Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни апарати за Fiat Punto 2001 1.2, 60hp, бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачни апарати за Fiat Punto 2001 1.2, 60hp, бензин

    Здравейте!

    Извесно време, се чуваше едно тракане от предните колелата (първо започна с предно ляво, после започна и предно дясно) когато минавам по неравен път, което ми беше много неприятно и говорих с монтьора си. Той ми каза, че спирачните ми апарати са започнали да се "разбиват" и при неравен път, те са тези, които издават досадния шум, каза, че не е опасно да се кара така, но ще чувам това тракане, временното решение, което взе, беше тяхното затягане и първите 50на дупки, не се чуваше, но след като всички знаем, състоянието на пътищата у нас, много скоро след това, започна отново. Повторихме операцията и резултата беше същия. Той ми каза, че варианта ми е, да ги сменя, но мисли, че хубавите са по около 130-150лв. Погледнах спирачните апарати в интернет, има най-различни марки, в ценови диапазон от 65 до 150 лв за единия, не ми се иска да давам 300 лв, затова реших да попитам тук за мнение.

    1. Дали мислите, че е добра идея, да взема втора употреба, ако тук някой има (колебая се, защото все пак е част от спирачната система, а с нея не ми се рискува).
    2. Ако смятате, че е по-добре да си купя нови, дали някой може да ми препоръча марка такива, на по-сносна цена (да кажем около 70-80 лв за бройка).

    Благодаря предварително за отделеното време!

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    А той ли ще ти ги купи?
    И дали му се хапват водачите на спирачните апарати?
    Я го питай и тогава ще говориме какво да се сменя...
    Fiat Punto 1.1 6Speed

    Коментар


      #3
      Ама яко се опитва да те преметне, попитай го вярно дали му се ядат апарти.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        Хах, да разбирам ли от отговорите ви, че не е много вероятно това тракане, което се получава, освен при гладък път, да е от тези апарати, а причината вероятно е накъде другаде?

        Коментар


          #5
          Не причината може и в апаратите да е , разбиват се водачите и започват да дрънчат.Ама те се подменят , и са по евтини от смянта на цяла апарат.
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            По-добре смени майстора.
            Стана ми интересно ,какво е "затягал" два пъти.
            Най-вероятно и пари ти е взел.
            Я метни един VIN,да видиме точно с кои апарати си.
            Fiat Punto 1.1 6Speed

            Коментар


              #7
              Click image for larger version

Name:	19449334_10209523001168151_2123205552_o.jpg
Views:	1
Size:	58,7 KB
ID:	2097780
              Здравейте, отново, на снимката е VIN номера, а за това, че майстора, може да е опитва да ме "метне", да ви кажа честно, съмнява ме, защото ми е приятел (ама наистина, не, както повечето, ходи 2 пъти при някой непознат и вече са "приятели" :Д), естествено, не мога да съм сигурен, но е малко вероятно. За въпросното "затягане", което не съм сигурен, на какво точно, той ми обясни, но вече забравих (да кажем, че не ми е силата в познания по коли .. :Д). Не ми взе пари за това, защото ми каза, че е само временно решение и пак ще почнат да "тракат", така и стана, но вече дори на музика го чувам и не се трае :Д.

              Благодаря на всички за мненията и бързите отговори!

              Коментар


                #8
                Като трака и натиснеш леко спирачката дали спира дразнещия звук.
                А и отпред няма какво да затяга освен ако има една ламаринка да държи накладките на задните има .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Здравей, да, извинявам се, забравих да опиша точно това, точно то ми подсказа, че е нещо със спирачките, когато я натисна, дори и не много, спира всякакво тракане, като напоследък забелязвам, че трябва вече да я натисна малко повече за да спре съвсем (тракането), което ме неведе на мисълта, че става все по-зле и понеже все пак са спирачки, се замислих какво да правя.
                  Последна редакция от sharkydmm; 17.07.2018, 12:15.

                  Коментар


                    #10
                    Въпреки, че малко грешна информация давам, почти няма разлика в това как натискам педала, може би съвсем лека, но спира веднага това тракане/дрънкане, дори да карам по доста неравен бетон, както е междублоковото ни пространство.

                    Коментар


                      #11
                      На "Жълтата патица",колата от подписа ми,предните дискове са "на вестник".
                      Лявата пластина/пружина е изпаднала от спирачния апарат или не е сложена,така я взех.
                      Таа,накладката така гадно чука в диска и апарата,че понякога ,верно не се трае.
                      Ако апарата е разбит,много бих искал да го снимаш,че такова нещо не се вижда често.
                      Водач,пружинка,накладки,дискове-според мен,истината е някъде там.
                      Последна редакция от beast31; 17.07.2018, 15:26.
                      Fiat Punto 1.1 6Speed

                      Коментар

                      Working...
                      X