Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически буфер за Fiat Punto 2001 1.2, 60hp, бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Електрически буфер за Fiat Punto 2001 1.2, 60hp, бензин

    Здравейте!

    Почти ведната след като купих колата, започна да прави проблеми с хидравликата, ту има, ту няма и така 4-5 години. Не ми пречеше, но сега и приятлката ми започна да я кара и това й създава проблеми, та реших да питам тук. Проблемите са следните - както карам, хидравликата спира, понякога като паля, пак я няма, пробвал съм да изгася колата и пак да я запаля и понякога се появява. Постоянно свети лампа - червен волан (която очевидно е датчик за проблеми с хидравличния буфер), дори когато има хидравлика. Колата има City режим, когато се натисне копчето за него, светва допълнителен надпис на таблото, съответно "City", който се появява, само когато има хидравлика, понякога дори не рагира, като е само на контакт и след повторно даване на контакт е възможно да започне да се появява "City" на таблото при натискане на копчето. Друго нещо, което съм забелязал (не знам до колко е случайност), когато се движа повече време, примерно карам повече от 30-40 км, при следващо запалване хидравликата се появява (дори понякога в следващите 3-4 паления, има хидравлика), което ме наведе на мисълта, че може да е нещо свързано и с тока. Замериха ми динамото, оказа се, че скоро се очаква да "издаде багажа" (като това не е оригиналното динамо, преди около 3 години го сменях, очевидно с некачествено такова). Най-интересното е, и главната причина да си мисля, че проблема е по-скоро в самия буфер, е това, че напоследък, карах около 4-5 месеца с хидравлика, само 1-2 пъти да е дала проблем, но вече, 2-3 месеца, карам без, най-много 10на пъти да се е включила.

    Моля, ако някой е имал подобен проблем, да сподели мнение.

    Естествено, след като темата е в този раздел, съм заинтересован и от цената и евентуално закупуване на такъв буфер.


    Темата е преместена в правилния раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Тази тема е толкова разисквана че чак вече е досадно, всяко второ пунто вече страда от това.Не е страшно ремонтира се или се заменя самия мотор с работещ такъв. Скапват се едни релета на моторчето но се заменят има ги вече по 15-сетина лв , трябват ти две и някой който да ти ги презапои.Другия варянт е работщ мотор (от 50 до 100 лв са вече)
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Ясно, добре, благодаря ти много, ще потърся някой монтьор, който може да го свърши.

      Коментар

      Working...
      X