          За сравнение за около месец карах на майка ми хондата - Jazz 1.2 бензин по абсолютно същия редовен градски маршрут и средния разход ми беше 7.6-7.8/100. Убеден съм, че ако карам същата крома но ръчка градския ми разход ще е поне 2 литра надолу, но при автомата няма как...
                          Днес говорих с едно момче, с което се засякохме на един паркинг, та той кара същия автомобил, но с ръчни скорости и не е засичал разхода си само градско. За смесено каране разхода според него е 5,5/100, което ме изненадва, но така му показвал борда. Не успях само да видя с какви гуми е, но ми се сториха доста малки. Моята е с 18-ки и незнам колко значение има това. А вашите?
                          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                          Коментар


                            #14
                            Моята лятото е със 17"-ки (225/50), а зимата 16"-ки (205/60) на метални джанти. Разлика в разхода има. На извънградско по мои наблюдения е 0,5/100 повече със 17-ките, но мисля е нормално защото са по-широчки. А ти с 18-ки съвсем.
                            5.5 смесен разход дори с ръчни скорости за мен не е реален, освен ако под смесен не се има предвид 80% извънградско и 20% градско
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              Летните ми гуми са Гудиър 16-ки с железни джанти, а зимните Прикиори-руски пак на железни джанти. Разлика има, защото зимните са доста по тежки, но пак са 16-ки. Оказват влияние, дори и минимално, според мен около 0,5-1 л.
                              link

                              Коментар

                              Working...
                              X