Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Климатик за Fiat Punto 1,2 мотора , 75 коня, 1994 година. Проблем!

Климатик за Fiat Punto 1,2 мотора , 75 коня, 1994 година. Проблем!

Здравейте колеги от форума. Обръщам се към вас за съвет. Въпроса е следния че имам нлиматик на Fiat Punto 1,2 мотора , 75 коня, 1994 година. След като започна да ми повишава температурата на охладителната течност в системата след като пусна климатика, установих, че перките са затегнали и двете и нямат въртене и бушона им изгаря веднага след като се пусне климатика. Свалих ги с мисълта да ги рециклирам и отново да се радвам на климатика. Това обаче се указа невъзможно. След като ги свалих видях , че са адски раждиви отвътре и ротора и статора са като заварени. При опит да избия остта няколко намотки се скъсаха, а единия магнит на статора се пукна. Проблема е следния, че явно съм едиствения с такъв фиат който е оборудван с две перки на климатика марка Spal, модел VA07-AP12/C-31S 12V. Това са две отделни перки закрепени с планки и такава стват две перки , които се управляват от две отделни букси, а днес в автоморгата разгледах другия вариант, който е с три букси и един общ пластмасов корпус закрепен към дифузера. Захващането на дифузера (малкия радятор пред големия за охладителната система) е различно от моето , както и управлението. Въпроса ми е някой запознат ли дали мога да ги заменя мойте две отделни перки с другия вид стандартни перки за климатик или евентоално кои модели италянски автомобили разполагат също с такива вентилатори на Spal за да мога да търся и от тези модели, като мойте перки. Или по просто как да си оправя проблема с перките на климатика и дали има модели автомобили сериино да са оборудвани по този начин с две перки на Spal?
    Ето това представляват моите два вентилатора:
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	FAN SPAL 12V  VA07AP12C31S.jpg
Преглеждания:	8
Размер:	72,4 KB
ID:	105805

Смени ги
    такива ли са https://www.megaparts.bg/product/1037264710
    на повечето модели е една
    при тебе що са две да не е нещо преправяно
    Последна промяна от kluchar : 20.07.2018 в 19:09

Значи аз стигнах до заключение, че климатика не е заводски, а е слаган в последствие и за това стандартните перки за климатик, не ми вършат работа, защото управлението им различно, закачването също и за това питам за аналог или дали знаете някой автомобил с такъв модел перки.

Трябва тази перка да е на БОШ VOLKSWAGEN GOLF
    https://www.avto.bim.bg/Perka-ventilator-za-VOLKSWAGEN-GOLF-V-GTI-ot-2004-do-2009_p36017m1028.html

Ама и друга трябва да стане но с две перки щото радиатора е оригиналния --нали

https://www.megaparts.bg/product/1037264710
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	c3ee51509add124741175687b27e9c0a.jpg
Преглеждания:	30
Размер:	70,5 KB
ID:	105807  

Има такива на Бош
    и други тярва да станат нали се закачват на радиатора
    но буксите ще са други

Благодаря ти за информацията, ще потърся за такива bosh перки.

След известно търсене се оказа, че поне пет модела ползват тази перка. Това са мерцедес 124, бмв е34, рено меган, опел вектра а, опел фронтера. Просто, ако някой си търси този модел перки , това са модели от където може да се свали втора ръка.

Тема: Климатик за Fiat Punto 1,2 мотора , 75 коня, 1994 година. Проблем!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •