Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да се възпроизведе музика от USB-то на Fiat Bravo II?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли да се възпроизведе музика от USB-то на Fiat Bravo II?

    Здравейте. Възможно ли е да слушам музика от USB-то на автомобила. Днес опитах с обикновена флашка, като си мислих, че автоматично ще я открие, но нищо не стана. Нямам големия дисплей, където го има в други атомобили. Дата на първа регистр. на колата 12.2007, 1.9mjet.

    Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Може да. Аз ползвам 8гб неизвестна марка фат 32. На дисплея ти изписва медия плеър а самите песни ги виждаш на малкия дисплей на приборите. сменяш флашка/сд/радио със ес ер це бутона.

    Коментар


      #3
      От бутона SRC се сменят само радио и сд, флашката не я отчита.

      Коментар


        #4
        Като цъкнеш бутона с логото на "windows" казва ли ти нещо от сорта на "connecting" или изобщо дали ти казва нещо. Може да ти е прецакан Blue&Me модула, случва се на по-старите модели.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Като натисна windows бутона, се изписва на дисплея Voice и жена на италиански започва да говори. С две флашки /512мб и 1гб/ опитах форматирани в фат32. Файловете са свободно поставени на флашката без папка.

          Коментар


            #6
            Някой фалшки не ги разпознава, виж някоя по-нова, аз имах проблем с една 2гб и сложих по-нова 8гб и тръгна. Също така ако мислиш, че USB порта може да се е прецакал, може да пробваш в жабката отгоре има едно капаченце там има друг usb порт директно към Blue&Me модула. Между другото аз с телефона се връзвам с Bluetooth и си пускам от там музика с Andorid, работи и с iPhone, може да пробваш и е много по-удобно.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Мене ме интересува какъв ти е телефона и има ли някаква хватка с блутута, понеже моя телефон го разпознава само като хендс фрии и ми пише че няма медия. Песните разбира се са на сд карта. Ако не ти е проблем опиши операцията по свързването подробно!

              Коментар


                #8
                Ами pair-ваш се по нормалния начин обаче има един app, казва се Btmono, които пуска музиката все едно правиш разговор по телефона и така заобикаля системата. Реално качеството не е много добро, но става като за кратки разстояния, ако не ти се занимава да връзваш телефона с кабеляк.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар


                  #9
                  Пробвах приложението и работи, но звука е потресаващо ЛОШ и за мене не е вариант. Нещо спомена за кабел. При мене не става с кабел или не знам как да го направя. пише на телефона че е свързан като медийно устройство но до там. Нещо по менюто на колата ли се базика за да потече музиката и въобще възможно ли е?

                  Коментар


                    #10
                    При мен Android телефона, когато го вържа с кабела ( usb-c към usb-a) към колата ме пита на телефона, за charge или за още 2-3 опции, една от тях е File Storage или нещо подобно, трябва да проверя, цъкам го и чакам около 10-20 секунди, зависи телефон колко е пълен (нямам SD карта, с 64 гб вградена), защото системата минава през всички файлове и като намери песните ми ги пуска като през флашка. Пробвал съм го това само с моя телефон марка Google Pixel 2 xl с чист Android, възможно е при други да има проблем.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #11
                      Телефонът е Nokia Lumia с Windows, от който съм много доволен. Ако реша да опитам с ъпдейт на софтуера, предполагам, няма да е възможно през USB-то в моя случай.
                      Между другото, можете ли да ми кажете и къде е разположен контролния модул за навигация, че започвам да си мисля, че като цяло някой си го е взел.

                      Коментар


                        #12
                        Не го казвам с убеденост, но мисля че е черната кутия на тавана на жабката.

                        Коментар


                          #13
                          banski starec написа: Преглед на мнението
                          Не го казвам с убеденост, но мисля че е черната кутия на тавана на жабката.
                          Това е целия Blue&Me модул, аз го свалях от интерес, вътре трябва да имаш SIM карта оригинална, ако не са я махнали. По принцип тя служи, като си свързваш телефона с колата да може да си прехвърлиш контактите на нея иначе всеки път ще те пита дали да ги взима контактите и ще чакаш да ги синхронизира. Също така и за сателитната навигация, взима разна информация и после ти я представя, даже на някой модели съм чувал, че можело да ти казва прогнозата за днес, а дори и на мястото където се намираш каква е пътната обстановка напред и т.н.

                          Честно казано, ако искаш перфектен звук и нулеви главоболия, вземи си AUX кабел (https://vikiwat.com/adapter-aux-za-f...fiat02-bg.html). Дърпаш касетофона, слагаш кабела, прокарваш си го през жабката, където може да му сложиш bluetooth stream устройство и да си го пускаш всеки път или правиш 1 дупка до запалката долу, взимаш си женски към женски 3.5мм, заступоряваш го от там връзваш телефона и си пускаш каквото ти е кеф. Начини много.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #14
                            И викаш аукс и перфектен звук?!?
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Ами да, защото реално ползваш усилвателя, които си е в касетофона. Под перфектен имам в предвит, че ще свири по добре от колкото на "радио" режим. Ако ме питаш от къде знам, имам такъв кабел и съм пробвал и свири супер чисто с басове, както си е с дискове, само че още се чудя къде да прекарам жак-а за да не изглежда селско.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X