Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Крома 1,9JTD 16v, 150 к.с. Автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Както и преди съм казвал и при мен е такъв разхода. Вече съм се примирил.
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

    Коментар


      След всичко прочетено за разхода, съвсем спонтанно в мен възникват някои въпроси към хората с автоматици - не знаехте, или не очаквахте такъв разход? И другия въпрос - защо избрахте автоматик?
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        Аз лично очаквах такъв разход. Може би с литър надолу, но не и под 10/100. Пиша в темата за разхода, защото гледам, че някои колеги се шашкат леко от градския разход и да не се вкарат във филм, че има проблем. А взех автомат, защото няколко пъти карах служебния Туарег (който също е с японски автомат Aisin) и много ми хареса комфорта на автомата Отделно и жена ми е много по-спокойна при шофиране.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          Аз също взех автомат заради комфорта. Знам, че дават по-висок разход, но и знам от познати, че е около два литра над ръчната. И при други марки е така, но явно Кромата е друга бира.
          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

          Коментар


            Не се чудете че харчат толко автоматите....мойта е 120кс ръчка и в София под 10.5,11 зимата няма начин. и това е че карам 50% по булеварди. Лятото малко под 9 с климата.Но пък на дълго до 130 с климата е 6л.Колата е сток.

            Коментар


              Добре де какви са тия разходи от по 12-13 и ги смятате за нормални? В софия с Киа Соренто 2.5 дизел ми дава 11 ама са му къси скоростите и е 2.2 тона. Кромата 120к.с. ремапната и сега е 150к.с без жалене в Рим тежко градско над 8 не съм видял... Автоматика с какво повече я шашка тая кола нали и той си ръчка 1-ва 2-ра нищо по-различно от ръчката. Сега ако на всяко тръгване раздавате газ-та до дупка нормално, ама мойта крома просто не виждам как ще я накрам да лапне повече от 8 и то градско. Лятото Бургас-Мездра на тракия карах с над 160 на темпомат и после допълних резервоара ми даде 6.1, а ако следвам вашите разходи трябваше да е около 10.
              FIAT STILO 1.9JTD 2002

              Коментар


                Добре де какви са тия разходи от по 12-13 и ги смятате за нормални? В софия с Киа Соренто 2.5 дизел ми дава 11 ама са му къси скоростите и е 2.2 тона. Кромата 120к.с. ремапната и сега е 150к.с без жалене в Рим тежко градско над 8 не съм видял... Автоматика с какво повече я шашка тая кола нали и той си ръчка 1-ва 2-ра нищо по-различно от ръчката. Сега ако на всяко тръгване раздавате газ-та до дупка нормално, ама мойта крома просто не виждам как ще я накрам да лапне повече от 8 и то градско. Лятото Бургас-Мездра на тракия карах с над 160 на темпомат и после допълних резервоара ми даде 6.1, а ако следвам вашите разходи трябваше да е около 10.
                Колега, ако имаш възможност - вземи една Крома автомат 150 коня, направи 200-300 км нормално софийско градско със средна скорост 19-20 км/ч и ми снимай показания разход на бордкомпютъра... ако разхода ти е под 11/100 ще те черпя бутилка черно джони - навит ли си?
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  Опитно съм установил, че 1.9 120 гори колкото 1.9 150 и градско, и извънградско.
                  1.9 120 е напълно безсмислен двигател, за съжаление.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    Незнам ама Кромата харчи безумно много на фона на нищото......Слизам от А4-рка 110кс 4х4 напомпана до 150кс беше и градско над 9 не е имало разход...на яка ръчка става дума.Сега кромата верно си я карам не кротко нали ама 11 и нагоре за тоя варел е пагобно.И това че мръзна като куче почти винаги с тия задръствания че неиска да загрява абе не ми се говори.

                    Коментар


                      Незнам ама Кромата харчи безумно много на фона на нищото......Слизам от А4-рка 110кс 4х4 напомпана до 150кс беше и градско над 9 не е имало разход...на яка ръчка става дума.Сега кромата верно си я карам не кротко нали ама 11 и нагоре за тоя варел е пагобно.И това че мръзна като куче почти винаги с тия задръствания че неиска да загрява абе не ми се говори.
                      Твоята автомат ли е? Що се отнася до загряването, как ти е термостата? Аз го смених моя и сега на три-четири светофара си духа топло.
                      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                      Коментар


                        Разхода на 1.9 150к.с. наистина е брутален, но след ремап пада с почти литър! Градско преди 10л. след 9.1. И двата при средна скорост 23км ч.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          Не е автомат 120ска е. Сменен е термостата преди година. Но си лапка но нея карам кротко....

                          Коментар


                            Явно разхода на тези автомобили си е такъв. Колата си ме кефи и единственото неудобство е наистина този разход.
                            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                            Коментар


                              Здравейте! Много забавна тема... Вие камиони ли карате, какво ли...? И двете ми Кроми като разход са абсолютно в каталожните граници. Смесен цикъл-6,2 Извънградско 5,3-5,5, Свалял съм и на 4,6 но както е добре известно "Да караш бавно е забавно, но бързо омръзва...". Аутобан 7/100. С ремърке 1,5 т на 1600 км - 7,2/100 Веднъж само имах разход 11/100 при зимни условия за около 90 км градско, при средна скорост 15 км/ч... Явно тук много момчета носят голям номер обувки...
                              Колата е тежка за тези двигатели и на старт е тромава, но зато пък на дълъг път е супер. Всеки който си мисли, че си е купил градска бегачка, определено е сбъркал модела... Колата има много други достойнства, заради които ако се наложи да я сменя с друга в този клас, на аналогична цена и експлоатационни разходи...много ще се затрудня.
                              от Трабант до Бугати Фейрон

                              Коментар


                                Да навъртиш 100 км градско за един ден и да караш 2 седмици по 5 км до работа и обратно са два много различни типа каране и при втория разход над 12 е честа гледка за много дизели, особено с автоматични скорости.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X